• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Inkubatori

Peradarka

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
199
dobra valjivost od nekih 85-90%,ma ja te koji se ne izlegu ni ne gledam,kad povadim piliće sve ostalo pobacam,jer da vrijedi nešto već bi izašlo
 

hrvojetovarovic

Novi član
Tu od
19 Lis 2013
Poruka
19
Inkubator marka GOLO-VRAT automatski, kapacitet 12 kom pačji jaja:D:
 

Prilozi

  • 20140529_201344.jpg
    20140529_201344.jpg
    47.3 KB · Pregleda: 171

hrvojetovarovic

Novi član
Tu od
19 Lis 2013
Poruka
19
Slazem se sa peradarkom,probao sam vadit van koji zapnu u jajetu,budu oni ok ali duplo zaostanu za onima koji se sami izvale
 

Peradarka

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
199
netko je jednom pitao da li se može izleći pile ako je jaje bilo naopako u inkubatoru,odgovor je da može,jer meni su jučer pačići počeli nakljuvavati i tek onda sam skužila da je jedno cijelo vrijeme naopako,nakljuvalo je ljusku,kroz rupicu vidim da je živo unutra,držite mi fige da bude dobra postotak leživosti :)
 

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
je istina nikad nisu ni blizu onim pilicima koji sami izađu van iz jajeta
bog zna zašto
 

Peradarka

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
199
jučer mi je leženje totalno podbacilo :( od 44 oplođena 3 su umrla u zametku,u valionik stavila 41 jaje,od toga su 3 nakljuvala izbacila kljuniće van i samo umrla,nemam pojma zbog čega,to mi se još nije desilo,hrpa jaja nisu ni trcnula,nisu se ni probudili da probiju zračnu komoru i izleglo se samo 25 pačića :( ovo mi je najgore valjanje ,a čak nije ni jedanput nestalo struje, više ih se izleglo i kad mi je tri puta nestajalo struje i temperatura mi pala na 33 stupnja :( baš sam tužna
 

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
Dal tko zna dal se i gdje mogu nabaviti jaja obićnih bijelih tovnih pilića?
 

kladionicar

Član
Tu od
29 Svi 2014
Poruka
114
Pitanje:
Da li će eventualno izlegnute guskice preživit 24/30h u inkubatoru nakon što prva guskica izađe bez hrane ili odmah izvadit van? Čitam na raznim forumima i nigdje da bi našao konkretan odgovor, tj. phreporučaju da se ostavi 24/30h u inkubatoru kako se ostale ne bi ugušile...mene sad interesira hoće li ove prve izašle uspjet preživit 24/30h bez hrane,vode(koju bi pile)...Hvala!
Čisto informativno, nabavio inkubator i stavio 25 guskinih jaja, pa se bliži uskoro termin, pa ćemo vidit oće bit išta ili ništa, nisam lampirao, išao po starinskoj metodi kad smo znali ispod kvočke stavljat i sve ostavljat....
 

Peradarka

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
199
48 sati mogu biti bez hrane i vode,ak si ikada kupovao jednodnevne tovne piliće sigurno znaš da ih niko nije taj tren izvadio iz jajeta,do prodajnog mjesta putuju čak do 3 dana,a i preporuča se da im se prvo da samo voda da se oporave od stresa putovanja,a tek nakon par sati hrana
 

kladionicar

Član
Tu od
29 Svi 2014
Poruka
114
Pitanje:

Došao sam do faze kada trebam samo prskat guskina jaja u inkubatoru, pa me interesira, dali Vi prilikom prskanja ako slučajno čujete micanje u jajima tj. da su bića oživila, dal im razbijate ljusku jajeta, u ovom slučaju radi se o guskama i da li nakon što ste namjestili temperaturu vadite iz inkubatora termometar? tj. kod mene je još na jajima, pa me interesira da nebi možda smetao im prilikom razbijanja tj. dok pokušavaju razbit ljusku od jajeta, ako slučajno šta bude...
Početnička pitanja, al eto, prvi put inkubiram, pa svaki savjet dobrodošao...hvala!
 

kladionicar

Član
Tu od
29 Svi 2014
Poruka
114
Evo, jutros se prva ljuska jajeta razbila, kak sam bio prisutan, malo joj pomogao da se ljuska (manje od pola) oslobodi...ostatak reko neću riskirat ništa, bolje da sama....nadam se da sam ok postupio...vidit ćemo...
 

