• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
IMG_20231217_113926.jpg IMG_20231217_113836.jpg IMG_20231217_113822.jpg IMG_20231217_113807.jpg

Evo moje 577.. imam posla dok je sredim.al polako..stakla će me oguliti...evo i tog dugog vrata volana što smo komentarisali
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,233
Evo moje 577.. imam posla dok je sredim.al polako..stakla će me oguliti...evo i tog dugog vrata volana što smo komentarisali
To je naknadno ubačeni od viljuškara ili od zmaj kombajna,damfos ,orsta ,ili prva petoletka,da tokaru da to skrati ako ti netreba toliko dugo prema sjedištu vozača.
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
da li kolo volana ima lufta kad ga klimaš ?
Nema

To je naknadno ubačeni od viljuškara ili od zmaj kombajna,damfos ,orsta ,ili prva petoletka,da tokaru da to skrati ako ti netreba toliko dugo prema sjedištu vozača.
Serija je rađena za izvoza..2100 sati..broji sat..uvezen iz norveške..na bloku motora ima grijač koji se može prikopčati na struju...visina volana je ok..
 

tonci

Član
Tu od
2 Tra 2015
Poruka
45
Pozz ekipa razmisljam o kupovini imt 533/539 sad posto nemam nikakvog iskustva oko traktora niti sam ih vozio kad a treba mi za obradu nekih tri hektara zemlje s tim da bih kad uhvatim ruku radio i drugima pa sad molim vas mozete mi rec sto tribam gledat kod kupovine kakve su cjene servisi i td hvala.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,714
Ak već gledaš IMT-a, ja bi radije gledal 540/542. Nisu puno skuplji, a puno su upotrebljiviji i moćniji.
 

tonci

Član
Tu od
2 Tra 2015
Poruka
45
Pa sad nezz po meni imt 539da nesto valja je 5000-6000eura je preskupo za dat jer taj traktor je vec zagazio u debele god.533 je nesto jeftiniji.

Imt je kao u nas standarni traktor druge nisam uopce gledao i nezz nista o njima zato sam tu na forumu da mi date savjete.

Jedan mi je nudio imt 542za nekih 3800e kaze da mu je tezak na volanu i da bi minja ga za 539ili 533i to me nekako odmah odbilo od tog traktora
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tonci

Član
Tu od
2 Tra 2015
Poruka
45
Tu sam da savjetujem se s iskusnim traktoristima i poljoprivrednicima.Pocevsi oko kupovine traktora pa do radova na zemlji posto nezelim da zapustano mi je polje vec da ga obradujem i pocmem odnekud.Nedavno sam se preselio na selo i sad ja koji zivio sam u gradu nezz nista oko traktora a polje sadio sam kumpire i posadio par vocaka al to je sve amaterski i povrsnim znanjem.Volja nije problem je sam od onih koji nikad ne miruju i koji obozava selo zivotinje i svega sto se tice sela.Znqm da zivot na selu je rad rad rad...

Dali npr motor od imt 539 ide u imt 533
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Pozz ekipa razmisljam o kupovini imt 533/539 sad posto nemam nikakvog iskustva oko traktora niti sam ih vozio kad a treba mi za obradu nekih tri hektara zemlje s tim da bih kad uhvatim ruku radio i drugima pa sad molim vas mozete mi rec sto tribam gledat kod kupovine kakve su cjene servisi i td hvala.
Bilo koji od ta dva navedena imaju prednost kaj su mali, a okretni.
Oni ljesovi 540 i 542 mu nisu ni sluga.
533 manji potrošač, največa mana zimsko paljenje koje tebi s obzirom na lokaciju nebi trebalo predstavljati problem.
539 troši ko protočni bojler, a ništ više ne napravi.
Lagani, masni, neudobni, zastareli..... svi
Servis jeftin, večinu popravaka može napraviti svatko ko volju ima.
Rezervni dijelovi smeh i katastrofa, pitanje je dana kad budu postali nedostupni, a i ovo kaj se danas kupi je potrebno sve pripasivati....
Gledaj da ima dvostepeno kvačilo, da motor ne dimi na odušak ko Kenedijevka, kvačilo da odvaja oba stepena, da nema previše lufta na volanu i hidraulika da može podiči na leru i na vruče priključke koje misliš koristiti.
Bolje ti je u startu dati soma ili dva eura više za sačuvaniji traktor nego izraubanog popravljati.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,141
Pozz ekipa razmisljam o kupovini imt 533/539 sad posto nemam nikakvog iskustva oko traktora niti sam ih vozio kad a treba mi za obradu nekih tri hektara zemlje s tim da bih kad uhvatim ruku radio i drugima pa sad molim vas mozete mi rec sto tribam gledat kod kupovine kakve su cjene servisi i td hvala.
Imt 539 je sposoban za sve osim za oranje i pripremu zemlje.
Za to je prespor jer moze orati samo s jednom brazdom i tanjurati sa 20 diskova tanjuracom, a kaj je strasno sporo, tj mali mu je učinak i od normalnog covjeka moze zacas napraviti invalida.
To govorim iz vlastitog iskustva, jer me vec bole koljena od njega, a i gluh sam, a imam 30 g.

Zato za oranje tih 3-5 ha traktor koji moze u svim uvjetima vuci barem 2×12, a to je barem 50-60 ks.

Ali velim, za povrsinske radove tipa sjetva, prskanje, kultivacija 539 je super, jer je okretan i tu ima dosta veliki ucinak.
Meni je još nezamjenjiv za cisternu i za berač kukuruza.

A lijenčinu 533 necu ni komentirati, ono sto ja radim s 539, tu 533 nemre ni prismrditi.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,446
539 se moze sakrit iza 533 s fiatom. Malo je rijedak ali dao bi mu prednost pred ostalim izvedbama
 
  • Like
Reactions: ZJ
Na vrh