• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
45ks za 210cm.....12600kn sve dobro zvuci, jer sjetvospremac od pecke je skuplji.....bas me zanima jel bi ju 560 vukao, i da nije od pekmeza napravljena, uzeo bi ju......
 

Jankomatko

Novi član
Tu od
1 Lip 2016
Poruka
16
Da i ja mislim da bi bilo mu malo previše 175 cm bolje 135 cm i nije skupa a nisam nikoga čuo da ju ima da znam jel vrijedi kupovati!!
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Sa 539 vucem frezu od 150cm bez problema, a vukao ju je i 533.....

Neznam kako se rotodrljaca vuce u odnosu na frezu
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,765
Jankomatko kolega sa posla je uzeo tu kinesku lani i kaže da je za prvu godinu dobra. Nemreš očekivati da češ sa njom raditi 100 godina ili 100 rali godišnje ali moje mišljenje je da je bolja nego neka stara krama koje god marke bila jer ovo je barem novo a u starom stroju tko zna šta svega ima. Znaju biti i povarene samo da rade dok ne odu iz dvorišta.
Što se širine tiče, opet samo tak razmišljam, mora barem pokrivati širinu traktora da bi to na nešta sličilo. Nebuš ju valjda vozil kao malčer ili frezu, pomaknutu u stranu. Neznam koliko je 539 širok.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,375
Ak 533 od jednog mog kolege vuče frezu rau 185 ili 195(ukupna širina skoro pokriva trag 578 fergusona) i kad radi nemam dojam da mu je neki veliki problem..

A RD inace mora pokrivat trag traktora inače to nije poso kad se gazi po pripremljenom..
 
Posljednje uređivanje:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
kad je freza uža od traktora ona se pomakne desno tak da pokriva desni kotač , zači ne gazi se po pripremljenom
 

Jankomatko

Novi član
Tu od
1 Lip 2016
Poruka
16
Pa mislio sam je staviti u stranu samo nebi ni traktor patio ni nju a sigurno bi bilo bolje da prekriva cijelu širinu traktora. I mislio sam da će netko na forumu znati kakva je to rd.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
zapravo ona je sama po sebi rekli bi van centra , jer je namjenjena za takve traktore , i da 135 je njemu dosta , osim ako nemaš pjesak od zemlje
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,765
Da RD ima bočni pomak sve bi to razumio ali ovak pomicanje sa španerima u stranu jednostavno ne kužim i nikad neču prihvatiti da je to normalno. To što ta RD ima kopčanje napravljeno takvo kakvo je, uopče nema veze sa tim. Rekao sam samo svoje mišljenje pa sad kako tko hoče. :icon_thumright:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
možda sam krivo napisao , ne pomiče se ona na španerima , ona je več napravljena van centra ,
ne mogu nači RD , evo ti primjer za običnu frezu
http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/freza-imt-135cm-oglas-17955512

http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/freza-imt-135cm-oglas-17955512
video
https://www.youtube.com/watch?v=Ye02fMPtRNc
ili
https://www.youtube.com/watch?v=SxTGcmhZYiE
druga stvar bi bila da uzmeš frezu ili RD od tome vinkoviča ,
https://www.olx.ba/artikal/14350803/freza-tomo-vinkovic/
ona je " u centru " i nju bi trebalo natezati , kardan bi bio u koso itd .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,375
Ovako uvažene kolege i posjedavaoci IMT traktora. Nabasao sam na ovaj video o serijama IMTa i kako je nastao i vidim neki IMT 551 pa me zanima dali itko zna išta o tom traktoru osim što je namjenjen za šumu ? Pretpostavljam da je isti 549 pa me zanima ako netko zna više o njemu. Inače traktor se pojavljuje na 10:20 u videu.
Video klip o kojem sam pričao:
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=HuF_WnuEUlA[/YT]
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Kad covek pogleda taj video dođe ti da se naoružaš i odeš potamaniti tu tajkunsku smrdljivu bandu... Prvo su nas sve uvukli u rat, tak kaj su se svi skup međusobno pobili a banda je opelješila sve do campera i sad je sve propalo... Ovakvu firmu su uništili, s ovakvom širokom lepezom proizvoda, niko me nemre uvjeriti da je to tak moralo biti, nitko...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,769
A zakaj bi trebali opstati? Svi se rode i umiru, pa tak i oni.
Pa njihovi su proizvodi davno tehnološki zastarjeli, kvaliteta je pala na niske grane.
Svaki kinez danas je moderniji od njihovih proizvoda, sa Zetorom se nikad nisu niti mogli takmičiti, a i oni su zamalo propali ‘90-tih.
Mogli su poslovati na zatvorenom tržištu, ali danas, kad više nema “nesvrstanih”, tržišta im je nestalo.
Uostalom, propali su Torpedo, TV, Universal...
Možemo mi simpatizirati neke marke, ali surova stvarnost čini svoje...
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Kako kome kakav kinez kod mene nebi dana izdurao.
A zetor nije nis posebno radi brat u firmi s 9540 mislim i stalno mjenjac ode.
Pa mu vilica puca od 3 brzine i kocnice svako malo rade .
Imt je zastario ali radi i radi .
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Propadanje je posljedica socijalizma, radničkih prava i neznanja u restrukturiranju.
Mogli su proizvoditi dijelove i biti dobar kooperant. Koliko je primjera u nas. Brodogradnja treća u svijetu, proizvodili brodske motore tri brenda. Pa sada.

Sent from my XT1092 using Tapatalk
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
A gle sto bi mi prozvodili kad ti moze jedan Njemac deutza prodat.
Bilo je malo u bivsoj industriji falilo inspiracije sve se to dalo rijesiti.
Sad je gotovo
 

sosta

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
205
Meni nije jasno kak je IMT uspio sfušati proizvode koje je proizvodio po licencama, tak da te priče kako je to bila super uspješna firma su ostale iz nekih davnih vremena, kad si bio ograničen na njihove proizvode, a čim si se pojavila konkurencija onda je počelo propadanje jer se nisu uspjeli prilagoditi.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Kako ne bi propali s obzirom na svoje proizvode i cijene? Sjećam se iz Gudovca prije desetak godina, 539 stare linije- 10 000e, a svi znamo kakva im je bila poslijeratna kvaliteta.
50 godina nisu promijenili ništa na traktorima, a imali su kapitala, pa koliko su samo prodali mašinerije po staroj Jugi?
 

Najnoviji postovi

Na vrh