• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

motivell

Član
Tu od
4 Lip 2011
Poruka
136
ajd valjda necu i ja imat, obradice ga kao za avione cementirace ga. a drugog rjesenja nema osim pravljenja. Samo donji veliki od 55 zuba ovaj na spojnickoj ne. A bice papreno za jedan zupcanik, ne ide serijski pa se tu pet sest masina mora koristit i stelovat nanovo.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Donekle mi poznato kako se rade zupčanici bitno odrediti modul imati materijal i odrediti kaljenje prema broju zubaca manji zupčanik tvrđe veći mekše tako da se jednako (čim manje )troše i lijepo vrte (bez otpora struganja jednog o drugi ):icon_thumright:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pa kaj se ti zupčanici ne stelaju kad sre ugrade a pomoću novina se vidi koliko grizu?
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Radi se o čelnicima, i jedino štelanje je štelanje strojeva prilikom izrade, Kad se jednom napravi , nema se kaj štelati. Puno tu zavisi od sposobnosti majstora, stanju strojeva i TO.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,084
Samo da ga ovi prefinog ne naprave (ko za avion) pa se ostali od srama podrobe.
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
Obično kod aviona sa elisom ima jedan zupčasti prijenos tako da elisa nije direktno na radilici, pogotovo na propelerima sa promjenjivim kutom elise.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Pa to mora biti prava kvaliteta jer ako imt-u prestane se okretati propeler zakuhati će ali ako avionu bogme grdi problem za onog tko je u njemu ako visoko leti :icon_butt:
 

motivell

Član
Tu od
4 Lip 2011
Poruka
136
Malo ismijavanja dobre firme i kvaliteta veoma smijesno hahahaahaha. A smece od imt-a to je smijesno pa puknu zubi. I jos ne proizvode rezervne dijelove za nove serije propaliteti zesci.........
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Moramo se smijati to bar ne plačamo a kako možemo tako i kupimo a svi bi htjeli bolje no moramo se prilagoditi mogučnostima nažalost noviji se traktori više kvare nego stari ali ruku na srce i puno više i teže rade .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa onda bolje imati 2-3 stara koji ukupno ne vrijede ko taj jedan novi koji se puno kvari :)
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
jel zna tko koliko dođ kompletna instalacija za 533





evo malo mog mališana,,danas dobio drugi alternator i kablove oko njega pošto stari nije bio ni spojen
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Samo žice (kablovi ) oko 50 kn + posel ako ostaju stari instrumenti i kutija osigurača i prekidači . .
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
ma meni sve komplet treba i kablovi i bravice i lampe sve bi promjenio,i žmigavce,kutiju osigurača,prekidače koje kakve i ugradio bih si zadnje radno svjetlo
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Sve se to kupi pojedinačno i onda po redu se ugrađuje, u svakom slučaju bolje bude nego original gotova instalacija koju ja nebi nikad ugradio niti na jedan traktor!
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
dobre su i gotove komplet instalacije,,samo treba nekog imati u srbiji da ti to pošalje,,kum je prije par godina kupio u srbiji išao još po neke djelove i veli da je razlika nebo i zemlja od njihove robe i naše,,sad jel istina neznam al znam da on do sada sa instalacijom nije imao problema
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Po meni bolje sam radit instalaciju nego kupovat orginalnu,sa orginalnom si ograničen radit sve kak je orginal a dobro znamo da svi mi ubacujemo još kakva dodatna radna svijetla i slično a orginal instalacija naravno nema dodatnih žica. Ja prošle godine kumu stavljao neku instalaciju kupljenu u sloveniji za cca 50 eura i nije me se nešto dojmila,dosta slabe žice kao i stopice i naravno morao još provlačit žicu za radnu lampu jer je do sad bilo složeno da se pali na instrument tabli. Vremena potrošio skoro pa tolko kolko sam i na svom traktoru di sam komplet instalaciju radio sam sa dodatnim radnim svijetlima rotirkom i releima za sve jače potrošače
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
to ću na proljeće radit pa će mo vidjet,,tj, kad kolega električar bude imao vremena
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Radio sam dosta instalacija na 539 i uvek sa orginalnom kupljenom instalacijom.... Ni meni se bas nesvidja ali je sa njom puno lakse (bar meni),zice jesu dosta tanke i pored toga sto su tanke ima nekih kablova koji su skoro i prekratki!!!! Jedva stignu da se instaliraju!!!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh