• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Inkubatori

jagodinac

Član
Tu od
28 Ožu 2015
Poruka
126
Imam jedan problem sa inkubatorom
Naime,u inkubatoru mi se stvara budja
Ako neko zna sta trebam da uradim da to otklonim neka se izjasni
 

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
šime ovaj tvoj inkubator negdje gubi ili toplinu ili vlagu pošto je inkubator posudica plastična takav još nisam vidio
 

Ilika

Član
Tu od
9 Tra 2015
Poruka
30
imam velikih problema s inkubatorom, kupio sam na njuškali automatski kineski inkubator 48jaja
2 puta ga koristio prvi put 5 pilića a drugi 6pilića se izleglo,
očito nešto ne štima, jeli neko ima isti inkubator, molio bi bilo kakvi savjet ili pomoć, hvala

neznam stavit sliku pa evo link o kojem se inkubatoru radi

http://www.njuskalo.hr/strojevi-gos...ki-tvornicki-besplatna-dostava-oglas-17529350

Ima ga ja isti proble pečeo sam remont.Prva inkubacija izleglo se 5 pilića.Problem je u teperaturi i vlagi sve što piše je laž.Prvo što treba napravit spuštit vlagomjer i sondu od temperature na visinu jaja znači skineš onu plastiku odrežeš one spojnice provučeš kroz tu jednu rupu i vratiš plastiku teperaturi si rješio.Vlagu laže za 20% posto kad naliješ sve kadice piše da je vlaga 62 posto al svima al to je zapravo 42% to riješavaš tako da ona stiropo u čemu si ga dobio izrežeš dvije rupe i motiraš dvi noće lapice i staviš neke skrož slavne žarulje jer prejake će previjati plastiku i pomotat stavi od 20 40.Drugo je riješenje napravi kadicu pomogućnosti od lime novinarke i staviš žarulje .To radiš da voda se grije i bolje isparava ako imaš kaku bolju ideju provaj pa javi bitno je da voda bude toplija.Postoji grijaći kabal koji se tavlja u žlibove sitim planiram provat jer je dosta tanak.A grijač od akvarija nestane.Evo mail arturcrni@gmail.com pa se javi da ti pošalje slike i pomognem.
 

baranjac

Član
Tu od
7 Tra 2015
Poruka
58
kod mene vlaga velika,ne znam jel do vremena,uvijek sam imao onu tepsiju plasticnu
sto bude ispod ledenice u frizideru sad sam je morao izvaditi vlaga bila 95%,imam 2 male posudice 10x5 cm i vlaga je 60% ,ujutro malo
padne na 45% a preko dana od 55-65% samo sa
te dve male posude.
 

Sime4545

Novi član
Tu od
17 Sij 2016
Poruka
5
hvala svima na pomoći i savjetima,puno ste mi pomogli. vidija san odma da vlaga ne štima, u uputama piše da ide 2deca vode i da dnevno isparava do 150ml a meni prvih 16 dana vlaga uvik oko 70 do 75%.


koliko je važno cerkuliranje zraka u inkubatoru i jeli treba cijelo vrime cerkulirati zrak ili samo neki period?
 

baranjac

Član
Tu od
7 Tra 2015
Poruka
58
naravno da je vazno da zrak stalno cirkulira
i zametak dise kroz pore u jajetu.
usput ako neko zeli jaja koka hrvatica
nek se javi.
 

jagodinac

Član
Tu od
28 Ožu 2015
Poruka
126
Imam jedan problem guscici su mi se u jajetu zaveli ali im se glava nalazi na spicu jajeta a ne gde je vazdusni mehur i naravno uginuli su u jajetu
Ako neko zna razlog neka kaze
 

