• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Inkubatori

Peradarka

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
199
samo 7 oplođenih od 40 kom cvrglina,u inkubatoru mi ostalo ukupno 45 kom,za vikend se trebaju leći,mada me strah,jer jučer se trebali leći pilići pod puricom,tak su lijepo piskali i onda je počelo grmiti i kasnije se više ništa nije čulo,mislim da su svi umrli :(
kvočka se digla s pačjih jaja 5 dana pred leženje,nisam skužila odmah tako da su se već sledenila,da sam znala stavila bi ih u inkubator
imala sam još par smrti ovaj vikend koje nisu za ovu temu,tako da sam malo u depresiji
al bit će bolje,kako mi je veterinarka jutros rekla,nakon svake kiše dođe sunce,mora doći

i što se tiče napuklog jajeta,možda nešto i bude od njega,ako nije pukla opna,ostavi ga pa kao ti počne smrditi,baci ga van
 

kladionicar

Član
Tu od
29 Svi 2014
Poruka
114
Evo mene nakon ohoho vremena sa rezultatima drugog inkubiranja, ovaj puta jaja od nesilica i brame, sve skupa 59 u inkubatoru, od toga 19 brama, 40 nesilica...nažalost samo 8 izlegnutih, 2-3 poduška, 2-3 neka ajmo reć poluzametka, ostalo sve prazno :(
Stvarno ne znam u čem griješim, možda u prevelikoj vlažnosti, pošto na početku stavim kadice sa vodom i tako ostavim, normalno pratim upute vezane uz inkubator i jaja, no ništa :(
Doduše,istina, dogodilo mi se par puta nestanak struje oko 10-og dana, najviše mislim da 8h u komadu nije bilo struje, stavio deku po inkubatoru,pa mi se dogodila par dana prije valjanja grmljavina, i to opaka :( Zasada do jeseni ništa, tj. dok ne nabavim jaja,a onda opet pokušavam s guskama, pa eto, ak će tko imat guskina jaja, slobodno se javi...30 bi mi ih trebalo...hvala
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
Po meni više nije vrijeme za valjanje pilića...tamo do 6-7 mjeseca najkasnije. Konkretno imam kalimero 180 automatski...i kokoši hrvatice...valjam prvu godinu i počeo sam u drugom mjesecu...sve do 6 mjeseca odlično valjanje...stane od 185-190 jaja hrvatice i najmanje mi se izvalilo 150, a najviše 167 pilić. U sedmom mjesecu 135 komada, a prije par dana 115 komada. Napominjem riječ je o istim kokicama i pijetlovima cijelo vrijeme. Mislim da je problem vanjske temperature prostorije di imam inkubator, skladištenje jaja sad kad je toplije, slabija oplođenost (valjda se pijevcima neda skakat po vrućini)...s tim da je i nosivost dosta lošija...u trećem mjesecu od cca 45 kokica imao sam od 25-35 jaja dnevno, a sad od 2-8...pa onda skupi 190 kom za 14 dana...:icon_hang:
 

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
evo ja sam nasadio domace koke 60 komada pa cemo vidjeti
gdje nabaviti bramina jaja da su oplođena da nebude mućak na mućak?
 

jezic

Novi član
Tu od
23 Kol 2014
Poruka
2
Pozdrav1Prvi put sam ovdje,molim pomoć oko izlijeganja pilića!!!danas je 23 dan da koka sjedi i ništa....nit pileta niti je ijedno jaje prokljuvilo-ona sjedi spokojno...pa šta da radim???Uredno je sjedila,išla jesti i ostalo,a sad da ne izlaze-nije mi jasno.Dva jajeta je zgnječila-bili piliči mrtvi.Mućke smo bacili sad ima 6 jaja,šta sad???Svaki savjet je dobrodošao..Zahvaljujem.Pozdrav.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Ako si siguran da kvočka sjedi 23 dana, jaja možeš slobodno baciti.
Problem je u jajima ili u kvočki.
 

kladionicar

Član
Tu od
29 Svi 2014
Poruka
114
hb11 dobro zboriš...pokušat ću sad u rujnu,naravno ako uspijem nabavit jaja...trenutno u potrazi za guskinima, no ništa :( Ak slučajno tko ima, za nasad, slobodno se javi...

Inače ovih 8 di se izvaljalo, svi brame, a od nesilica, niti jedan jedini :(

jezic dobro ti Pjero kaže, nema druge...

propuh ako bude kakve prilike sjetim te se za bramina jaja ;)

dotle i dalje tražim prvenstveno oplođena guskina jaja za inkubator, u obzir dolaze i pureća, pa i pačja...
 

