• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,675
Pa.kaj se sad.ispricavate...forum je to...i diskusija je normalna...misljenja su razlicita...dok je diskusija u normalnom tonu nema nikakve potrebe za isprike...
Da imam pare mozda bi kupil nekaj drugo, ali opet mislim da bi 539 ostavil doma...sve jma svoje prednosti i mane...
Ja sam se prilagodio da max iskoristim prednosti 539. Ne forsiram sa plugovima dvije brazde, itd. Tehnologija na njemu je takva kakva je. Slazem se sa @ZJ da su zaostali u tom vremenu. Nisu puno toga promijenili i zato su tak zavrsili kak jesu.
Al ja ne ocekujem cuda od njega.
Ima tu i neka sentimentalnost...imali su baka i deda imt. Doma sam imal 539. I sad imam 539...
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,421
Kolega @ZJ mislim da ste "slabo" upoznati sa razvojem IMTa. U potpunosti se slažem da su to zastarjeli strojevi koji su zastarjeli bili još u bivšoj državi, barem oni koji su plasirani na domaće tržište kaj se tiče mjenjača i komocije u kabini iz samog tog razloga su i dobili status kakav jesu da je Zetor i ostala konkurencija bolja.
Osobno tvrdim da bolje hidraulike od IMTove ne postoji(osim EHRa) makar ona padala kada je ugašena(i to se lako rješi kada se radi remont hidraulike bez potrebe tokara, mislim da sam vidil da ima za kupiti cilindar i klip sa gumicom u Masivi ili kod Jozića doduše kvaliteta upitna).
Da u IMTu nisu razvijali nije istina jer su 1981. izbacili seriju sa limarijom kakva je na mom 549, prva slika kao i prvo predstavljanje modela IMT 590 sa sajma 1981. i druga slika sa sajma 1982.
Screenshot_20241009_093130.jpg

Screenshot_20241009_094314_com.whatsapp_edit_79500993839951.jpg

I 1984. napravljen prvi supervision.
Screenshot_20240920_224123_com.facebook.katana_edit_79791857953448.jpg
Sramota je da su takvi išli isključivo za izvoz u to vrijeme, a tek kasnije došli na naše tržište...

Slike su preuzete s Facebook-a.
 

H&S

Iskusan lik
Tu od
2 Sij 2023
Poruka
543
Slažem se sa kolegom Petretic549, kvalitet hidraulika je bio daleko ispred ondašnjih Zetora, pa čak i novijih generacija Zetora.
A to koliko je traktor dobar, bolji, isto stoji. Samo što je pokazano u praksi je to da je preko 80 % poljoprivrednih domaćinstava koristilo i radilo na IMT traktore i dr. strojeve...
Većini poljoprivrednika je IMT jednostavno bio više priuštiv, u odnosu na Zetore, Univerzale, Ursuse....
A kad se gleda i ove veće traktore od 270,550 KS, bili su u proizvodnoj gami balpari stranim traktorima....
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,777
1972 god. kad je moj otac kupio Universala, isti taj je bio jeftiniji od 533. O opremi koju je dobio i kaj je taj traktor imao u odnosu na 533 ne treba ni pričati. Ovo sa haubama i kabinama je obična šminka i ništa drugo.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,273
Dečki, svatko radi z oni kaj si može priuštiti i ja to poštujem.
Nekom je 533 vredniji od najskupljeg Fendta i to mi je razumljivo i to isto poštujem.

Ono kaj komentaram nije iz podcjenjivanja i mržnje prema bilo komu, već samo žal da ondašnja tvornica nije gotovo nikaj modernizirala strojeve u 60+ let, koliko su postojali.
Pa valjda su kupci zaslužili traktor u skladu s vremenom, a to imt nikad nije bil. Tomu prigovaram, a ne vašem odabiru, željom ili mogućnostima.
I nek se nitko radi mojih komentara ne nađe uvrijeđenim, jer mi to nije ni želja niri namjera.
 

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
278
1972 god. kad je moj otac kupio Universala, isti taj je bio jeftiniji od 533. O opremi koju je dobio i kaj je taj traktor imao u odnosu na 533 ne treba ni pričati. Ovo sa haubama i kabinama je obična šminka i ništa drugo.
Javi kao je bilo oranje s njim , fino podešavanja dubine, tu je IMT 539 nenadmašiv, u milimetar sa 12 cola dvobrazdnim plugom, 549 je već osjetljiviji, treba jako paziti iskače rado plug na površinu, nema plitkog oranja kao sa 539. Radim sa 539 već 45 a sa 459 34 godine tako da ih znam u dušu i za naše sitne posjede do 10 ha idealni.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,644
ondašnja tvornica nije gotovo nikaj modernizirala strojeve u 60+ let, koliko su postojali.
60 let nisu postojali, jesu na papiru , ali zadnjih 25 slobodno možeš izbrisati.

Pa valjda su kupci zaslužili traktor u skladu s vremenom
Od te nekakve 60-te do te 90- te to je bil traktor u skladu s vremenom i nemreš reči da se nije razvijal i barem malo napredoval.

Ruku na srce, kaj je Zetor (odnosno modeli poslije njega) kojeg je tvoj tata kupil napredoval u tom vremenu od 60-te do 90-te? Svi do jednog su bili isti, sastavljeni od istih dijelova i sve na svakog paše. Ko i na IMT-u-
A dobro, oni malo veči su imali duže kučište mjenjača, jače poluosovine i veče kočnice i to je uglavnom to.

Tih 60-tih, 70-tih, a i 80-tih je bil sretan svako ko si je mogel bilo kakvog traktora priuštiti i ti krampi kak god su se zvali su večinu današnje zemlje obdelali.
Ljudi su kupili ono za kaj su peneze imali i svaki od njih je imal neke svoje prednosti u odnosu na onog drugog i neke svoje mane.
Ali su ljudi bili sa njima sretniji nego danas kak god da su se zvali i još se dugooo budu koturali po našim poljima, a odavno su u gvožđu trebali završiti.
 

Najnoviji postovi

Na vrh