dullknife

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
217
Ima ga ja isti proble pečeo sam remont.Prva inkubacija izleglo se 5 pilića.Problem je u teperaturi i vlagi sve što piše je laž.Prvo što treba napravit spuštit vlagomjer i sondu od temperature na visinu jaja znači skineš onu plastiku odrežeš one spojnice provučeš kroz tu jednu rupu i vratiš plastiku teperaturi si rješio.Vlagu laže za 20% posto kad naliješ sve kadice piše da je vlaga 62 posto al svima al to je zapravo 42% to riješavaš tako da ona stiropo u čemu si ga dobio izrežeš dvije rupe i motiraš dvi noće lapice i staviš neke skrož slavne žarulje jer prejake će previjati plastiku i pomotat stavi od 20 40.Drugo je riješenje napravi kadicu pomogućnosti od lime novinarke i staviš žarulje .To radiš da voda se grije i bolje isparava ako imaš kaku bolju ideju provaj pa javi bitno je da voda bude toplija.Postoji grijaći kabal koji se tavlja u žlibove sitim planiram provat jer je dosta tanak.A grijač od akvarija nestane.Evo mail arturcrni@gmail.com pa se javi da ti pošalje slike i pomognem.

imam ja takav inkubator, stavio sam termometar (dodatni) u visinu jaja pa mi pokazuje danas-jedanaesti dan- 36.5°C i 51% vlage a displej od inkubatora pokazuje 37.8°C i 70% vlage- ustvari on tak pokazuje od početka. Znači trenutno mi je problem 1 stupanj temperature. Jel mogu ja na tipkama podignuti temperaturu za stupanj? Jel može žarulji smetati vlaga ako ju provedem unutra? (mail: dullknife99@gmail.com)
 

Ilika

Član
Tu od
9 Tra 2015
Poruka
30
imam ja takav inkubator, stavio sam termometar (dodatni) u visinu jaja pa mi pokazuje danas-jedanaesti dan- 36.5°C i 51% vlage a displej od inkubatora pokazuje 37.8°C i 70% vlage- ustvari on tak pokazuje od početka. Znači trenutno mi je problem 1 stupanj temperature. Jel mogu ja na tipkama podignuti temperaturu za stupanj? Jel može žarulji smetati vlaga ako ju provedem unutra? (mail: dullknife99@gmail.com)

Teperaturu digni na ekranu.Ovo za žarulju baš nisam skužio.
 

dullknife

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
217
Teperaturu digni na ekranu.Ovo za žarulju baš nisam skužio.

Pao je senzor termometra ispod jaja pa je pokazivao manji iznos. Sad je između jaja pa su vrijednosti dobre,gotovo idealne. Najviše ću saznati za 4 dana kad kreće valjenje, da li će mi vlaga biti dovoljno visoka. Sumnjam da živa kokoš može proizvesti80% vlage u lipnju da se lakše izlegu pilići.
 

baranjac

Član
Tu od
7 Tra 2015
Poruka
58
Dobio sam 12 jaja od patke nisam nikad inkubirao kaka su vaša iskustva

ilika ja sam inkubirao guscija i pacja zajedno
guscija idu 30 dana a pacja 35,jednaka procedura.objavicu ovdje tabelu za guske
isto ti je za patke samo duze 5 dana.
Guscija i pacja jaja se moraju i hladiti
za razliku od kokosijih.
 

baranjac

Član
Tu od
7 Tra 2015
Poruka
58
viewer.php
[/URL][/IMG]


viewer.php
[/URL][/IMG]

evo tabele za koke i guske
za patke ide isto kao za guske samo sto
pacja jaja idu 35 dana.tko nema tabele eto
neka si skine i isprinta.
 

baranjac

Član
Tu od
7 Tra 2015
Poruka
58
imam jednu bijelu gusku nosi jaja
zajedno sa mojim sivim labudastim,
da li trebam ostaviti nekoliko jaja u
gnjezdu da sjedne na njih.ostavio sam jedno za sad,ove moje
labudaste ne sjede vec lezem u
inkubatoru a sad cu na teren pa necu
moci inkubirat pa sam mislio da podbacim
pod nju,i na koliko jaja guska moze sjediti?
 

zzzz

Član
Tu od
12 Sij 2016
Poruka
97
Mosusne patke se legu na 35 dana a skoro sve ostale se legu na 28. Izuzeci su neke divlje vrste.
 

baranjac

Član
Tu od
7 Tra 2015
Poruka
58
tako je u pravu ste,prije 2 godine sam
inkubirao domace patke,zaboravio sam.
hvala na ispravku!
 

Najnoviji postovi

Na vrh