• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

mountain

Član
Tu od
28 Tra 2010
Poruka
63
Papiri moraju postojati... Ako nema prometnu knjizicu, mora biti barem originalni racun, na ime (pokojnikovo)... Ne znam da li radi sistem s dva svjedoka, mislim da se to vise ne moze... Dobro se raspitaj prije kupovine.

Zvao sam javnog bilježnika i rekao je da može šema s dva svjedoka ako nije bio nikad registriran.

Pretpostavljam da, ako je bio registriran, se mogu zatražiti papiri na muriji ili sl.?
 
B

Bobo

Guest
Ako moze s dva svjedoka, rjesavaj tako... Tj, ako mozes naci dvojicu koji ce garanzirati da traktor nije negdje ukraden...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,693
Kod te sheme sa dva svijedoka najbolje ti je da to napravi onaj od koga kupuješ traktor. Lijepo zamoli čovijeka da to ovijeri kod javnog bilježnika i onda si miran, ti ćeš dobit te papire kupoprodajni ugovor i sa time onda ideš na registarciju traktora.
Ako je traktor recimo proizvodnja 1970 god. onaj koji će radit te papire mora biti barem 1953 godište odnosno da je u to vrijeme bio punoljetan kad je traktor kupljen, jer inače bi moglo bit problema kod registracije, ja sam to radio pred pola godine pa znam o čem pričam.

Inače traktor u takvom stanju kakav je na sliki nebi trebao vrijedit više od 10000kn s time da je mehanički kolko tolko ispravan.
 
B

Bobo

Guest
naravno da to mora odraditi prodavac traktora a ne kupac... i da je u onakvom stanju kao na slici... i 10 000 je vec "skakljivo"...
 
M

Miško 007

Guest
To je dobra informacija, hvala. :)

Zaboravio sam spomenuti da ovaj nema kabinu, s time da nije registriran i nema papire (vjerojatno su zagubljeni).

Mogu li se papiri naknadno izraditi za registraciju i može li se prenijeti klasičnim ugovorom o kupoprodaji vozila ako nema papire?
Zapravo, jedini papir koji ima je riješenje o nasljeđivanju.


Bolje kupi regan traktor da ti ne bude ko meni.
Ja sam kupio stroj lijepo i isao regat ja sam uredno prepisao ovi nisu imali ugovor bacili.
I ja nisam mogao registrirati i srećom prvi vlasnik je imao orginal ugovor i dao mi inače ne bi mogao registrirat.
A mogu si mislit kako je kad nema papire.
 

mountain

Član
Tu od
28 Tra 2010
Poruka
63
Bolje kupi regan traktor da ti ne bude ko meni.
Ja sam kupio stroj lijepo i isao regat ja sam uredno prepisao ovi nisu imali ugovor bacili.
I ja nisam mogao registrirati i srećom prvi vlasnik je imao orginal ugovor i dao mi inače ne bi mogao registrirat.
A mogu si mislit kako je kad nema papire.

A kako si ga prepisao na sebe? Ugovorom o kupoprodaji motornog vozila ili...?
 
M

Miško 007

Guest
Da ja lijepo prepisao uredno je traktor prepisan ali nije regan.
I ja napravim ugovor jos na prometnoj pisala odjava i novi vlasnik.
I lijepo rekli nemože treba nam orginalan ugovor izmedu njih dva prije.
 

mountain

Član
Tu od
28 Tra 2010
Poruka
63
Da ja lijepo prepisao uredno je traktor prepisan ali nije regan.
I ja napravim ugovor jos na prometnoj pisala odjava i novi vlasnik.
I lijepo rekli nemože treba nam orginalan ugovor izmedu njih dva prije.

Dakle taj od kojeg si kupio nije bio prvi vlasnik?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Kolika bi bila realna vrijednost IMT-a 533 iz 70tih godina?

S time da nije sređen, svjetla ne rade, limarija je hrđava, mašina je sva masna (negdje curi ulje), prednje gume su polako za promjenu. Motor radi dobro (može povući srušeno drvo uzbrdo), ne crni se iz auspuha, pali iz prve, tj. palio je prije dvije godine kada je zadnji put upaljen.

Gledam na njuškalu i vidim da se daju naći od 8.500kn do 30.000kn.

Jasno mi je da ovisi u kakvom je stanju, no zanima me kolika je realna cijena s obzirom na ovo što sam gore napisao.

