• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ivane ti ne shvačaš da 80% domačinstava ima taj jedan ili dva 533-539 i s njima rade sve,oranja,sjetvu,tanjuranje,prijevoz,šuma...multi praktik...

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
I ja sam tako radio, al opet na oba fergusona su bile 11,2 gume.....bitno da gume imaju ripne, da nisu potrosene, i ide bez problema
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,448
Zasto bi trebale sire gume za prskanje, rasipac, sijanje,????

O drugim traktorima te snage i za tu cjenu nevrijedi raspravljati.....
Ne trebaju šire, govorimo o razlici 539-542 pa sam rekao da ima 539 i sa 12.4 gumama.

Ali pošto si se dotakao prskanja na 549 imam 12.4 gume, a na 539 11.2 i iza 549 mi manji trag ostaje na žitaricama.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Najvise sam za 539 nakraju, i on ce sve odraditi, mozda ce prskalica biti malo teska, jer glavni rezervoar je 450, za ispiranje sistema 40, i za ruke 15 litara
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,448
Ima kolega agromehanika 600l, ne znam grane kolike su, 12 ili 15m, vidio sam da ju nosi sa 539 ali ne znam dali ju puni skroz, morao bi ga pitati.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,229
Jucer sam naletio na ovaj traktor na njuskalu i reko budem nazvao covjeka i danas ga trazim, i oglas je prodan..
http://www.njuskalo.hr/traktori/imt-558-oglas-20300246

Ako je sve istina sto pise, ja bi to kupio i stavio kabinu od svojeg 539, a njega prodao sa ovim blatobranima..
Slozio bi mu vanjsku hidrauliku i kupio dvobrasca okretaca i radio bi bez greske..
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Ivane nije dobro kupiti stari traktor na kojem ništa nije mijenjano , jer ćeš ti mijenjati . Rođak kupil 558 registriran i u dobrom stanju za 17 000 kn i več tri godine radi bez problema . Onaj iz oglasa za početak treba nove gume jer su njegove stare i kod nečeg težeg na hidrauliku garant pucaju . Također cijena je prevelika ako ugradiš vanjsku hidrauliku i hidro volan i još neka citnica koju sad ne vidiš neisplativo ( i još prastari IMT ).
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
sada sam našao par 539 za oko 25-27 000kn, pa ću vidjeti kroz neko vrijeme, dok posijem još sa starim 533, i da je i njega prodati prije kupnje novog, netreba mi 4 traktora u dvorištu, a najbolje pronaći nešto očuvano možda nego ovog starog da sređujem, neznam ni sam....
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,229
Jednostavnije je kupiti nesto bolje nego svoje sredivati, a sad je li bolje, otom potom..
Ali na kraju krajeva 539 je bolji izbor od 533..

Ja si nesto u zadnje vrijeme razmisljam o kupnji veceg imt-a makar ih ne volim i to jedino 558 bi htio..
Treba mi striktno radi oranja i vuce prikolica..
Da mi je nesto naci ovakvo kao sa onog oglasa odmah bi kupio..

Ako netko slucajno zna kakvog 558, da je u originalnom stanju, znaci prva boja i bez generalne motora, isao bi ga pogledati..
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ivanz kolke su cijene tih 539?

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,356
A što ti znači to da nema generalnu, rađe bi je ti radil? I kak češ znat da nema ako pronađeš takvog 558? Ja znam za jednog u takvom stanju, samo nije na prodaju još...
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,229
Pa da se bas mora, rade bi ju ja napravil, al velim, bolje bi bilo da ga mogu naci bez generalke sa malo sati, takav bi radio jos ohoho, a vjerujem da ima takvih primjeraka jos..
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Ima u mom selu jedan,limarija i gume solidne,mehanika bez problema koliko ja znam,samo je radil s kultivatorom za kukuruz,nema kabinu. Bio je na Njuškalu,al se nije prodao,mogu pitat gazdu dal ga još trži i koliko traži,ako hoćeš,nismo daleko...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Teško buš tak nekaj našel, sačuvano i da nije radilo, ti traktori imaju po 30-tak let i nije ga niko kupil da ga bu gledal. To su u ono vreme bili traktori radnici (jači na imanju) namjenjeni za teže poslove i svi su bili upregnuti.
Znam za jedan očuvaniji primjerak (nije farban, ima svoje sklopove u sebi ....) ali ti ga nebi preporućil jer ima 4-5 tisuča sati otprilike. Vura je druga, a i ta je stala odavno.
Tu možeš očekivati samo popravke, a tak je na večini nediranih.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Ivanz kolke su cijene tih 539?

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk

Evo jedan koji izgleda ok, malo mi daleko, okolica Zagreba, mjesto Mace



Imenjak, prosle godine sam bio u istoj situaciji kao ti sada, gledao 560, 558 i td75.....560 sam uzeo, jer 558 nije toliko udoban, probaj uci u jedan sa kabinom i sve ce ti biti jasno, nije losa opcija ni 560 stari tip da ima servo ili 567, jedan mi otisao ispred nosa za 18000, od prvog vlasnika. Deda umro unuk prodaje
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Evo jedan koji izgleda ok, malo mi daleko, okolica Zagreba, mjesto Mace


Izgleda dosta dobro rekord gume vjerojatno su one mjenjate orginal sigurno nisu.
Sad sve ovisi cijena.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
[QUOTE=ivanz;


560 sam uzeo, jer 558 nije toliko udoban, probaj uci u jedan sa kabinom i sve ce ti biti jasno,

Iljadu posto točno rekel bi Izet Fazlinović. Znam ljude koji su prodali 558 i kupili 560 (noviju liniju) a neznam tko je prodal 560 i kupil 558 . No i 560 su prodali ali to izlazi iz okvira IMT .
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Cjena 25000kn, nekako mislim da vrijedi, fali jedno staklo na vratima, nema kompresor, nije toliko ni bitan, zanima me kako radi, al imam 300km u jednom smjeru, malo daleko otici pogledati....

Sinoc padala kisa, danas popodne opet orao sa 577, ide ko tenk, nezna sto je mokro, Ivankc, pogledaj si tako nesto
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Je 577 je stroj sad gledam 565 au a malo mi novaca fali bem ga al nemam sreće..
 

Najnoviji postovi

Na vrh