• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Inkubatori

Myrnas

Član
Tu od
29 Lip 2015
Poruka
152
Temperatura jaja je ajmo reć temperatura koja se izmjeri termometrom na polici za jaja, i tako stimam temperaturu 38. Koliki ti je procenat izlaska pilića ?
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Tako je, u razini jaja ti mora bit 38 i neces fulati. Eventualni problem ti je to sto ti je neujednacena temperatura u inkubatoru. Tj., da su ti rubni djelovi druge temperature od sredine.. tako da stimaj da ti je u najhladnijim djelovima npr nesto nize od 38, a u najtoplijim cca 38 i nesto sitno. Naravno, govotim o temperaturi na polici za jaja...
 

Zivina19

Član
Tu od
9 Velj 2019
Poruka
171
Koliko jaja stavite pod nju. Moje se jos nisu raskvocale i samo je jedna pronela. Nesto mi kilavo ide :D
 

Siniša

Novi član
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
5
Koliko jaja stavite pod nju. Moje se jos nisu raskvocale i samo je jedna pronela. Nesto mi kilavo ide :D
Prvo mlade pure pronesu a kasnije stare. Od 25 pura danas imam 22 jaja. Treba samo paziti da puran odradi svoj posao kako treba. Prošle godine sam stavio 44 jaja i samo jedno purće se izleglo!
 

Zivina19

Član
Tu od
9 Velj 2019
Poruka
171
Ja imam 2 curke i curana. Nosi mi samo jedna i to svaki drugi dan. Jedino dobro je sto su jaja oplodjena
 

Siniša

Novi član
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
5
Ja imam 2 curke i curana. Nosi mi samo jedna i to svaki drugi dan. Jedino dobro je sto su jaja oplodjena
Ništa se ne sekiraj ona kad se iznese sama će nasjest na jaja,samo označi jaja ili je odvojiš da druga ne počne nesti jaja u njeno gnijezdo
 

Zivina19

Član
Tu od
9 Velj 2019
Poruka
171
Curecih jaja? Ja se nadam da ce se uckoro raskvocati. Da je nasadim. Ima vec 7 curecih jaja pod kokoskom.
 

Myrnas

Član
Tu od
29 Lip 2015
Poruka
152
Treba mi savjet od vas. Napravio sam inkubator od 90 jaja, jednoslojni. Grijač su mi 2 žarulje spojene serijski tako da je napon na njima 110V i samim time rade na pola svoje snage. Zanima me koje jačine da uzmem žarulje. Hvala.
 

Myrnas

Član
Tu od
29 Lip 2015
Poruka
152
Napravio sam automatiku pomoću Arduina, senzor mi je DHT22. Senzor sam stavio 3-4 cm iznad jaja u sredini
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
I kolika ti je zadana temperatura na termostatu? Ako ti je toliko iznad jaja senzor, onda ti treba bit i zadana nekoliko stupnjeva veca temperatuta. I opet ti kazem, ubacis termometar i podizes temperaturu na termostatu, dok u razini sredine jaja ne dodjes na 38°. Ako ti senzor termostata mjeri temperaturu par centimetara iznad jaja, onda ti zadana temperatura na termostatu mora bit i par stupnjeva visa od potrebne.
 
Posljednje uređivanje:

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Ako je bila zadana 38, onda ti je to puuno prenisko.....svaki centimetar ispod senzora ti je vec manja temperatura, sto ce rec da ti je u razini sredine jaja vec jako puno preniska..sigurno i do 2-3°. Ja stvarno ne razumijem, jeli takav problem ukljucit inkubator, ubacit termometar na policu za jaja i vidjet i nastimat potrebnu temperaturu???!!
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Naravno, pretpostavljam da su ti grijaci/zarulje iznad jaja posto se radi o jednoslojnom inkubatoru?
 

Myrnas

Član
Tu od
29 Lip 2015
Poruka
152
Na polici za jaja imam 37,8 C. Kada mjeris temperaturu jel spustis termometar na mrežicu na koju stavljas jaja ili ga odignes pa mjeris prema gornjoj ivici jajeta?.
Sijalice su gore.
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Jednostavno nemoze bit tako kako si napisao. Nemoze nikako bit skoro ista temperatura na polici za jaja i nekoliko centimetara iznad,gdje je senzor. Razlika ti mora biti sigurno nekoliko stupnjeva. Nesto nevalja, ili termostat pokazuje krivo, ili termometar.
 

Myrnas

Član
Tu od
29 Lip 2015
Poruka
152
Moze jer sam mjerio do senzora haha.
Termometar staviti ispod senzora na mrežu i nastimati da pokazuje 38 tačno, a onda će u krajevima biti malo hladnije . Mene zanima ovo, a li se termometar stavi samo na mrežicu na koju ide jaja ili ga podignes na 'sredinu" jajeta
 

Najnoviji postovi

Na vrh