Bi li to mogao mehaničar procijeniti kad bi mu pokazao traktor?
Pokaži ga nama i ne treba ti mehaničara
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Vi uvjek pomažete onima koji kupuju traktor , a kaj je s onima koji prodaju ?
Nasjeli ste na ovaj izopačeni zapadnjački sistem . Od kad papir(novac) vrijedi više od matrijanog dobra .. a svi ste redom spremni braniti novac , zašto?
Budimo objektivni i branimo koji put prodavaoce .
 

mountain

Član
Tu od
28 Tra 2010
Poruka
63
Vi uvjek pomažete onima koji kupuju traktor , a kaj je s onima koji prodaju ?
Nasjeli ste na ovaj izopačeni zapadnjački sistem . Od kad papir(novac) vrijedi više od matrijanog dobra .. a svi ste redom spremni braniti novac , zašto?
Budimo objektivni i branimo koji put prodavaoce .

Što se mene tiče, pokušavam saznati objektivnu vrijednost traktora.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Pa ako ja nemogu ima tu ljudi koji mogu :lol:

Ja ti mogu javno dati par savjeta za koji dio treba primiti i klimnuti i koji poklopac kad skinuti ;)
 

mountain

Član
Tu od
28 Tra 2010
Poruka
63
Bio sam danas na gruntu i htio sam usput poslikati i kad sam došao skužim da mi fotić nije u foto torbi. :-/

Budem drugi tjedan. :)
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Bio sam danas na gruntu i htio sam usput poslikati i kad sam došao skužim da mi fotić nije u foto torbi. :-/

Budem drugi tjedan. :)

pa ti njemu nadi broj sasije i s tim brojem otides na policiju i vidis da li je ikad bio regan ili nije ali bolje uzmi sa cistim papirima ako je ovo nesto cudno...

mi smo za onog sa slike dali 5500 kuna na kraju ce me ispast sa regom generalnom motora i hidraulike, kocnicama, farbanjem, strujom 2000 eura ( bez ruku majstora to nije uracunato a to ti je jos da mi je netko slagao 4- 5 tisuca kuna sigurno....

inace ovaj traktor ima ukucan broj sasije na plocici i iza na onom dijelu di ide gornja vuca...
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Tocno tako borna, 5000kn i previše ako je mehanički u takvom stanju kao i vizualnom.
Prije x godina, i otac uzeo takvu kramu, za slične pare, ali upalio na alnaser kad smo išli po njega, a bila temp. oko nula. I opet skoro 1000e ugurano unutra, instalacija, limarija, hidraulik, prednji trap, ležajevi, kvačilo, mjenjač... Motor ni pipnuli..

Poslje našli drugi, opet 533, s jako malo radnih sati, relativno jeftino ga uzeli naspram ovih iz 60-70tih g.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
od malih traktora, ferguson je meni skoro nezamjenjiv za neke poslove, pa i nije čudno da još uvijek toliko košta.....a jednostavan za popraviti, djelovi ima jeftinih i skupih.......

onaj tko si to neće priuštiti, ima u njegovoj klasi još traktora......npr ursus 335

al ja 533 nebi dao za ništa.......dok veći IMTovi mi nisu zanimljivi.......

i za dobar traktor imt 533 treba izdvojiti 15-20000kn.......539 je druga priča, njegova cjena je oko 25-30000kn......za te godine cjene su čak i pretjerane

ili kupiti taj po 8500kn i napraviti za sebe.......kao što je Borna napravio......:prayer:
 
B

Bobo

Guest
Ako cemo iskreni biti, uredni papiri vrijede pola tog traktora. Ako nema uredne papire, ne kupuj.

Ako je vlasniku cilj prodati, neka rjesava papire a ako nece, ti trazi dalje, ima jos traktora, ne boj se...
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
od malih traktora, ferguson je meni skoro nezamjenjiv za neke poslove, pa i nije čudno da još uvijek toliko košta.....a jednostavan za popraviti, djelovi ima jeftinih i skupih.......

onaj tko si to neće priuštiti, ima u njegovoj klasi još traktora......npr ursus 335

al ja 533 nebi dao za ništa.......dok veći IMTovi mi nisu zanimljivi.......

i za dobar traktor imt 533 treba izdvojiti 15-20000kn.......539 je druga priča, njegova cjena je oko 25-30000kn......za te godine cjene su čak i pretjerane

ili kupiti taj po 8500kn i napraviti za sebe.......kao što je Borna napravio......:prayer:

istina ja sam gledao i ursuse i vladimirce,zetore, ali fergusona sam uzeo zbog okretnosti i odlicne hidraulike to im je tocno kao sat... a to sta cu ja s anjime radit to mi je i najbitnije...
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Ako cemo iskreni biti, uredni papiri vrijede pola tog traktora. Ako nema uredne papire, ne kupuj.

Ako je vlasniku cilj prodati, neka rjesava papire a ako nece, ti trazi dalje, ima jos traktora, ne boj se...

i drzi se ove sta Bobo kaze neda bog da slupas para kao sta sam ja pa da ti netko dode po njega...
 
Na vrh