• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,304
Našpricaš ivasolom, ostaviš da djeluje 15-tak minuta i opereš minivašom ako imaš mogučnosti sa vručom vodom. Ako ne, onda bu i hladna dobra.
U slučaju (sigurno je mastan ko da je iz rafinerije izašel) da ne uspiješ od prve postupak ponoviš još jednom nakon nekog vremena
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,371
Dobro, budem kupio ivasol pa probam...jos jedno pitanje: malo mi je pretezak na volanu jel bi se to moglo malo olaksat? ne servo volan!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,304
Podmaži rukavce i pogledaj da ti se nisu podrobili aksijalni ležajevi.
Naravno, podmaži i krajnike ako imaju mazalice i sam volan (onaj ležaj ispod kola upravljača)
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Daj nekom nek prerešeta dize i pumpu jer su tu najvjerojatnije neki problemi.

Kvačilo, a kaj se dogodi kad stisneš kvačilo i par sekundi pričekaš prije nego ga ušaltavaš?
Probaj kretati na način da reduktor staviš u ler, prva brzima pa onda reduktor u brze


možda je poštopan samo zračni filter, a ti ga ideš bacati u trošak :(snooze):

treba provjeriti......:icon_jook:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,304
Ako nezna filter očistiti i ne vodi si brigu o tome onda se nebu ni usudil pumpe skidati več bu to meštru prepustil.
S obzirom na toliku veliku razliku u okretajima na toplo i hladno meni ipak smrdi na pumpu.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ako imas gume prednje ko na tamicu normalno je da je tezak.
Ako su traktorske sa tri crte napumpaj ih nakon podmazivanja zglobova pa probaj.
Pumpaj bar na 2.5-2.8bara,ako nisu trule naravno.
 

roten

Član
Tu od
20 Velj 2014
Poruka
33
nemam vremena citati 709 strana stoga vas molim da mi odgovorite koja je razlika izmedu perkinsa s 44 i tam 75 treba mi hitan odgovor ako netko zna unaprijed hvala

usput se ispricavam ako sam postavio pitanje na koje je vec dobiven odgovor ili ako ga nisam postavio u dobroj temi
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,304
Kolko može podiči neznam ali vjerujem da može da prednji kraj ide u zrak.
Hidraulični volan je po meni neisplativa investicija za 533
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
425
Mislim da sam procitao da 539 može dići oko 1200kg (nisam 100% siguran ali tu negdje je). Vjerojatno bi onda i 533 trebal isto.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Može podici toliko da prednji kraj s originalnim utezima na kotacima ide u zrak. E sad, koliko je to na poteznicama ne znam.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pa pukel bi da tak tesko zdigne,pa tolko je i ferdo sam tezak.
Zamisli voznju sa takvim teretom,na zadnjima cjelo vrijeme.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,304
gle kaj je borac

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=7ILh35tpwL0[/YT]
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Pa pukel bi da tak tesko zdigne,pa tolko je i ferdo sam tezak.
Zamisli voznju sa takvim teretom,na zadnjima cjelo vrijeme.

Je, imaš pravo, ne znam kak bi se vozil s tim. Samo znam da more dici dok je pumpa i sve kak treba.

MUHA a kaj ovi bedaki delaju s tim traktorima i tom cezom??? Meni zgleda ko da imaju najbolju volju poginuti a ne znaju kak bi...
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Ako nezna filter očistiti i ne vodi si brigu o tome onda se nebu ni usudil pumpe skidati več bu to meštru prepustil.
S obzirom na toliku veliku razliku u okretajima na toplo i hladno meni ipak smrdi na pumpu.

nikad na nitijednom nisam vidio toliku razliku u okretajima, obično bude zbog membrane, da se podere, pa onda drži do 1000-1200 obrtaja na toplo......

zračni filter sam spomenuo, jer kod mene je bio taj problem, da se nije mogao očistiti, nego sam sve morao kupiti komplet novo, onda je traktor radio kako treba, punim plućima.......jer prijašnji vlasnik nije puno radio s njim pa nije ni vodio brigu o tome, pa se to s godinama jako zapeklo.......

na hidraulici piše da može držati na krajevima poluga 800kg, s tim da svaki priključak, npr pneumatska sijačica je dosta dugačka, pa je dovoljno i 400-500kg da digne prednji kraj.......pa kod nekih se čuje lupanje pumpe kada podignu pneumatsku........a oltova mislim da ima oko 500kg, 4 reda
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,304
Kad se probuši membrana ili vuče negde zrak onda obrtaji idu u nebo i nema lera, zato i sumnjem na pumpu, a ne na filter.
Kaj se taj tvoj filter nije dal oprati ili se raspal?
 

Najnoviji postovi

Na vrh