• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Onda je po svemu sudeči vilica savinuta.
Odmjeri od ležaja kad je pustena spera i kad je stisnuta pa usporedi sa diferencijalom.
A i čudna mi je ta vilica, ko da je poderana
 

sanjar

Aktivni član
Tu od
15 Stu 2015
Poruka
132
Da jeste, malo se vidi na njoj da je ižuljana. I ja sada nešto razmišljam da nije savijena. Probam sutra tačno izmjeriti gdje šta dolazi i da usporedim
 

jozsef

Novi član
Tu od
7 Kol 2023
Poruka
1
IMT 590 je napravljen sa zf mjenjačem, moje pitanje je koji je Fendt ili Deutz tip isti?
 

lordalbatraoz

Novi član
Tu od
15 Lip 2023
Poruka
17
Pozdrav majstori
Imam 539, 91-to godište, linijska pumpa, oko 8tisuca radnih sati
Primijetio sam da mi je često pritisak ulja nizak kad se malo ugrije.
Godišnje radim oko 50-70 rh i ulje i filtere mjenjam svake druge godine.
Koristim Ina Super 5 ulje.
Kad je na okretajima većim od 1200 ulje je u sredini zelenog.
Kada je na niskim okretajima ili ler gasu, pritisak padne na granicu crvenog i plavog.
Traktor ima snage, ne dimi, ne troši ulje, ulje je na max. Što bi moglo biti?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Tako je na svima..ne zamaraj se oskim ako nije bila nagla promjena tlaka na manje.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Kak Puknuti veli tak je.
Da bi bil sigiran koliko je u barima stavi manometar sa brojevima pa bumo pametniji jel treba dirati ili ne.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
IMT 590 je napravljen sa zf mjenjačem, moje pitanje je koji je Fendt ili Deutz tip isti?
Misliš na DVES, običan 590 ima obični srpski mjenjač 10+2. Trebal bi negdje bit odliven broj mjenjača pa se po tom može vidjet, makar pošto je to 16+4 mjenjač to bi vjerojatno od nekog starog Deutza ili Fendta iz 70ih odgovarali dijelovi.
 

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
258
IMT 539 80. godina, oko 6.000 h ne može se uključiti kardan, konačno valjda otišla lamela, pošto je duplo kvačilo šalta se normalno. Mijenjaju se obadvije lamele, potisni ležaj ili još nešto?
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Jel ima puno lufta pedala kvačila?
Probaj samo pedalu podići, ako ne pomogne to, probaj preštelati lamelu odozdo.
Ako ni to ne pomogne onda je potrebno traktor na pola raskopati i redom vidit šta se desilo.
 

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
258
Skroz sam podigao pedalu, nema lufta, i napeo osovinu kvačila do kraja, šalta samo tako ali kardan ne može uključiti, do sada je isto išlo cijelu godinu pola na sili pola na kvačilo, tako da mora na rastavljanje, samo moram najti majstora a i to imam vremena do veljače, prije mi neće trebati. Oranje i ostalo teže radim sa IMT 549.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
IMT 539 80. godina, oko 6.000 h ne može se uključiti kardan, konačno valjda otišla lamela, pošto je duplo kvačilo šalta se normalno. Mijenjaju se obadvije lamele, potisni ležaj ili još nešto?
Pošto si pedalu podigel možda se može još kaj odispod na ona tri vijka kljuš 13 smanjiti zazor pa bu odvajal.

Potisni ako je ispravan ne mjenjati jer novi dugo ne traje.
Kad majstor rastavi videl bu kaj treba mjenjati. Možda (mada sumnjam) lamele još i voze ali je lufta samo na capicama, nosačima, bolcnima... pa zato ne odvaja.
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Negdje je bila postavljena slika sistema izmještenog menjača na int 577 .sad nemogu naći...da nema ko da ponovo okači
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Ajmo pumpađije, nju ste savladali. Kak savladati ovaj problem?
Usput svi koji čitaju nek pripaze kod ugradnje mada na deklaraciji piše made in Indija, a na konzolama Perkins.



 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Izboril sam se ja protiv tog problema.
Ovo sam podjelil sa vama da se neko ne zajexxx pa ugradi bez da je gledal pa ima zbog toga veliki problem.
 

Najnoviji postovi

Na vrh