• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,159
Ne znam, al meni se 560 nikako ne svida, ima jako mali krug okretanja, a u kabini je duplo bucniji od mojeg 539..
Ima ga kolega i malo sam radio s njim, ali nije mi legao, a i tu je onaj njegov problem s kocnicama, kolega je dao 2500 kn za reparaciju i tek sad normalno koci, a on ni ne radi puno s njim, mozda 50 rs godisnje..

A sto se tice 558, on je skoro duplo jeftiniji od 560, a ne vjerujem da je toliko losiji..
Ima tu kolega iz ulice 558 s kabinom, bas budem probal sjesti u njega da vidim kakva je buka..

Da je bolje stanje u poljoprivredi gledal bi na nekakav dupljak, zetor ili nesto zapadno, ali ovak ne.
Al definitivno mi treba jaci traktor, radi oranja, a i sad u par navrata nisam mogel povuci prikolicu klipa s njive s 539 i bez jaceg traktora nejde..

Gogo, ajd pitaj za tog 558 ako hoces, stavi i sliku neku..
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ivan, usporedivo sa kojim traktorom ima 560 malo okreta na volanu? Kočnice na nijednom stroju nisu zauvijek pa tako i na njemu. Na 539 ili 542 traju bar duplo više ali nakrcaj imt prikolicu punu zemlje pa ju probaj zaustaviti nizbrdo sa jednim i sa drugim. Ja svog 560 ne bi zamjenio za 558 ni u snu. Bolje pali, bolje ore, malo je sporiji kardan, ima filter na pumpi hidraulike, veći hladnjak vode. Jest da 558 ma više šterca ali su zato rukavci prilično slabiji i znaju pucati vijci na prednjim kotačima.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Zoki u pravu si samo volan na 560 vrijedi pola 558 kardan se da riješiti nemože biti 560 bučniji od 539 jedino stara linija je bučna ko 539 ne više .
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Bome ja gledam našao dva 560 e sad još pričekat 15 dana pa možda i kupim do zime .
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
http://www.njuskalo.hr/poljoprivreda-ostalo/kopacice-motokultivator-oglas-20530675


ovaj mi se sviđa, al izgleda ima bojane felge, stari tip indijskog sata, itd itd

al trebao bi spustiti cjenu.....i opet daleko sv. Nedjelja

Zoki u pravu si samo volan na 560 vrijedi pola 558 kardan se da riješiti nemože biti 560 bučniji od 539 jedino stara linija je bučna ko 539 ne više .


uf, kad sa 533 ili 577 sjednem u 560, nemogu ga uhvatiti po cesti....hahahahaha koliko poslije imam jaku ruku, a potreban mali pomak da se skrene, uf
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,159
Bhorv, ovaj mi ne izgleda u nekom bajnom stanju, a i tu kabinu bi odmah trebalo skinuti s njega..

Željko kž, ovaj 560 kojeg sam vozil je puno bucniji od mojeg 539, a i volan mu se trese u rukama na vecem gasu..
Vozil sam i sananinog 565 i on je takoder bucnji od mojeg 539, uostalom nek on kaze o buci izmedu ta dva traktora jer radi i s jednim i drugim..

Jedino ovakav 558 dolazi u obzir kod kupnje, to se vidi da je ocuvan traktor, i uopce nema veze sto je star ako je vise stajao nego radio..
http://www.njuskalo.hr/traktori/imt-558-oglas-20300246

Susjed je kupio prije 4 god 539, 82. godiste 300 rs, traktor sad ima 1070 rs i nov novcat je..
 
Posljednje uređivanje:

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Taj ima farbane felga....imas jedan 565 za 4000€ na njuski, sa kabinom, neizgleda lose, bolje to pogledaj nego 558
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,704
Ofarbaš felge i odmah je traktor sumnjiv ili loš.
Ne znam zašto se sumnja u takve strojeve koji su farbani?
Bolje da ga bivši gazda sredi barem izvana nego da ja imam taj trošak.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ivane taj 558 je motor na izdisaju (mjerač vezan lancom) gume zadnje za odmah mijenjati. nevrijedi pola novaca ali kad netko hoće baš 558 pa ima kupca . Mi dva nemožemo misliti isto ja gledam kod traktora da se čim laganije vozi i čim sigurniji za zaustaviti i da hladan dobro pali i da nemoram za svaki priključak nekaj pripasivati . Poznanik kojeg sam spomenil (kupil 558) daleko je bolji nego ovaj iz oglasa a plačen skoro upola manje 17 000 kn sa sređenim motorom hidraulikom i dobrim gumama i registriran pa ti sad usporedi .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Željko, to kaj je lanac na mjeraču ne znači ništa. To su se pametni ljudi snašli jer su ga mnogi izgubili.
Ta tehnologija još nije stigla u vaš Zetor grad jer je kod zeke mjerač na šaraf.

