• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Inkubatori

Peky

Član
Tu od
8 Sij 2020
Poruka
144
Što ali ne valja naljegati na jesen ja mislio polovinom devetog staviti desetak jaja u inkubator, jer san prije tri mjeseca izlegao piliće miješanci sasso I golovratih ,jucer im bila tri mjeseca. Ovo je prvi put da san se bavio s tim pa ne znam mnogo, ali rado bi još desetak izlegao na jesen. Probao sam miješati i druge koke sa golovratim pjevcom ali drugi pilići mnogo zaostaju za ovima pa bih htio ponoviti. Ima tko iskustva sa naljeganjem na jesen?
 

Prilozi

  • IMG_20200826_160443.jpg
    IMG_20200826_160443.jpg
    93.9 KB · Pregleda: 5
  • IMG_20200826_155131.jpg
    IMG_20200826_155131.jpg
    57.1 KB · Pregleda: 5

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Ja sam jedne godine imo pilice u desetom mjesecu (lukava kokoš nanjela jaja u starom spremištu kraj štale) i normalno su se odhranili i kokice su taman pronjele oko Uskrsa,jedino što ćete ih morat kasnije puštat van ako bude loše vrijeme
 

Peky

Član
Tu od
8 Sij 2020
Poruka
144
Ma probati ću svakako ne mislim nego desetak jaja staviti pa što bude , pošto smo prvi put probali sad nam daleko čekati proljeće. Ugl javin kako je proslo, mislim ih staviti u inkubator polovinom devetog
 

amrok91

Član
Tu od
1 Ruj 2020
Poruka
62
Pozdrav svima, imal netko rjesenje kako smanjiti vlagu u ink? Sutra mislim ubaciti 80 jaja, temp mi je 37.5 a vlagu pokazuje 74%. Rupe 2 na inkubatoru za svjez zrak su otvorene. 2 posude s vodom imam unutra na pola su dosute
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Probaj tako i zatvori jednu rupu.
Moj inkubator ima 2 donje i tri gornje rupe.
Osmi dan zatvorim jednu a petnaesti drugu donju rupu.
 

amrok91

Član
Tu od
1 Ruj 2020
Poruka
62
Probaj tako i zatvori jednu rupu.
Pjero hvala na pomoci, zanima me samo jel se razumijes u ove otvore tj rupe na inkubatoru, imam ih 4. dvije sam skroz zatvorio a druge 2 su otvorene. zanima me ako sve zatvorim hocel imati zraka svjezeg zbog cirkulisanja da nebi doslo do uginuca posto se ne razumijem bas najbolje
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
One gornje rupe nemoj nikako zatvarati.
Vlaga se može regulirati sa donjim rupama.
Ti za sada, pusti obje posude i otvori sve rupe, bar bi ja tako napravio.
Vlaga će pasti.
 

amrok91

Član
Tu od
1 Ruj 2020
Poruka
62
Ok tako cu i napravim, pa vidjet cemo sutra ujutro kakvi ce biti rezultati. jer staklo mi skroz mokro od ink i mislim da je oko 60% do 18 dana vlage sasvim ok.
 

AdinM

Novi član
Tu od
10 Ožu 2021
Poruka
1
Ovo nije dobro rješenje, mehanički prekidač (relej) jako brzo će ti “zalijepiti” kontakti i nestat će problem. Može se desiti ds ostane upaljen pa ne do Bog požar izbije ili da se zalijepi na prekinuto. Meni se desilo pa govorim iz iskustva.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Meni se to desilo upravo i 100 jaja se skuhalo 15 dana im bilo
 

Prilozi

  • Screenshot_2021-03-10-13-52-07-176_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2021-03-10-13-52-07-176_com.miui.gallery.jpg
    37.2 KB · Pregleda: 20

Peky

Član
Tu od
8 Sij 2020
Poruka
144
Jel iko probao tzv dry hatching ili ti ga bez vode u inkubatoru. Htio bi probat pa ako netko ima iskustva
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
694
Nisam čuo za to.. Vlaga je potrebna za razvoj embrija a još je potrebnija za izlazak pilića iz jaja jer ako nema dovoljno zračne vlage pilići se poguše u jaju.. Jer ne mogu vani
 

Peky

Član
Tu od
8 Sij 2020
Poruka
144
Ma gledao sam dosta videa na YouTube kako ljudi rade to bez vode uopće i imaju super postotak izleženih pilića
 

Najnoviji postovi

Na vrh