• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

milankrezner

Član
Tu od
26 Tra 2014
Poruka
155
mnogo je to posla kolega za mene, bolje da ništ nediram uvijek se nešto iskomplicira kadja rastavljam :icon_lol::icon_lol:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Pa, ASR su ti upravo razdvojene kočnice. To IMT onda odavno ima... :D:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Onaj klinček kojeg poluga pritišče unutra obično ne zapeče, nego zapeče sama poluga.
Tak je recimo kod nas na 539, taj traktor nije nikad od kad je kupljen nov koristio šperu, nije bilo potrebe :)
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
E baš taj klinček oće zapeći imao sam taj slučaj . Lupil sam ga čekićem špera proradila ali je traktor narednih sat vremena išel samo ravno jer ga nemaš kak izvući van dok se sam ne zdobrovolji .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,304
Smje, ali je poželjno između grijanja zavrtjeti (ili napumpati na AC) motor jer pri prvom grijanju sagori nafta koja je namjenjena grijaču.

Kojeg več sad trebaš grijati, 549?
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Da 549, čim padne temperatura ispod 5 supnjeva treba grijati, a danas bilo -1.
Koliko tekućine ide u rashladni sistem?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,304
Ufff, moralo bi to na toj temperaturi paliti bez grijača. Ako se dobro sječam taj traktor nema ni puno sati.
Neznam u litru, ali 10 litri mora biti dosta.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
1200rh! Tako pali od kada je kupljen, vjerujem da je do pumpe. Ventili su dobri, dizne su rađene(dvije propišale pa puno dimio traktor) upalio bi on i bez grijača. Jučer sam našao grešaku zašto grijač nije radio, izvukla se žica na kontak bravi! Bez grijača bi morao vrtiti nekih 15-tak sekundi da upali!
Sad sam ispustio tekućinu, još je dobra, razrjeđena je pa sam nadosuo 4 litre 100%-tnog antifriza i 1 litru destilirane vode! Trebalo bi sada biti minimum -36. Onaj stari bi mi izdržao između -5 -10
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,304
I kaj si sad napravil?
Bacil litru destilirane i okamenil 4 litre koncentrata.

Ako si več htel izbječi kamenac onda bolje da si sve bacil van i dodal na to kaj si natočil još pet litri destilirane. Imal bi - 30 ali bi imal bolju zaštitu od kamenca.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Ma ono unutra je antifriz isto sa destiliranom vodom. Ja kupim onu od 5 litara pa nadodajem preko ljeta, bude na akciji za par kuna! Nema unutra ove obične vode.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Sima, skidaj PVP i daj to srediti, na 549 je čisti dizel motor, to mora paliti.
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,371
pozz, imam imt 533 deluxe

Imam par pitanja oko njega:

1. zasto mjenjac krci prilikom ubacivanja u brzinu?
2. previse dimi, zasto?
3. ima prejak ler gas, kad se naradi ima oko 1800 obrtaja, a na pocetku oko 800???
4. jel mu skodi ako ide pun gas stalno?

nisam znalac, tako da ...!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,304
Zato jer možda kvačilo ne odvaja kak treba (imaš jedno ili dvostepeno) .

Dize, pumpa, motor ... (kakve boje je dim)

Pumpa je očito za remont, mada možda bi se kaj dalo membranom ili štelanjem dovesti u red. Probaj ulja natočiti u nju

Naravno da mu škodi, kak i tebi kad te neko tera ko vraga bez zaustavljanja
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,304
Daj nekom nek prerešeta dize i pumpu jer su tu najvjerojatnije neki problemi.

Kvačilo, a kaj se dogodi kad stisneš kvačilo i par sekundi pričekaš prije nego ga ušaltavaš?
Probaj kretati na način da reduktor staviš u ler, prva brzima pa onda reduktor u brze
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,371
Na taj način da ubacim prvo u ler pa u prvu brzu ne krci nimalo...Samo traktor cukne malo kad ga vracam iz lera u brze...


I kojim sredstvom bi bilo najbolje skinuti onu "masnocu" sa njega ono crno?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,304
Ivasol je iz raja izašel za takve poduhvate, uz vruču vodu je uspjeh zagarantiran
 

Najnoviji postovi

Na vrh