• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Isti problem sa poskakivanje mi se vuče na 577.. na malom gasu ga ne osjeti..krene ok dok na petnaest gasu nema šanse u većini slučajeva krenut...čak sad nekako osjeti kad je traktor na jakom gasu i leru i stisnem kvačilo da ima neke neodređene vibracije...bojim se da mi ne razbije ležajeve na radilici...handri maksimalno
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Dok je ovih patnika nema brige za dijelove kakve takve, ali kad i oni odustanu

 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,120
Sad mi je jos jasnija svemirska preciznost dijelova koje kupujemo.

Svaka cast tim ljudima. Rade u uvjetima koji nisu uvjeti i sa alatima koji nisu alati.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,701
1. Rade u takvim uvjetima i zato im je proizvod jeftin
2. Sa takvim alatom naprave proizvod koji je jeftin.
3. A na njima zarađuju trgovci
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,258
Kolega @Viduka OPG, pretpostavljam da se ovaj zadnji komentar odnosi vjerojatno na mene.
Sigurno da su hvale vrijedni jer ih puno ljudi još koristi, i živi od njihovog rada, tak da nemam nikaj protiv.

Samo se malo šalim s obožavanjem istih...
...a prigovaram im nerazvoj...jer su malo toga na njima promijenili u ~80g., koliko originalni Ford/MF postoje.

Ni TAFE nije puno dalje, pa se i dalje prodaje, ali ipak su na svima ugradili bar 4-brzinski mjenjač, šperu i nožni gas...koji kod 533/539/555/558 nije bila niti opcija.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,232
Nožni gas nema nikakvoga smisla na Imt 539.
Ručni je skroz dovoljan i sve potrebe zadovoljava.
Ja ih šaltam bez krčanja i u više i u niže brzine.
Radim s dva 539 1000 rs godišnje pa valjda nekaj znam.

A kaj se tiče Imt, ja im jedino zamjeram kaj kabina nije odvojena od mjenjača i kaj je tako bučna.
Da su to modernizirali, traktor bi bil odličan.
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,672
Pa ne samo tanjurati...bilo kaj raditi na.njivi sa noznim gasom je meni bezveze...
radim u zadnje vrijeme sa susedovim NH 75ks i radje s ruckom namjestim gas i tak radim...ajd ok po cesti kad kreces pa saltas...onda mi je nozni gas ok...al ovak mi uopce ne fali na 539...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,258
Dečki, kaj ste zapeli za nožni gas? To je samo jedan od primjera.

Kad je pokojni otec kupoval prvi traktor 1969., IMT533 mu nije bil niti u primisli.
Kupil je Zetora 2511 (nije bilo još 3511, na žalost)...makar je bil 10ks slabiji.
Zakaj?
Još tad je Zetor je Imal opremu kakvu serije malih IMTa nisu imale:
- hidraulične kočnice
- hidraulika koja ne pušta kad se motor ugasi
- dvoradni kiper izvod s plivajućim položajem
- kompresor (isključiv) sa zračnim kočenjem prikolice
- dvostepeni kuplung
- špera
- dvije kuke za prikolicu
- ravni pod
- nožni gas

Eto, to je bilo pred 55 let...
Tad još 533 nije imal dvostepeni kuplung, a ni zadnje serije malih IMTa nisu imale većinu toga, pa čak niti nožni gas...svejedno, trebal ili ne.

O tomu je riječ. To se zove zastarjelost.
Zato uvijek zbijam šale na račun IMTa, a ne na račun Vas koji ih koristite i mučite se z njima.
Jedina prednost im je kaj su jeftini.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,232
Pa 2511 je moral imati nožni gas jer ima ono sranje od mjenjača tik do volana, pa onda nemreš s rukama i mijenjati brzine i dodavati i oduzimati gas.

I moj pokojni djed je 1970. kupil novoga 2511, onda ga je 1982. prodal i kupil novoga 539.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,258
Zamijenili je staroga novim, jačim ali zastarjelijim.
Da je kupil Z4911,napravil bi korak naprijed, ali mu je valjda bil preskup.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,232
Po meni, tek oni Zetori koji su se poceli raditi sa mjenjačem između nogu, su bolji i kvalitetniji od Imt-a.
A pogotovo dok su počeli praviti češke široke kabine.
Tu je Zetor ostavil Imt nekoliko svjetlosnih godina unazad.

A ovi Zetori kaj su imali šerajzline kod volana, ti su po meni još neudobniji od Imt-a.
Tako da npr jedan 542 ili 549 je za mene puno bolji izbor od npr 4911, 4712 i tih ostalih šklopocija.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,258
Ah da, Zetor je još 60-ih Imal kabinu ponudi i za najmanje modele ili sigurnosni okvir.
A bilo koji od spomenutih (549,pogotovo 542) se more skriti Zetoru u teškim poslovima, tipa silo kombajn ili freza ili šuma.
Jedina prednost im je brži rikverc, jer brži kardan daje manje snage van.
Mjenjač u sredini je jeftino rješenje. Tek kad je sa strane vidiš koliko u sredini smeta. A Zetor je to imal odavno...

No nebitno,važno da služi.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,417
Žao mi da išta reče,zaboravite,sve skupa ako se netko prepoznao u prethodnom postu iskreno mi je žao, nije bilo namjere.
I da znate bokci smo mi i jedni i drugi i vlasnici IMT-a i vlasnici ZETORA,sve je to bratu brat.
Moje je mišljenje da je kvaliteta stroja u ovom slučaju traktora na drugom mjestu na prvom uvijek i zauvijek je sposobnost strojara (traktoriste). Sve skupa ovisi o tom koliko je on sposoban izvući iz traktora, podesiti, prilagoditi, paziti.
Još jedan put moja isprika svima.
 

Najnoviji postovi

Na vrh