• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

B

brajce92

Guest
565DV ti je bolji ;)
Jednako neokretan, ali 10ks jači i niže potrošnje goriva.

imt 560 dv je proizvedena 1989 godine,a malo ih ima duplaka
 

ogulinac

Novi član
Tu od
19 Velj 2011
Poruka
20
pozdrav svima...kupio sam imt 533 pa me sad interesira koje priključke on može vući..plug,tanjurača.... do sad sam imao tv pa sad moram u kupnju...:| može i na pp ako netko smatra da će se tema spamati...
 
Posljednje uređivanje:

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
evo sta moze vuci :mrgreen:

28112011492kopiraj.jpg


dsc002401800x600.jpg


30062011333kopiraj.jpg


ima toga jos, ali nekako imam osjecaj da to nije odgovor koji trazis :scratch
 

ogulinac

Novi član
Tu od
19 Velj 2011
Poruka
20
hvala na trudu ali nije to odgovor koji tražim..mene više zanimaju priključci koji neće ubiti traktor a da opet uradim posao..npr da uzmem jednobrazni veći plug ili dvobrazni,pa tanjuraču sa .... diskova. zemlje nemam puno,nešto malo za svoje potrebe...
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Plug 2x10 bi mu bio taman ako je mašina uredu i tanjurače 20diskova jer 24 su mu naknap
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
znam, zafrkavam se :blackeye

plug 1br 14" ili 16", ili 2br 10" prvi bi bio bolji izbor za dublje oranje i zaoravanje vece mase. tanjurace 20diskova, a i njih osjeti kada vuce. drljace 3 krila. sta ti jos treba? neka laksa dvoosovinska prikolica ili za brdo bolji izbor jednoosovinka.
 

ogulinac

Novi član
Tu od
19 Velj 2011
Poruka
20
prikolica mi mala treba za šumu..ta je već u izradi..ja ću vas sad malo dosadjivati pitanjima pa kad pretjeram slobodno recite...ja sam prije imao frezu na vinkoviću..sad spominješ drljače plus tabnjuraču...nije li dovoljna tanjurača za to malo krumpira i kukuruza???? nemoj me bacati u velike troškove:scratch:scratch
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
prikolica mi mala treba za šumu..ta je već u izradi..ja ću vas sad malo dosadjivati pitanjima pa kad pretjeram slobodno recite...ja sam prije imao frezu na vinkoviću..sad spominješ drljače plus tabnjuraču...nije li dovoljna tanjurača za to malo krumpira i kukuruza???? nemoj me bacati u velike troškove:scratch:scratch

Prijateljski savjet , pitaj SUSJEDE , oni koji već imaju IMT-a a sa obzirom na teren i tip zemlje koji imaš uzmi savjet iz prve ruke , a ako želiš proći jeftinije ,,,,,,,,,, sjetvospremać ti je idealan , a mjenja tanjuraće i drljaće - brane - :finga:
 

ogulinac

Novi član
Tu od
19 Velj 2011
Poruka
20
susjedi uglavnom imaju vinkoviće a ovi šta imt imaju više su u šumi...ipak,hvala...
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
tanjurace 2-3tkn, drljace oko 1000. mozes ti i samo tanjurati, drljace po meni slabo pripreme, samo poravnaju polje tako da nisu obavezne.
mozes i frezu kupiti za malog, ali ako nemas tesku zemlju mislim da nema potrebe.
 

ogulinac

Novi član
Tu od
19 Velj 2011
Poruka
20
uzet ću plug i tanjurače(20 diskova) za početak...onda kasnije polagano....:drinkers:
 
T

tuaregr10

Guest
evo sta moze vuci :mrgreen:


ima toga jos, ali nekako imam osjecaj da to nije odgovor koji trazis :scratch

Pozdrav svima :arrow:
Svaka čast, dobre slike :prayer:. Dobro si napisao da "evo šta 33 - ojka može vući" jer sa onim malčerom sigurno ne može raditi, dok se sa plugom i ovom velikom prikolicim za bele još može boriti :supz:. Koliko otprilike bala stane na tu prikolicu, ako nije tajna :supris: ?
 
