• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,125
Svaki dan mi je IMT sve vise mrzak, i to samo zbog svojeg mjenjaca.. Ovih dana dosta vozim gnojnicu i ljudima usluzno iz septicki i naravno ima dosta mjenjanja brzina. Dok krecem onda stavim reduktora u neutral pa u prvu i dobro, to nije toliki problem, u drugu ga saltam uvijek bez krcanja, ali u trecu ma da mu je kakav medugas ili dupli kuplung, uvijek mora zakrcati.. Jos dok idem po ravnom je dobro, ali dok mijenjam iz druge u trecu malo uzbrdo, kosa mi se dize.. Sve bi dao da 539 ima sinhroniziran mjenjac..

ja svog 542 šaltam iz druge u treću,iz treće u četvrtu i iz četvrte u petu bez kvačila mjenjač samo uskoči bez krčanja
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
To je model sa automastkim kvačilom. Čim kreneš išaltavati ako nisi stisnuo kvačilo unutra se preko poluga stisne prvi stepen kvačila.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,154
Onda mu je najbolje da uzme fleks i odreze papucicu kvacila, da mu bezveze noga ne zapinja u nju..
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,171
Šaltaj s međugasom i nema krčenja,šaltam svog 533 ko bebicu :icon_super:
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,154
Tino kakav medugas, ne pomaze njemu ni sveta voda a ne medugas..
Velim, jos je donekle dok se ide po ravnom ili nizbrdo, onda ga presaltas bez prevelikog krcanja, ali dok idem na laganoj uzbrdici, a traktor moze izvuci u vecoj brzini, e tu on krci ko lud..
Primjer, idem iz svoje ulice na glavni asfalt i ako netko ide stanem na stopu, e onda dok krecem ide lagana uzbrdica i tu je zajeb saltati, a iza cisterna 3000 l, prikolica puna gnoja i slicne stvari..
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,171
Meni ne krči,nit u više ,nit kad šaltam u niže

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=Qi764AGNZVo[/YT]
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Tino svaka Čast na saltanju.
Jesu to tak veliki Bregi ili mi se Čini da ti motor nema snage sa praznom gajbom?
Dosta mu gasa Daješ al nema explozivnosti pa neki 533 bolje vuče.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,171
bregi a i motor malo zafrkava,izgleda da bude trebalo generalke poslje 44 godine :(rofl):
ponekad ima snage da oce poleteti a ponekad pa ko da vlece 5 tona,kj bi to moglo biti?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ovak bi rekel koda nema dovoljno nafte mada mmože biti pvp gotova i ulošci dizni.
Kakav ti je filter zraka?
Jesi koji put skinul rezervat i opral ga?
Zdravo dimi i vjerujem da bi motor moral još ići.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,171
filer zraka čistim često,filteri goriva su čisti,kad bude para onda ide remont...neamo ni za vodenu pumpu novu ,ova je gotova,strah nas je antifriz nalit unutra da ne popusti do kraja
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,032
interesuje me gdje se pored plocice na instrument tabli koju sam izgubio nalazi br sasije na traktoru ako ga uopste ima?

Nasao sam neki broj pored seme za mjenjac , glasi 6071135 a kako nemam saobracajnu ne znam da li je to br sasije:mur:. slika prikazuje kako izgleda br. http://www.dodaj.rs/?1J/Gw/2ChjE8mg/2014-03-02-171607.jpg

Svaka pomoc dobro dosla!!!
To ti je to čim je nalupano, a ne odlijano.

Brojevi su lupani na različita mjesta, zavisno u kojem djelu ljepe naše se traktor prvi put registriral
 

megan

Novi član
Tu od
1 Sij 2014
Poruka
7
To ti je to čim je nalupano, a ne odlijano.

Brojevi su lupani na različita mjesta, zavisno u kojem djelu ljepe naše se traktor prvi put registriral


Interesuje me da li mi fali neki broj jer koliko sam procitao na forumu traktori 533 imaju 8 ili 9 brojeva a kod mene je 7 :s:.

Nemam nikog u blizini da usporedim da li su bar priblizni brojevi ili kako uopste izgleda br sasije?

Mislim da je ako je ikada registrovan to bilo u Pozegi, jedino su tamo mogli udarati brojeve.
 
Na vrh