Peradarka

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
199
ja samo špricam jaja,ne razbijam ljusku,imam automatski inkubator pa ga ne otvaram uopće nakon što prvo iskljuva van,ali obično onom zadnjem pomognem jer kad su svi već izleženi a uvijek jedno-dva zaostane pa ih zapravo "požurim" i do pola odmotam iz ljuske,al to je zato što sam ja nestrpljiva :)

držim palčeve da se sve izlegu
kod mene novih 9 pačića,izleženi u subotu ispod kvočke,a sad imam 73 kokošja jajeta u inkubatoru,19 pod jednom kvočkom i 18 pod drugom(bilo je 19 ali jedno je razbila,12 pačjih,6 kokošjih)
 

ninci

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
206
dal je netko od vas inkubirao jaja labudaste guske??
naime, moja labudasta guska izgleda da neće sjesti, već samo nese i nese...
pred 5 dana sam jaja stavila u inkubator, a ako sjedne, drage volje ću joj ih vratiti nazad.

nigdje na netu ne mogu pronaći točan podatak koliko dugo se njena jaja inkubiraju??
pa tako ne znam ni kako bi postupala prema njima.
planirala sam ih od desetog dana početi hladiti i špricati.
znači, deseti dan bi ih izvadila na 10-15 min. i pošpricala toplom vodom i vratila.
nadalje, ako i kada se počnu leći, dal i dalje trebam otvarati inkubator i špricati ili ne?? jer očekujem veliku razliku među valjenjem, jer su neka jaja stara doslovno 2 dana a neka i mjesec-ali bumo vidli jel bu kaj od njih.
 

kladionicar

Član
Tu od
29 Svi 2014
Poruka
114
Konačni rezultat, katastrofalan :(
Prvi puta inkubirao guskina jaja, nabavljena preko oglasnika, od 25 jaja svega 3 guskice izlegle, ostalo sve neoplođeno... :(
Sad trenutno skupljam jaja od kokoši, pa ćemo vidit, imam cca skoro 50 komada, još 10 i idu u inkubator, inače, 19 jaja od brami(dobivene besplatno), a ostalo od nesilica, pa ćemo vidit...ak uspijem još tih 10 neke drukčije sorte nabavit...
 

Peradarka

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
199
a šteta za jaja,al nije neuobičajeno da bude pola mućaka,jer kod sve teretne peradi je slaba oplođenost ak te to išta tješi

sretno s picekima
meni se čini da od mojih 40 cvrglina niš nebu bilo,mislim da su svi neoplođeni,al dobro ja sam frendici dala tog pijetla,da je šta valjo ostavila bi ga sebi :) baš sam zločesta :)
 

kladionicar

Član
Tu od
29 Svi 2014
Poruka
114
a šteta za jaja,al nije neuobičajeno da bude pola mućaka,jer kod sve teretne peradi je slaba oplođenost ak te to išta tješi

sretno s picekima
meni se čini da od mojih 40 cvrglina niš nebu bilo,mislim da su svi neoplođeni,al dobro ja sam frendici dala tog pijetla,da je šta valjo ostavila bi ga sebi :) baš sam zločesta :)

A šta je tu je, ajde nek ove 3 budu žive i zdrave i bit će sve ok...ionako ih namjeravam ostavit za matično jato :)

Tnx....hahaha...a jeste Vi žene, tak i s muškarcima? ;) Šalim se :)
Inače, danas mi počeo 6. dan sa kokošjim jajima...i eto, kak sam okretao, tak mi se jedno napuklo, nije skroz otkrhnula ljuska, još se uvijek drži, pa ne znam, jel ima smisla uopće ostavit ga u inkubatoru ili bolje da ga odmah maknem, a ne da kraj čekam? šta mislite...
Peradarko, jel ima šta od cvrglina?
 

Najnoviji postovi

Na vrh