T

tuaregr10

Guest
prikolica mi mala treba za šumu..ta je već u izradi..ja ću vas sad malo dosadjivati pitanjima pa kad pretjeram slobodno recite...ja sam prije imao frezu na vinkoviću..sad spominješ drljače plus tabnjuraču...nije li dovoljna tanjurača za to malo krumpira i kukuruza???? nemoj me bacati u velike troškove:scratch:scratch

Pozdrav ogulinac :arrow:
Mi za ustnjavanje zemlje za krumpir nakon oranja koristimo samo tanjuraču, i za krumpir je to dovoljno :mrgreen:. Za kukuruz ne znam točno jer ga nesijemo, ali mislim da bi trebalo biti sitnije :scratch.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Pozdrav ogulinac :arrow:
Mi za ustnjavanje zemlje za krumpir nakon oranja koristimo samo tanjuraču, i za krumpir je to dovoljno :mrgreen:. Za kukuruz ne znam točno jer ga nesijemo, ali mislim da bi trebalo biti sitnije :scratch.


kod mene nije dosta tanjurača za krumpir, iako nije teška zemlja......

dugo godina sam imao samo 533, pa ti mogu reći koje priključke sam koristio.....

plug 1x12 ili 2x10 iako bi preporučio 1 brazdu
tanjurača olt 20 sava (24 diska može vući, po mom mišljenju samo po ravnom,al izbjegavaj, jer ja sam ju probao,i bolje ide sa 20)
drljača 3 krila
sijačica za žito olt 18 redova
sijačica za kukuruz mehanička 2 reda olt, pneumatsku kače i od 4 reda
prikolica 3 tone jednoosovinka je najbolja za njega, al može on više povući.....
freza gramip 150cm
berač kukuruza 1 red
rasipač 350kg,al može i veći
prskalica 350 litara
kultivator 2 reda, iako mislim da može i 4 reda

ako te još nešto zanima, pitaj
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
moze, ali bez deponatora za umjetno. nosio je moj hassiu pneumatsku 4 reda sa deponatorima ali samo nakon pranja u garazu. inace smo za sjetvu skidali deponatore.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
kod mene nije dosta tanjurača za krumpir, iako nije teška zemlja......

dugo godina sam imao samo 533, pa ti mogu reći koje priključke sam koristio.....

plug 1x12 ili 2x10 iako bi preporučio 1 brazdu
tanjurača olt 20 sava (24 diska može vući, po mom mišljenju samo po ravnom,al izbjegavaj, jer ja sam ju probao,i bolje ide sa 20)
drljača 3 krila
sijačica za žito olt 18 redova
sijačica za kukuruz mehanička 2 reda olt, pneumatsku kače i od 4 reda
prikolica 3 tone jednoosovinka je najbolja za njega, al može on više povući.....
freza gramip 150cm
berač kukuruza 1 red
rasipač 350kg,al može i veći
prskalica 350 litara
kultivator 2 reda, iako mislim da može i 4 reda

ako te još nešto zanima, pitaj


Sve lijepo rećeno i u redu , osim što imam svoje mišljenje o plugovima 10 cola :mad: , plug deset cola DA ali stvarno dest cola tvornićki sa pripadajućom opremom !!!!:finga: plug 10 cola IMT ne smatrm za TAKAV iz jednog razloga što je to plug 12 coli sa podrezanim lemešem , i to je plug koji ne radi dobro na dubini većoj od petnaestak centimetara jer mu je plužno tjelo PRE VELIKO a razmak brazde 10 cola premali usljed čega dolazi kod veće dubine da se brazda nema mjesta okrenuti već se samo naslanja brazda na brazdu a trava lijepo raste u linijama :weedman: Zato bih preporućio u svakom slućaju plug 2 x 12 coli jer će svaki odraditi kvalitetniji posao od ovog 10 colnog , a ujedno će ga traktor i lakše vući jer neće morati nabijati brazdu :p
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
moj 2x10 je olt PTO, i dobro slaže, korišten dvije godine za strnište i to je sve.....za jesensku brazdu nije......:drinkers:
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
moj 2x10 je olt PTO, i dobro slaže, korišten dvije godine za strnište i to je sve.....za jesensku brazdu nije......:drinkers:

To sam i rekao za plitko da ali za dublje ne , a ako imaš 2 x12 coli možeš i plitko i duboko u zavisnosti od kvalitete zemlje koju obrađuješ :drinkers:
 

Najnoviji postovi

Na vrh