• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Inkubatori

Myrnas

Član
Tu od
29 Lip 2015
Poruka
152
Eh ovako, senzor mi je odmaknut od gornje ivice jajeta 1 cm.
Stavljao sam termometar i pokazuje mi temperaturu 38 cm, nastimao sam termometar tako da bude kao na polovini jajeta, tj. malo sam ga podigao od dna.
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Ne, ako ga dignes, onda ti nece vise bit ta temperstura. Cim je vise iznad jaja, mora ti i veca temperatura bit na termostatu. Kolika ti je sad na termostatu zadana temperatura?
 

Myrnas

Član
Tu od
29 Lip 2015
Poruka
152
Zadana temperatura mi je 38C, u centru ispod senzora je 38 C, a na krajevima ispod sijalica, 2 sijalice u 2 kraja. Ispod njih je 39 C. Znaci stepen je razlike u + 1 ispod sijalice .
 

Myrnas

Član
Tu od
29 Lip 2015
Poruka
152
Treba mi savjet. Temperatura u inkubatoru je neujednačena. Negdje je 37,8. 38, 39.. najveća je 40. Da li je ta temperatura 40 stepeni prevelika i hoće li na tom djelu umrijet pile?
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Pa nemoj tu stavljat jaja.. u takvim nepreciznim inkubatorima moras mijesat jaja, kod okretanja jaja, mijenjaj mjesta, npr. koja su ti pri krajevima stavljas u sredinu i obrnuto... tako ces postic da ti se ujednaceno legu, jer inace ona koja su na nizoj temperaturi ce se kasnije leci, od onih koja su izlozena visoj temperaturi. Mislim, da je to dobro, nije. Ne razumijem svrhu stavljanja sijalica u inkubatore, kad profi grijac od cekas zice kosta i svega ko nekoliko milka cokolada, a dugotrajnije je i bolje rjesenje milijun puta od sijalica... puno ti je to razlike u inkubatoru i nikad neces imati neku prosjecno dobru valivost.
 

Myrnas

Član
Tu od
29 Lip 2015
Poruka
152
Hvala na savjetu, našao sam firmu koja pravi grijace. Koja jačina grijaca je dovoljna za kapacitet od 90 jaja. Grijač košta 2,5 € prejeftino je samo ne znam koja jačina ide.
 

Myrnas

Član
Tu od
29 Lip 2015
Poruka
152
Koliko čekate nakon što izađe prvo pile. Danas je 21 dan i poceli su izlaziti. Koliko treba da svi izađu?
 

mendietta

Aktivni član
Tu od
17 Tra 2016
Poruka
185
Ja sam odustao od inkubiranja, previse štete...
Imam 30 jaja zagorskih purana, jel ima netko da se bavi uslugom inkubiranja? Nemam kvočke a strah me da se jaja ne pokvare ako ce jos stajati...
20190428_184211.jpg
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Pa moraju bit najmanje jedan dan kad se izlegu, dok se dobro posuse. A kad se pocnu lec, legu se isto cijeli jedan dan dok svi izadju.
Mendietta kako to mislis, previse stete???
 

Myrnas

Član
Tu od
29 Lip 2015
Poruka
152
Odustati ću i ja od ovog, izlegli su mi se 50% se izleglo ostalo je umrlo u jajetu 18 dan, žumanjak im se uvlačio u stomak
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,856
Neujednačenu temperaturu možete ispeglati jednim ventilatorom od kompjutera koji vrti na 5 ili 7volti umjesto 12.
Ja sam hrpu jaja potrošio dok nisam poludio i kupio inkubator tvornički..
Druga stvar je da ima i godina kada se sva oplođena jaja izlegu a ima godina kada jaja nisu oplođena iako je u kokošinjcu sve uredu..nekoliko godina sam uslužno inkubirao jaja i odustao sam jer ljudi su pokvareni i ne vjeruju kada im kažem da su mi donesli neoplođena jaja..
5.dan sam lampirao jaja i ako nema "paukove mreže" jaje je neoplođeno.
Ali to nemožeš objasniti pojedincima,kao i to da mi nemože 30 dana stara jaja iz podruma donesti na inkubaciju...
 

mendietta

Aktivni član
Tu od
17 Tra 2016
Poruka
185
Ja sam sve kontrolirao, temperatura sad živinim termometrom( kontrolna) , dva vlagomjera, dva kontrolna digitalna + onaj na regulatoru. Kupio sam automatski okretac za jaja, ne nagibni vec onaj koji bas vrti jaja, 4 puta okretanje. Neoplođena jaja sam bacao van, i kad se treba valiti pile crkne u jaju. Ili se ne izvuce iz ljuske i crkne. Vlaga po pravilu, temperatura po pravilu- al rezultata nema. Najbolje se izvalilo prvi put kad sam kupio inkubator. Inace to je od onog lopova iz Bosne koji ih švera preko granice, bo je na PROVJERENOm na nova tv....
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,856
Ako je sve po psu u pravilu to je škart(jaje,pile)..ideš dalje i nemoj odustati.
Nije svako oplođeno jaje 100% "ispravno"..zato i ugine..
S time se moraš pomiriti.
 

mendietta

Aktivni član
Tu od
17 Tra 2016
Poruka
185
Ma znam, ali 4 pilica od 25 jaja? 18 zametnutih? I onda dva uginu a dva ostanu. Sad se od 17 pod purom izvalilo 14 purica...
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Decki,negdje gadno grijesite... nemoze bit da je temperatura i vlaga u redu,s da je vslivost toliko slsba. Nesto tu ne stima... u biti moze, ako koristite sijalice kao grijace tijelo, onda mi je sve jasno... druga stvar, u jednoslojnom inkubatoru je ventilator nepotreban, cak vise stete,nego koristi od njega,jer izsusuje jaja. Moze bit i da ne ocistite dobro inkubator i ne dezinficirate jaja i inkubator na pocetku inkubacije. Takodjer moze biti i do roditeljskog jata problem, ali to je prica za sebe i sumnjam da je do toga (losa ishrana pa su i slabiji zametci, neke bolesti pa zametci zamru i slicno..). U glavnom, vjerujem da je do samog rezima inkubacije (pogresna temperatura, vlaga losa dezinfekcija). Poradite na tome i vjerujem da cete otkloniti problem lose valivosti.
 

Najnoviji postovi

Na vrh