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
kladionicar moze nasadio bi si nesto braminih jaja lijepe su mi skroz kokice
ako imas javi na pp
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Evo mene nakon ohoho vremena sa rezultatima drugog inkubiranja, ovaj puta jaja od nesilica i brame, sve skupa 59 u inkubatoru, od toga 19 brama, 40 nesilica...nažalost samo 8 izlegnutih, 2-3 poduška, 2-3 neka ajmo reć poluzametka, ostalo sve prazno :(
Stvarno ne znam u čem griješim, možda u prevelikoj vlažnosti, pošto na početku stavim kadice sa vodom i tako ostavim, normalno pratim upute vezane uz inkubator i jaja, no ništa :(
Doduše,istina, dogodilo mi se par puta nestanak struje oko 10-og dana, najviše mislim da 8h u komadu nije bilo struje, stavio deku po inkubatoru,pa mi se dogodila par dana prije valjanja grmljavina, i to opaka :( Zasada do jeseni ništa, tj. dok ne nabavim jaja,a onda opet pokušavam s guskama, pa eto, ak će tko imat guskina jaja, slobodno se javi...30 bi mi ih trebalo...hvala

Ako je oplođenost ovakva kakvu ju navodite vi nigdje ne griješite.Problem je u pijetlu,vaš pjetao je ili jalov ili imate previše kokica na jednoga pijetla .Da griješite sa inkubiranjem jaja bi bila zadušci ,a ne mućki.
 

grga24

Član
Tu od
28 Lis 2013
Poruka
50
Pozdrav svima evo jedno pitanje gledam da si uzmem neki manji inkubator ovako za sebe, pa vidim neke poluatomatske od nekog Eniza ako se ne varam 600kn, pa sam sad malo skeptican
i jos kao 5god garancije? Dal je netko mozda imao iskustva s takvim inkubatorima?
Puno hvala :)
 

Peradarka

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
199
graga24,prvo je bio Mirso,a sad je Eniz.............čitala sam puno pohvala za te inkubatore na nekim stranicama,mada sam jako skeptična što se toga tiče jer koliko sam shvatila ti inkubatori su na lampe,a da bi pilići bili mirniji kod leženja treba biti mrak,inače divljaju po inkubatoru i šutaju ljuske na još neizležena jaja koja se poljepe i ostatak pilića se uguši, ali to je samo moje mišljenje,probaj naći nekoga ko ima taj inkubator pa nek podjeli iskustva

propuh,zadušak nastaje zbog hrpe razloga,nestručno odlaganje i rukovanje jajima,premala ili prevelika vlaga, preniska ili previsoka temperatura, bolest zametka, genetska bolest roditeljskog jata, može svašta biti
 

grga24

Član
Tu od
28 Lis 2013
Poruka
50
Peradarka, puno hvala na odgovoru mozda se jos netko javi tko je imao iskustva pa cemo vidit dal cu uzet ili ipak jos malo potrazit ;)
 

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
potpuna katastrofa i debakl
kupio sam 30 jaja od brama
20 astralorpa
10 wyandota
rezultat: 6 brama i 4 astralorpa
ostalo sve mučci:(:(
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Propuh@ to se zna desit, ako su jaja stigla poštom.
 

ninci

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
206
Imam K-180 i sad, nije mi pun, već je popunjen sa cca 40% kapaciteta. i naravno da jaja neće stajati okomito sa špičastim krajem dolje, već kako imaju prostora, ona su polegnuta bočno. da li je to problem ili bi morala staviti nešto da ih drži okomito?
Vidla sam da ih sustav i ovako okreče, samo da li im je to dovoljno?
 

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
Mogu stajati okomito i kad nije pun inkubator,trebaš samo zakačiti neki graničnik iza zadnjeg jajeta.To može biti komad plastike, zarezan na dva mijesta da se zaglavi za one žice.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Ninci, ja imam automatski, i u metalnu ladicu, gdje mi fale jaja stavim izrezan komad spužve tak da pritišće ostala jaja, možda i tebi tak paše.
 

ninci

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
206
..ipak sam ja žensko... :)
Stavila sam kvačice za sušiti rublje. ;)
Hvala na savjetima.

još jedno pitanje, u uputstvima piše da se jaja bilo koje peradi osim prepelica prva tri dana ne okreću. tako da sam ih ja izbacila iz mehanizna da se ne okreću, tek ću danas, odnosno treći dan ubaciti u mehanizam da se okreću.
valjda je to ok.
i poneko pačje jaje je veće i ta nikako nisam mogla staviti da budu okomito, već sam njih ostavila polegnuta. (jer sam ionako morala mrvićak prstima "rastegnuti" te metalne police da ga sigurno ubacim. valjda je i to ok...
jer se bojim da bi kod automatskog okretanja te police mogle drobiti ta veća jaja.
 

Najnoviji postovi

Na vrh