• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
nisam probao vući s njim 2x12, al mislim da bi mu to bilo teško......
 

ogulinac

Novi član
Tu od
19 Velj 2011
Poruka
20
ok,pohvatao sam u grubo neke stvari..sad lagano u shoping. ukoliko netko od forumaša ima neke priključko slobodno me neka kontaktira pp:supz:
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
susjed je terao sa 539 2x12 ali nije mogao duboko orati do nekih 20cm a uz brdo je podizao plug te je sad na kraju kupio veči traktor
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
susjed je terao sa 539 2x12 ali nije mogao duboko orati do nekih 20cm a uz brdo je podizao plug te je sad na kraju kupio veči traktor

Ponoviću ono što svi znamo : sa ferkom možeš orati sa jednobrazdnim , dvobrazdnim , pa čak i trobraznim !!!! ali u prvom redu sve zavisi od TIPA zemljišta a nakon toga od dubine , guma , traktora ,,,, itd. ja lično imam dosta teške zemlje da je ne mogu dovoljno duboko izorati ni sa jednobraznim IMT-ovim plugom pa da zbog toga prodam traktor ???
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
E ovako, pošto nisam nikad radio ništa posebno sa 577 DV, interesira me dali netko zna kakav je potrošač u odnosu na 565 ??
Jel nekakva velika razlika u pitanju, s obzirom da bi 577 daleko više trebao povuči i napraviti od 565 ?!

Interesira me za serije od neke '89. do '95. g.
 
M

Miško 007

Guest
Ja sam čuo da 577 troši manje od 560 a i vidio sad za 565 neznam..
 
B

Bobo

Guest
Sa pravim plugom 3x12" (u laksim tlima i ravnici 3x14") ne trosi puno. Al ne moz ti likovima objasniti pa oru s 2x14" s takvim traktorom i uopce ga ne iskoristivaju pa ispada velik potrosac...

recimo, s44 motor imam na kombajnu i od 10 ujutro do 10 navecer mi nije potrosio 100l goriva a drzim ga stalno na iberu (1850 okretaja motora)... Po meni nije velik potrosac takav motor a samim time nije ni 577
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Takav sam odgovor nekako i očekivao.
Znači bitno je samo da ima ručno uključivanje prednjeg pogona i nebi smjelo doći do pucanja poluosovina, jel tako?
 
M

Miško 007

Guest
Točno ali teško ćeš naći dobar 577 ja ga još nisam vidio svi su u banani...
Bolje novi tip ima sad jedan na plavom oglasu 2002 godina..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
upravo tako...

eh da...

Ma neču ništ iznad 95. g., ove nove iznad 2000. godišta su ktastrofa...
Starije serije su kvalitetnije izrade, a nađe se još dobar stroj tamo oko 90.-tog godišta, znači ne stara prva linija, nego ova druga linija, našao sam ih nekoliko u vrlo dobrom stanju, istina više ih je 2wd, 4 wd jedva jedan kojeg bi se isplatilo kupovat.
Al provjeravam sve pomalo u vezi tih traktora...
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
eh da...

Ma neču ništ iznad 95. g., ove nove iznad 2000. godišta su ktastrofa...
Starije serije su kvalitetnije izrade, a nađe se još dobar stroj tamo oko 90.-tog godišta, znači ne stara prva linija, nego ova druga linija, našao sam ih nekoliko u vrlo dobrom stanju, istina više ih je 2wd, 4 wd jedva jedan kojeg bi se isplatilo kupovat.
Al provjeravam sve pomalo u vezi tih traktora...

točno, do '95.g su bili super...a kasnije....
 
B

Bobo

Guest
Ako imas novce, svakako gledaj 577 s mokrim kocnicama i jacim hidraulikom. serijska oprema od 98 pa na dalje, a do 98 nadoplata samo...

noviji svaki ima rucno ukljucivanje prednjeg pogona, i dodtna oprema mu je hidraulicni razvodnik, dok je ovaj s mokrim kocnicama i razvodnik imao u standardnoj opremi.
 
