• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Inkubatori

Nemanja619

Član
Tu od
15 Tra 2018
Poruka
93
picture.php
 

Myrnas

Član
Tu od
29 Lip 2015
Poruka
152
Trebaš prvo ispitati kolika ti je temp u inkubatoru i koliko ti “laze” senzor. Onda razmišljaj o promjeni termostata jer možeš ubiti sva jaja ako ti je prejaka temp. Čini se dobar, daj mi model da ga ispitam malo.


Edit: Ja ti mogu napraviti termostat za automatski inkubator da ima sve moguće funkcije, okretanje jaja u zadano vrijeme, alarm pri dešavanju problema, automatsko održavanje vlage...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Nemanja619

Član
Tu od
15 Tra 2018
Poruka
93
Evo link termostata. Meni je inkubator malikapaciteta 20 jaja. Jedino se plasim sad zbov termostata. Podesio sam alarm na 40 stepeni u slucaju da prekoraci temperaturu. Ako bude otisao onda cu uzeti taj sto sam poslao. Sta mislis koju najnizu i najvisu temperaturu da podesim? Sondu sam stavio u visini jaja
 

Myrnas

Član
Tu od
29 Lip 2015
Poruka
152
Opet ti ponavljam već 3 put. Provjeri sa termometrom koliko ti laze termostat. Stavio sam ti sliku sa detaljima za inkujiranje. Temperatura treba da bude 37.8 ti stavi da gasi u 37.8 a pali u 37.5


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Myrnas

Član
Tu od
29 Lip 2015
Poruka
152
Sonda ide sto bliže jajima u sredini, da li bi nam mogao inkubator i to sve fino uslikati, pa da ti još savjeta možemo dati. Koji grijač koristiš, da sve vidimo


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Nemanja619

Član
Tu od
15 Tra 2018
Poruka
93
Kao grejac koristim sijalicu od 100w. Odignura je nekih 10tak cm od jaja. Sondu sam stavio u sredinu i u visini jaja.
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Bojim se da ćeš više potrošiti struje nego što bi te koštalo da kupiš 5 pilića.Povećaj mu malo kapacitet jaja
 

Nemanja619

Član
Tu od
15 Tra 2018
Poruka
93
To sam stavio 5 jaja obako cisto da ne bude prazan. Moze da stane 20 komada jaja. Treba i da ugradim ladice za okretanje jaja. Jel dobro postavljrna sijalica?
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Preblizu ti je,moraš ju dići višlje i ugraditi ventilatorić tako da ti temperatura bude u cijelom inkubatoru jednaka.Ovako ti je najbliže žarulji najtoplije,a tamo dalje je hladnije.Tebi bez ventilatora sonda pokazuje temperaturu u toj točki gdje je smještena a tamo u ćošku je možda 20 stupnjeva.Ventilator je obavezan ako hoćeš imati jednaku temperaturu svuda i da ti se sva jaja izlegu
 

Nemanja619

Član
Tu od
15 Tra 2018
Poruka
93
Na kom mestu da ugradim ventilator? Sijalicu mogu podici za max 3 cm. Nisam znao da cetrebati vise da se postavi
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Ventilator isto gore na plafon gdje je i sijalica.Ali ne da puše prema jajima nego da vuče zrak od jaja prema gore i vraća ga u krug uz stranice prema dolje.To onaj mali od kompjutera trebaš.I moraš staviti neki adapter od mobitela ili nešto za taj ventilator.
 

Myrnas

Član
Tu od
29 Lip 2015
Poruka
152
Druže, mici tu žarulju od 100 W kako znaš i umiješ, stavi od 40-50W, skini to grlo i okreni ga drugačije na lijevi ili desni zid, tako ces dobiti na visini. A sto se tiče ventilatora to moraš staviti a možeš tako sto okreneš sijalicu kako sam ti rekao i na plafon staviš ventilator


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Nemanja619

Član
Tu od
15 Tra 2018
Poruka
93
Mogu li se staviti 2 sijalice od po 50w jedna sa leve druga sa desne strane? Samo ne znam kako bi to mogao povezati na termostat
 

Najnoviji postovi

Na vrh