• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

savkelepaja

Novi član
Tu od
30 Lis 2016
Poruka
5
Pa ispalo je tako sto je verovatno bila prekomerna sila na balansnoj opruzi a opruga kojom se steluje vilica kontole vuce je bila ispala iz lezista i ovo preskocilo uglavnom srecom nije nista osteceno. Gledao sam video, pa u desno samo sto na videu on koristi dinamometar a ja to nemam, dali bih mogao neki teg da iskoristim umesto toga?


Послато са 8070 уз помоћ Тапатока
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
umjesto dinamometra potegneš rukom toliko da pokupiš sve luftove , potegneš silom od 1 kile (kg) ..treniran na kučnoj vagi
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
U starom radioničkom od IMT-ea (prevedini od MF-a) bilo je koliko puta treba okrenuti one dvije matice kaj smetaju naprijed na poklopcu kod spuštanja . Mislim da je 88 krugova ali nisem siguran .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Željac, mora da si nekaj pobrkal. Ako je korak navoja (a nije, više je) x 1 mm pa puta 88 krugova .... :icon_scratch:
A i da je tak taj podatak vrijedi samo za novi hidraulik a i on je okviran.

@ savkelepaja, poštelaj otprilike a ako bu trebalo da se rukom izvana poštelati. Nezgodno je, treba ključ prepiliti ... ali da se.
 

savkelepaja

Novi član
Tu od
30 Lis 2016
Poruka
5
Hvala svima, sutra montiram pa cemo videti sta ce biti.

Послато са 8070 уз помоћ Тапатока
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Bhorv, ovaj mi ne izgleda u nekom bajnom stanju, a i tu kabinu bi odmah trebalo skinuti s njega..

Željko kž, ovaj 560 kojeg sam vozil je puno bucniji od mojeg 539, a i volan mu se trese u rukama na vecem gasu..
Vozil sam i sananinog 565 i on je takoder bucnji od mojeg 539, uostalom nek on kaze o buci izmedu ta dva traktora jer radi i s jednim i drugim..

Jedino ovakav 558 dolazi u obzir kod kupnje, to se vidi da je ocuvan traktor, i uopce nema veze sto je star ako je vise stajao nego radio..
http://www.njuskalo.hr/traktori/imt-558-oglas-20300246

Susjed je kupio prije 4 god 539, 82. godiste 300 rs, traktor sad ima 1070 rs i nov novcat je..

Pošto me se spominje pa da napišem koju.

Istina je da je veča buka kod 565 nego kod 539, to je zbog kabine, al budimo realni, 565 je ipak stroj koji se vrti i radi u odnosu na 539, pa je s tim i normalno da više brunči i dere se u kabini, em od mjenjača, em od motora i vibracije kojekakvih plehova...kak se veli: onaj koj se čuje taj i radi:icon_thumright:
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ne treba piliti ključ, ja sam sa ključem na račnu ali vezanim za špagu.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Pošto me se spominje pa da napišem koju.

Istina je da je veča buka kod 565 nego kod 539, to je zbog kabine,


Sad ne kužim pa kaj kabina na 539 manje bučna ili 539 nema kabinu ?? Ako nema kabinu normalno da nema zarobljene buke. Na 560/565 samo kad otvoriš zadnje staklo več je puno manje buke (prostor manje zarobljen.)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Na 565 je bolje zatvorenija kabina, a na 539 je odostraga otvorena pa je manje bućna. 539 je najnovija linija, 539 P
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,159
Moj 539 ima zadnje staklo i ono oko ruku hidraulika mu je zatvoreno i opet je manje bucan od koleginog 560..
Na 539 se cuje samo motor kako radi, a kod kolege sve dumi unutra da ti hoce glava puci..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Ne treba piliti ključ, ja sam sa ključem na račnu ali vezanim za špagu.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
Nisam nikad probal, ali vjerujem da je tak puno lakše. Da bum iskren nisam se nikad ni udostojil tu garnituru ključeva kupiti a trebali su mi sto puta.

Moj 539 ima zadnje staklo i ono oko ruku hidraulika mu je zatvoreno i opet je manje bucan od koleginog 560..
Na 539 se cuje samo motor kako radi, a kod kolege sve dumi unutra da ti hoce glava puci..
Možda su kod kolege nosači loši pa odatle buka.
Hoče to na njima.
 

Robi1990

Član
Tu od
3 Velj 2016
Poruka
48
Poštovanje, kako znam da na ovom forumu postoje jako dobri znalci, odnosno čak i stručnjaci za IMT, da čujem jedno mišljenje. Kolega moj bi kupio IMT 567, pa me pitao za savjet.. Na što pripaziti posebno, itd. međutim, pošto ja nemam iskustva s takvim traktorima, ne znam što mu savjetovati. Traktor je '84. (ja mislim), ima kabinu, prednje gume nove, zadnje još dobre, po slikama dosta uredan, mehanicki volan ima, ne znam koliko rh, nije mi rekao. Ugl. čovjek pita 27000 kn (po meni, puno), rekao je kolegi da nije fiksno, međutim nije spominjao koliko bi spustio (vjerojatno nešto malo). Eto, pa ako mi možete malo detaljnije opisati na šta da čovjek pripazi kad ga bude išao gledati, koja im je boljka (osim neokretnosti i kočnica, to i ptice na grani znaju), da li je to visoka cijena za taj traktor, itd. Hvala vam unapred...:)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
To je 560 s 5- brzinskim mjenjačem, sa svim prednostima i manama.
Više brzina je velika prednost, ali mogu izvor problema radi 4. i 5. brzine.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Dobar je , napisao ti je da 4 i 5 mogu radit probleme ako se potroše.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
5 brzinski mjenjač hoće imati problema, recimo to tako da je 3-brzinac dugovječniji od 5-brzinca. Mana je 4 brzina, na nekima uopće ne radi, nema je, na nekima iskače.
Ostalo ti je sve isto ko na 560. 567 bi u originalu trebao imati i nožni gas, barem kolegin ima.
 
Na vrh