• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
niko niš o traktoru kojeg ima u svakom selu u RH

ja bi svog ursusa zamjenio za nešt neznam ni sam možda imt 560
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Ja bih radije ostavio ursusa nego imt 560 jedino što je 560 dobar orač jer je težak a kočnice bolna točka nikad ne rade
 
F

Fleki

Guest
Pozdrav.

Ja imam IMT 533 i ne mogu se bas požaliti na njega. Jedini veči kvar je bio kad je pukla ona "T" poluga koja razdvaja pakne i ckrla AC puma. Ostalo standard za srbina: pupma za vodu procurila, kočnice nisu loše samo šta ih treba svako malo štelat, hidraulika pušta odmah čim se traktor ugasi, paljenje je na šrafciger itd...

Sve u svemu sam zadovoljan s obzirom šta ja iz njega izvlačim prilikom rada i šta sve tjeram na njemu.
 
R

Ratarko

Guest
Hehe , dobar si :lol:

Ovo sa puštanjem hidraulike na fercu bi se moglo jednostavno riješiti.
Skineš sjedalo i odviješ sve vijke koji pričvrščuju gornji poklopac hidraulika , onda ljepo podigneš sve to gore i vidit češ jednu željeznu hidauličnu cijev koja ide sve do dna . Ona na svom kraju ima gumicu koja ti je vjerovatno oštečena , nju treba zamjeniti , jesi možda to več radio ?
 
F

Fleki

Guest
Jesam, držalo dva mjeseca i opet isto, ne da mi se više.

Zanima me kolko godina imaš ?
 
R

Ratarko

Guest
Znam za to da ne drži dugo ali ipak malo posluži :(

Ja imam IMT 539 i nosio sam sa njim 3 godine prskalicu od 600 litara ( 12 metara krila ) , ima slika pod temom "naši traktori" , gdje se vidi da imam na prednjim točkovima montirane utege ( od kombajna Zmaj Univerzal sa zadnjih točkova ) i išlo je to fino ali me je znala ta gumica zafrkavat ...

Imam 32 godine i bavim se poljoprivredom od kad znam za sebe , doslovno :wink:
 
F

Fleki

Guest
Ja na svojem tjeram roto kosu FAHR 135 bez ikakvih utega. To trebas vidjeti koji je to šou program po cesti, a kamoli na polju jer nemam dupli kuplung na njemu, a svi komadi zemlje koje imam nisu ni blizu ravnicama, samo brežuljci ili jebena brda gdje orem samo u dol.
 
A

agrarac

Guest
ja kad je sila tjeram kosu fahr 165 sa 533 sa duplim kuplungom,ali nije to za njega.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
imtvlki1sh2k.jpg
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Imt

Takv jedan o 220 ili 280 ks ima na vojnom poligon Gašinci ti veliki imaju motore od mercedesa. Onaj je u gorem stanju od ovoga na slici ali još uvijek je u pogon i radi punom parom. Čuje se na kilometre uglavnom radi sa tarom i krimlerom
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
kaj mislite o imt 549 mislim si kupiti takav za moj vočnjak
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
A šta valja osim što je dobar orač jer je težak, kočnice nikad ne rade ,spor, mal anšlag teško ga okrenit itd
 
R

Ratarko

Guest
zvona kaže:
A šta valja osim što je dobar orač jer je težak, kočnice nikad ne rade ,spor, mal anšlag teško ga okrenit itd

Eto , dosta je nabrojano da 549 bude bolji traktor.
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
neznam još ču vidit neču se zaletavat ko s ursus-om koji sam kupio prvi koji sam vidio
sad ču si više vremena odvojit za kupnju traktora

puno mi znači kaj za imt 549 ima 3 dučana u mom gradu a ljudi koji ga imaju nisu ga nikad morali popravljati

sads u oglasniku ima cjene od 3500 4000 pa do 7000 eur-a kak se može vidit jel valja motor hidraulika itd jel znate kakve male tajne oko toga
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
za 549 toga u mom selu nije bilo ili 540 ili 542 i to sa 3 i 5 brzina alo od njih svih mali539 je zakon. mi smo 50 jutara zemlje radili samo sa 539 i sve stigli šta je taj prošao smo da zna pričati sada ima odavno je prošao 10000 rH sat je poludio sada ne znam koliko ima. od 98 radi sa prešom Welger AP 52 i natuko je bala i bala na motoru ništa rađeno nije a uskoro je 20 god. Jel to novi i polovni traktor 549
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Moj IMT 533 sada ima 9900 sati - neznam koliko je puta mjenjan sat. Sada više s njim ne radimo ništa!
Mi imamo 542!
 
R

Ratarko

Guest
IMT 533 pa 539 je bio traktor HR seljaka.
Sada više nije jel su druga vremena nastupila i to preko noči.
Bilo kako bilo ta dva i-em-tejca če imati svoje mjesto u povjesti.
 
Na vrh