M

Miško 007

Guest
Ma vraga bolji su ovi novi mokre kočnice i hidrulik.
Što vrijedi kvaliteta starih a kad su u raspadu svi imaju po 25 godina.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ako imas novce, svakako gledaj 577 s mokrim kocnicama i jacim hidraulikom. serijska oprema od 98 pa na dalje, a do 98 nadoplata samo...

noviji svaki ima rucno ukljucivanje prednjeg pogona, i dodtna oprema mu je hidraulicni razvodnik, dok je ovaj s mokrim kocnicama i razvodnik imao u standardnoj opremi.

E točno bi takav Bobo, al ako ga nađem, makar bio baš i 98. godište.
Našao sam jedan 93. god DV s duplim razvodnikom hidraulike, znači 2 para izvoda i s pomočnim hidrauličkim cilindrom, gume solidne, motor odličan, al čovjek je stariji, pa nikako da se odluči za cjenu.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Sedmica je stroj:prayer::prayer:

Kad se uspoređuje s 565,kao da je duplo jači,svakak treba gledat DV 577.Običan 577 je slabo iskoristiv u oranju,jer za njega je 2×14-16cola,a da je DV ide s 3×12cola svugdje.

Teško je zamislit koliko taj traktor ima snage dok se ne proba,naravno ako je motor ispravan na njemu a nije neki krš..

Jako malo troši taj motor,nije neki potrošač.
 
B

Bobo

Guest
Marko i obican ide s 3x12 samo tako, ali u takvoj zemlji DV vuce 3x14"

Prva brzina mu je sporija nego na 560/565 a 560 treba orati s 2x14" plugom a njudi za takav plug upregnu 577 i onda potrosnja raste...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Marko i obican ide s 3x12 samo tako, ali u takvoj zemlji DV vuce 3x14"

Prva brzina mu je sporija nego na 560/565 a 560 treba orati s 2x14" plugom a njudi za takav plug upregnu 577 i onda potrosnja raste...

Naravno da ide,ali po suhome,kad je malo blatnjavo nema ništ od oranja.
Drug je kupio 577 i ima gume 16.9.28,i ore 2brzinom sa 2×14cola okretač,veli kad navozi puno gnoja traktor dost proklizava pod šperom,pa zamisli onda da još vuče 3×12..

Kad se krene orat s 3br plugom,prednja vuča mora doč u kompletu i onda si ti car kad oreš..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A neznma, al ja kod nas, pa ni u cjeloj okolici nisam vidio niti jedan 560 da ore s 2x14".
Kod nas svi mogući 560, 565 i 567 gdje koji ima, svi oru s 2x12"
tek 577 ore s 2x14", a zemlje ima stvarno svakakve, pa se valjda nitko ne opterečuje s 3-braznim plugovima.
Uglavnom sad kad složim motor na mom 565 i malo ga razradim, odmah ide pod fop 2x14" u neku normalnu zemlju pa da vidimo i to.
A za 577 ide definitivno 3x12" plug, a ak budem uporan možda sastavim i 4x10" plug za prašenje strnaka.
 
B

Bobo

Guest
Marko, makar ti pratis poljoinfo i znas clanove tamo i vidio si kako u vojvodjanskoj zemlji oru "sedmice" i koje sve kombinacije vuku... Od 2x12" do 3x14" za normalna oranja a za prasenje strnjaka je samo nebo granica ;)

Sam si rekao da ore u 2. brzini s 2x14" neka ubaci u 1. pa nek vidi jel se traktor muci ili "prdi u prazno". s 30" tockovima iza, i kompletom utega, obican 577 vuce 3x12" kao nista, pogotovo u tvojoj pjeskulji.

Sanana, u mom kraju takodjer s 560 oru s 2x12" jer su ljudima 757 plugvi bili pre skupi u ono doba. Susjed je probao posuditi 757.20 plug i traktor ga je vukao LAKSE nego 756.20. nije se nikud otimao, bolje je zaoravao, traktor se nije mucio, a kvaliteta oranja samim time neusporediva.

Sad mu zao sto nema novaca da kupi 757.20, pa i dalje ore sa svojim 756...
 

Najnoviji postovi

Na vrh