• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,369
Bas sam sad skuzio da mi ma 533 gas se povecava ..tek ga upalio, isterao iz supe i ostavio daa radi kad ono gas ode?
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
423
Pa pukel bi da tak tesko zdigne,pa tolko je i ferdo sam tezak.
Zamisli voznju sa takvim teretom,na zadnjima cjelo vrijeme.

Nisam reko da toliko može i nositi :) . Toliko mu može hidraulika podići ako je sve u redu.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Koji sve prijenosni omjeri postoje kod 539?
Negdje sam pročitao da je kod 542 dodana 4. i 5. iznad 3. Brzine.....jesu li onda ti traktori usporeni na konusno-tanjurastom?

Jel to onda isto ko ka 577? 4. i 5. između rikverca i 2. brzine?
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
E to, krivo sam napisal. Jel tak na svim 577 i tim novijim modelima ili ih isto ima s tri? Moj rođak ima 577 takvog i to je jedini kojeg sam vozil.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Moj 560 je izoral jednu ral zemlje bez ikakvog kvara makar bilo malo mokro i gnoj drugo polje malo bil brijeg pa ni je išlo no zamjenil ga Češki susjed i to riješeno vidite da se može Zetor i IMT slagati u poslu i ispomagati .:icon_kidra:
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@Željko priznaj ipak je IMT drazi dok si s njim prije krenul u posal:(giggle)::(giggle):
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Iskreno Zetor je bil opran (08 .12 mi registracija) pa mi se ni je dalo ga mazati sa gnojom no moral sam inaće orem sa Zetorom a sutra planiram jednom kolegi u šumu kad je več blatan bude to Kerher riješil makar sam lijen (star) za takav posel :(giggle):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ajde ovaj put si se izvuko al kad si iso po silo kombajn onda je Imt bio drazi i brzi:D::D:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kad sam išel po silok,, IMT u se klimal desni reduktor vratil sam se i opet ga zetor izvukel , a ti misliš do Muhača je točno do i natrag je bil IMT i Muhač riješil klimanje bili loši ležajevi izdržali bi još dosta no ipak išel sam nekih 40 km u jednom smjeru pa da ne zablokira ili sl ,, .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,369
Jel mozda netko zna zasto na IMT 533, isteram ga iz garaže, i nakon 20 sec gas se povećava sam od sebe?
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,369
Samo sam ga premjestao ... upalio i u roku 20 sec otisao sa 900 na 1200 okretaja...
i kolko je "normalan" ler gas, na kolko okr.?
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Nema potrebe da bude na 650 okr. 500 je sasvim dovoljno. Moj radi na nekih 400tinjak okretaja na leru.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Treba ju zamjeniti ona je napravljena od nekakve fine koze koja pukne i onda se to dogadja da sam daje gas.
 

Sini

Član
Tu od
20 Ožu 2011
Poruka
65
Najvjerojatnije je prošupljala membrana regulatora na pumpi visokog pritiska (boš pumpi) pa podiže obrtaje. Nova je 30-40 kn. No, imao sam slučaj u susjedstvu da je otpustio vijak koji steže polugu leptira gasa na usisnoj grani. Zbog toga je podtlak usisa okretao leptir i time "dodavao" gas motoru. Zato prije zamjene membrane provjeri polugu na leptiru gasa-to se rijetko događa, ali ipak...:eek::
 

Najnoviji postovi

Na vrh