• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A jeboga ti, mali 533 ako je dobar vrijedi 2000€, pa po tom ovaj 567 ako je dobar vrijedi 25.000 kn
Kolega je dao 18.000 za 542 staru liniju koji je tako-tako, sad ga je malo dotjerao i nebi ga dao ispod 23.000 kn, tako da ovaj može dobiti 25.000 ako je traktor u dobrom stanju.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
5 brzinski mjenjač hoće imati problema, recimo to tako da je 3-brzinac dugovječniji od 5-brzinca. Mana je 4 brzina, na nekima uopće ne radi, nema je, na nekima iskače.
Ostalo ti je sve isto ko na 560. 567 bi u originalu trebao imati i nožni gas, barem kolegin ima.

Bolje receno da 3. Brzine neces nikad pokidat, a na 5 brzina odu sinhroni 4 i 5 brzine, pa iskace ili nezeli ubaciti, al je brzi na cesti
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Ja sam pred godinu dana kupio takav traktor, sve slično ko i u opisu samo kaj ima hidraulični volan i 85. godina je. Evo prošla godina dana i hvala Bogu nikakovih problema ni s motorom ni mjenjačem, a i nekim čudom kočnice rade :icon_blackeye:. Plačen je 30.000,00 kn, s tim da ga je čovjek kad smo ga kupili registrirao i stavio novi akumulator i imao je onda cca 3500 rh.
 
Tu od
10 Lis 2016
Poruka
43
Koliko kg farbe treba za ofarbati 539 bez kabine?
ako je netko nedavno farbao pa da zna,da ne kupujem viška farbe s obzirom da ta originalna nije jeftina
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Teško pitanje.
Ovisi kaj sve misliš farbati (limariju iz nutra i iz vana?), kak debelo misliš polijati (poprhati ili kak treba biti), jel misliš kaj za podlogu prije završne boje stavljati ili, kakvu boju misliš koristiti ....?
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Cijeli auto ofarbas sa cca 2Kg pa bi trebao i limariju od 539.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Jedva s dve kile 2 k ja sam bojao i jedva bilo ako će biti posao.
S tim da nisam bojao ispod gume blatobrane nije boje bilo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Samo izvana kila i po i ima da se svetli ko pesja jajca. Naravno, ako je podloga kak treba biti.
 
Tu od
10 Lis 2016
Poruka
43
Pa planiram skinuti svu staru boju s vibracijskom brusilicom + ručno vodobrusni papir,pa zatim temeljnu imt i na kraju original imt crvenu.

Nego,el se može motor farbati onom imt sivom bojom?neće se oljuštiti zbog temp?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Nema potrebe skidati svu boju, samo gdje su oštečenja takva da moraš.

Kaj se temperature tiče, ako pripremiš kak treba (glatke dijelove nahrapaviš) nemaš brige.
Motor ti je na cca 90 stupnjeva, a na haubi po ljetu moreš jajca peči.
 
Tu od
10 Lis 2016
Poruka
43
Nema potrebe skidati svu boju, samo gdje su oštečenja takva da moraš.

Kaj se temperature tiče, ako pripremiš kak treba (glatke dijelove nahrapaviš) nemaš brige.
Motor ti je na cca 90 stupnjeva, a na haubi po ljetu moreš jajca peči.

Nema nekih večih oštećenja,za 34 godine star traktor boja je dosta dobra jer traktor nijednom nije pokisnuo niti išta tako.Ima samo na 2 mjesca di je bilo oštećeno a to sam već skinio.Površina nekih 2*7cm oko zračnog filtera i nekih 4*8 na desnom blatobranu i to je to,Jedino je naravno s motora njegova org siva ošla
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,364
Kolega je kupio IMT 559 i u prometnoj mu piše 51 KW (70 ks) a isto tako mu piše i na traktoru na pločici. Šta nije 559 iste snage kao i 558? 58 ks?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa vidiš po samom motoru dal je S motor ili M motor :)

Uostalom, možda je zaljepljena pločica gore od S motora, sve je moguće.
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,364
Jedno pitanje: na 559 kad je hladan hidraulik diže uredno. Kad prođe 2 kilometra vožnje (tj. kad se zagrije) hidraulik umire. Nebi digao 200 kg tereta na ler gasu nikako. Jedino uz gasčinu diže hidraulik. Dakle hladan diže normalno topal nikako. Jel do pumpe ili? Traktor nije puno radio u svom vijeku, tj. zadnjih godina nije nikako radio pa sam malo skeptičan da nije nešto zapeklo pa dok to dođe na svoje..?
 

siska

Član
Tu od
26 Velj 2008
Poruka
69
pozdrav treba mi hitno koljevka od prednjeg mosta za 577 ili 579 ako netko ima bio bi jako zahvalan na informaciji. 0921269389
 

Najnoviji postovi

Na vrh