• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Inkubatori

jagodinac

Član
Tu od
28 Ožu 2015
Poruka
126
Za ponovo paljenje motora ti treba neki tajmer ili relej koji ce nakon nekog vremena koji mu zadas da ponovo pokrene motor.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Možeš ugradit tajmer što se koristi za fontane za zaljevanje trave,samo narediš intervale kada da se upali i ugasi!
 

jagodinac

Član
Tu od
28 Ožu 2015
Poruka
126
Bananarama interesujeme koje su dimenzije prednje strane tvog inkubatora tj na kojoj visini se postavlja letva koja predvaja gornji deo inkubatora (gde stoji termostat ) i deo gde su vrata.

I ako mozes da das dimenzije po kojima su pravljena vrata
Hvala
 

jagodinac

Član
Tu od
28 Ožu 2015
Poruka
126
Evo konacno krenula izrad inkubatora
Tu se nalazi jos jedan stari koji i dalje sluzi :D
P a bih zamolio druga banarama i ostale forumase da mi daju sugestije u vezi izrade i sta oni misle o ovome

HZiUbRx.jpg

VKcvKta.jpg

QIZJj6L.jpg
 

baranjac

Član
Tu od
7 Tra 2015
Poruka
58
pozdrav svim forumasima nisam dugo bio ovdje,vidim da se radi,ako ko treba kakav savjet ja vec 5 godina lezem iz inkubatora od frizidera i zasad vrlo uspjesno, pilici 90%, guscici 60%.
 

jagodinac

Član
Tu od
28 Ožu 2015
Poruka
126
Pozz i za tebe baranjac
Ja ovo prvi put pravim pa ce da vidimo sta ce da bude.Razmisljo sam i za frizider ali za sad sam resio ovakav jednoslojan za prvi put.
Sto se tice frizidera i od njega cu da napravim ali mi nisu jasne neke stvari u vezi protoka vazduha....(jer je to jako bitno kod njih) pa ako mozes da slikas svoj i da objasnis kako se vrsi protok bio bih zahvalan.
 

baranjac

Član
Tu od
7 Tra 2015
Poruka
58
pozdrav,kod jednoslojnih ne bi trebalo bit puno problema,jednu,dve tepsije plitke ispod jaja za vlagu ,sondu termostata u sredini jaja i to je uglavnom to,ja drzim stalno 37.7 i bude ok.
imam labudaste smedje guske proslogodisnje,
cekam da pocnu nesti da nasadim,koke vec
nose ok.a rupe za zrak su mi 10mm lijevo i
desno od vrata,tri dole i tri gore sa svake strane
znaci 12 rupa ,s tim da ponekad zatvorim neku ako mi je slabija vlaga,a kad se legu onda sve
otvorim da imaju zraka,kad se pilici suse bude
dovoljno vlage.
 

varko

Novi član
Tu od
4 Tra 2015
Poruka
12
pozdrav svim forumasima nisam dugo bio ovdje,vidim da se radi,ako ko treba kakav savjet ja vec 5 godina lezem iz inkubatora od frizidera i zasad vrlo uspjesno, pilici 90%, guscici 60%.

pozdrav
kako okreces jaja u inkubatoru i koliko puta /24sati.
 

baranjac

Član
Tu od
7 Tra 2015
Poruka
58
na terenu sam ,kad dodjem kuci postavim slike.
3 puta dnevno najmanje,vikendom kad ne radim
i 5 puta,s tim da recimo navece prije spavanja oko 22h okrenem pa onda ujutru u 6 kad idem na posao.bitno da je neparan broj puta da jaja
preko noci ne budu uvijek na istoj strani.
imam policu sa pregradama za jaja i samo povlacenjem oko 5 cm napred nazad okrenem
jaja.
 

dullknife

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
217
Pozdrav, zanima me nekaj u vezi onih jeftinih termometra kaj imaju mjerenje unutarnje,vanjsko temperature i vlage. E sad, ako stavim njegov senzor u inkubator vanjska temperatura na displeju je ustvari temperatura u inkubatoru a kaj je s vlagom? Jel pokazuje vlagu u sobi ili u inkubatoru?
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Nevjerujem da mjeri vlagu u prostorij?
Logika mi nalaže da sonda mjeri i vlagu i toplinu,
 

baranjac

Član
Tu od
7 Tra 2015
Poruka
58
jagodinac lijepo to izgleda,moracu i ja nesto
slicno,ovaj moj je ucinkovit al malo estetski
nisam zadovoljan.kolike su ti dimenzije?
 

varko

Novi član
Tu od
4 Tra 2015
Poruka
12
Pokazuje ti vlagu u sobi sonda je samo za temperaturu a za vlaznost ti je u aparatu.
 

jagodinac

Član
Tu od
28 Ožu 2015
Poruka
126
Unutrašnje dimenzije inkubatora su sledeće: VISINA = 32 CM, DUŽINA = 82 CM i ŠIRINA 71 CM
Jel mislis na moju konstrukciju da nije estetski lepa ili...
 

Najnoviji postovi

Na vrh