• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Inkubatori

bananarama

Član
Tu od
27 Pro 2014
Poruka
37
U K-180 je lako dignuti vlagu. Jednostavno uspeš mlaku vodu u kadice ali samo po 4 dcl u svaku kadicu, ne više. Stavi se 5 kadica, 4 uzduž i 1 poprijeko kod vrata.
 

Djomlinjo

Novi član
Tu od
17 Lis 2012
Poruka
11
i ja postavim kadice na taj način (4+1). zadnja tri dana na ove 4 paralelne kadice postavim okomito na njih gore još dvije-tri kadice
 

ninci

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
206
Pa tak i stavljam i znam da ne smije biti više od pola pune vode... i svejedno... i sa tom petom kadicom mi se važnost ne diže... digne se nakon špricanja, ali se onda opet spusti. Vodu moram nadoljevati uglavnom svaki drugi dan.
 

baranjac

Član
Tu od
7 Tra 2015
Poruka
58
i ja sam imao takav problem u ljetnjim mjesecima,koliko god da stavim posuda vlaga se ne dize. a sad sa 2 siroke tepsije je 65%. prekosutra treba izaci prva ovogodisnja tura. 90 domacih, 20hrvatica i 10 purica. imam patke tkz. šeri-veri imaju godinu dana sad i jos uvijek mi ne nose jaja. patak vidim uredno skace na njih al jaja nema. jagodinac ti imas vec male patke imas kakav savjet?
 

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
kakva su iskustva sa nasađivanjem guščjih jaja i kakva je izlaznost dal je to isto kao i pačja?
 

baranjac

Član
Tu od
7 Tra 2015
Poruka
58
ja sam u 2 godine imao izlaznost oko 60% s tim da sam im ukopao kadu da se brckaju i to mi je pomoglo da se poveca oplodjenost. javi mi se privatnom porukom i posalji mail pa cu ti poslat tabelu za guske. a i ovdje cu objavit kad budem uvatio vremena. imam digitalni vlagomjer pokazuje mi 58% a kupio sam neki sa kazaljkom on pokazuje 80% e sad koji je tocan ne znam. na rupice sa strane kaplje voda pa onda da vatam sredinu. uglavnom ovaj digitalni imam 2g. i na 60% su izlazili gusčići.
 

bananarama

Član
Tu od
27 Pro 2014
Poruka
37
Pa tak i stavljam i znam da ne smije biti više od pola pune vode... i svejedno... i sa tom petom kadicom mi se važnost ne diže... digne se nakon špricanja, ali se onda opet spusti. Vodu moram nadoljevati uglavnom svaki drugi dan.
Da bi kod kalimerovih K-180 kadica ona bila do pola puna treba najmanje 7 decilitara, a to je već previše vode. Dakle maksimalno 1/3 kadice ili točnije 4 decilitra i eto vlage dovoljno.
Jedino ako iznutra lesonit od kojeg se rade kalimero inkubatori nije premazan emajl lakom, onda se lako desi da lesonit "popije" svu vlagu. Obično nabrekne po rubovima. Dakle prvom prilikom operite inkubator iznutra, osušite ga i premažite emajl lakom ili lakom za čamce da ne upija vlagu. Pozdrav!
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657

Prilozi

  • 480x320_351-Tan2012-4-8_1848836_0.jpg
    480x320_351-Tan2012-4-8_1848836_0.jpg
    15.3 KB · Pregleda: 227
Posljednje uređivanje:

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
ovisi ti od proizvođača sve
meni u uputama piše pošto je jednoslojni i bez ventilatora da temp mora na jajima biti 39.5
 

jagodinac

Član
Tu od
28 Ožu 2015
Poruka
126
Pozz imam jedno pitanje .kupio sam jaja ali se cuje kako muckaju .razbijem ali unutra normalno sve,da li da stavljam to u inkubator ili ne
 

baranjac

Član
Tu od
7 Tra 2015
Poruka
58
4BKBPxo47pv1_Ucm.v_zpsore6aieh.jpg
[/URL][/IMG]

evo tabela za koke.
 

Najnoviji postovi

Na vrh