• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Inkubatori

bananarama

Član
Tu od
27 Pro 2014
Poruka
37
Sa ovim grijačem za akvarij možeš u inkubatoru postići vlagu koliku poželiš i to do u 1% točnosti. Jednostavno ubaciš grijač u posudu u inkubatoru a regulator temperature izvučeš van na stijenku inkubatora i pričvrstiš ga. Sa regulatorom onda podešavaš temperaturu vode u inkubatoru i dobivaš željeni postotak vlage. Temperatura se može podešavati od 15 do 40 stupnjeva C. Spaja se na 220 V i radi bez greške. Grijač mu je od stakla te ima zaštitu tj. samoisključenje ako u posudi ponestane vode. Može se sa ovim gumama zalijepiti na dno posude sa vodom ukoliko je posuda od plastike ili još bolje od stakla.
Inače ga ja koristim i za održavanje tople vode po zimi u posudi za vodu za kokoške, tako da voda nikada ne smrzne.
http://www.ebay.com/itm/UP-Temperat...750?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item5d43ce014e
 

vazdarzdenko

Novi član
Tu od
25 Sij 2015
Poruka
5
Ljudi trebo bi pomoć malu oko inkubatora imam kalimerov inkubator automatski, nije bio par godina korišten i sad ga ja hoću koristit ali mući me jedna stvar kad ga upalim radio je 2 sata i nije uopće okrenuo polugu za okretanje jaja. I sad me zanima da li ko zna što bi to moglo biti ili treba duže biti upaljen
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Pogledaj iza ink.možda se koja žica otpojila...ili si propustio 1.okretanje, koje je odmah po uključenju, jer slijedeće češ dočekati za 6 sati..Budi pored njega kad ga uključiš i prati ak se ne okrene u prvim sekundama onda nešto nije u redu s motorm ili strujom.
 

vazdarzdenko

Novi član
Tu od
25 Sij 2015
Poruka
5
Uljucim ga u struju i gledam dal ce okrenuti i nista i danas cjeli dan radi i nijednom nije okrenuo vidit cu dal motoric radi jer sam bio isto mislio prvo da nije dobro spojen pa sam to provjero i opet nista. Hvala Vam na savjetu :)
 

jagodinac

Član
Tu od
28 Ožu 2015
Poruka
126
Uljucim ga u struju i gledam dal ce okrenuti i nista i danas cjeli dan radi i nijednom nije okrenuo vidit cu dal motoric radi jer sam bio isto mislio prvo da nije dobro spojen pa sam to provjero i opet nista. Hvala Vam na savjetu :)
Uzmi unimer i izmeri napon izmedju faze i nule ili postavi bananice od unimera ma krajeve kablova i vidi da li ima prekid
 

jagodinac

Član
Tu od
28 Ožu 2015
Poruka
126
jel zna neko od cega se pravi ovi drzaci za jaja
IMAG0040%20%28Modified%20%282%29%29-1.png
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Jao..Jao... , pa to bi djeca u vrtiću znala, da se nikad veća količina vode neće zagrijati u istom periodu kao i manja..stoga neće ni biti dovoljnog isparavanja kao niti vlage...bez zamjere..ali imalo razmisli. stavi na štednjak istu površinu i različitu količinu...i koja će prije zavrijet i isparit.
A naročito u inkubatoru gdje temperatura ne prelazi 38

Evo ovako;

Moj ink. je jednoslojni kapaciteta 80 kokosij jaja na dnu ink. su posude sa vodom koje prekrivaju 90% prostora a podjelito je na 6 jednakih djelova i od prvog dana vodom se puni 5 posuda a zadnja 3 dana svih 6!!!
U posude se nalijeva prokuhana mlaka voda (ne hladna)kojoj je potrebno zagrijavanje da bi se isparavala tako da nevidim svrhu usporedbom sa vodom na sporetu,,,,,
Ponavljam da kolicinu vlage odredjuje povrsina vode nikako ne kolicina,kolicina odredjuje samo period doljevanja vode,,,,
 

baranjac

Član
Tu od
7 Tra 2015
Poruka
58
pozdrav forumašima evo moj početnički inkubator od prije dvije godine, izleglo se par tura gusaka i pilića, sad sam ga malo dotjerao,ima tri police po 30 kokosijih jaja i pravim još veći od zamrzivaca ladicara. imam koke hrvatice, patke tkzv šeri-veri, i guske sive labudaste. ako bude viska bice na prodaju.
 

Ilika

Član
Tu od
9 Tra 2015
Poruka
30
Hvala puno na shemi imali možda motor za okrećanje na ebay koliko okretaja ima motor i gdje si kupio ručkicu za zatvaranje
 

jagodinac

Član
Tu od
28 Ožu 2015
Poruka
126
pozdrav forumašima evo moj početnički inkubator od prije dvije godine, izleglo se par tura gusaka i pilića, sad sam ga malo dotjerao,ima tri police po 30 kokosijih jaja i pravim još veći od zamrzivaca ladicara. imam koke hrvatice, patke tkzv šeri-veri, i guske sive labudaste. ako bude viska bice na prodaju.
izbaci slike kako tece izgranja inkubatora
 

varko

Novi član
Tu od
4 Tra 2015
Poruka
12
koliko mm treba da bude razmak letvica gde stoje jaja od prepelica
u valioniku
 

baranjac

Član
Tu od
7 Tra 2015
Poruka
58
razmak letvica izmjeris sam,za svako jaje je drukciji, kod mene za koke je 5cm,a za guscija jaja 6.5cm, a hod police toliki da se jaja okrenu za 180°.
 

Najnoviji postovi

Na vrh