Kad vidiš feder na mjeraču na imt-u onda možeš reči da je motor kaput.

To kaj je nekaj pofarbano ne mora isto ništa značiti. Možda je neko mjenjal gume, felga iznutra bila hrđava pa je sve obnovil i produžil vjek trajanja.


Pričali su ljudi (šumarci) da je 558 strojčina u odnosu na 560 koji je loše unapređen 558. Bez obzira kaj se lakše mota i ima hidraulične (jednako loše, kad su masne) kočnice. Navodno je 558 okretniji traktor.
A ako gledamo vanjski izgled meni je 558 ljepši.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Muhač večinom kompresija u karteru izbija mjerač a prema godinam i gumama motor nije diran moj je zaključak da ga treba dirati . Motori bi trebali na 558/560 biti isti osim anlasera . Navozil sem ih se pa normalno da je 558 življi getriba od 533 i sve ostalo laganije na kilu negdje prednost negdje nedostatak . Okretnost je mana objema bar na 560 se mogel riješiti nagib i duži celinder no IMT ingovi su uvijek bili puni svog znanja i nisu uvažavali mišljenja korisnika (kao JD -LANTZ).
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Ma ja se s tobom slažem da su oni svi zdelani (napisal sam to neki dan). Moj komentar je bil na lanac na mjeraču.
Retko koji puše tak jako da bi mjerač bacal van, ima on dobar odušak.

Motori su u detalj isti na 560 i 558, različite mogu biti samo PVP.
Mislim da 558 ipak ima više ajnšlaga.
 

savkelepaja

Novi član
Tu od
30 Lis 2016
Poruka
5
Pitanje za nekog majstora vezno za hidrauluku na imt 539. Dali sipkica koja povezuje balansnu opruku i kontrolu vuce treba da ima lufta ili se steluje da reaguje na najmanji trzaj?

Послато са 8070 уз помоћ Тапатока
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Taj ima farbane felga....imas jedan 565 za 4000€ na njuski, sa kabinom, neizgleda lose, bolje to pogledaj nego 558

hah nema više eno ga za 38000 i obojan je samo ti sverceri majko mila.
Jedan 560 novi tip bio 20000 sad je 30000 kod drugog pa ti kupi.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Pitanje za nekog majstora vezno za hidrauluku na imt 539. Dali sipkica koja povezuje balansnu opruku i kontrolu vuce treba da ima lufta ili se steluje da reaguje na najmanji trzaj?

Послато са 8070 уз помоћ Тапатока
Taj luft se ionak gubi kad staviš poklopac gore.
Kad povučeš kuglicu šipka upre u gljivu balansne opruge i tek onda počinje dizanje.
 

savkelepaja

Novi član
Tu od
30 Lis 2016
Poruka
5
Ne razumem ja bas najbolje
Ali evo ovako covek kom sam dao traktor na uslugu cupao sljive a sajlu zakacio za balansnu oorugu i ova viljuska za kontrolu vuce je spala,uglavnom sve sam vratio na svoje mesto i sada kad su makaze u ovom polozaju luft se gubi kad ih gurnem u desno nailazim na veliki otpor
1604a80089b273a35779143dd703d62d.jpg
i jos nesto dali je ova poluga kriva
96d8ff3bb87c1dd6ac6c0e7dcd48bbe9.jpg


Послато са 8070 уз помоћ Тапатока
 

savkelepaja

Novi član
Tu od
30 Lis 2016
Poruka
5
I jos nesto dali poluga koja je na slici dalja ima kretanje do proreza ili je tu nesto krivo podeseno?

Послато са 8070 уз помоћ Тапатока
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Neznam kako ti je to ispalo, kako to misliš u desno to je sve povezano sa polumjesecom na rukama i zavisno na kom su položaju ruke i ručica tako se podešava opruga vilice. Ova polugica mora biti uvijena tako jer ide oko osovine a imaš detaljan video na youtube kako se podešavaju vilice tj. hidraulika imt-a.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh