• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Inkubatori

Myrnas

Član
Tu od
29 Lip 2015
Poruka
152
Pozdrav i tebi, i ja sam iz Bosne i imao sam isti takav problem, imaš temu u ovom PDF pa je možeš naći, nije stara novija je na početku je odmah.. u toj temi imaš slike mojih pilica koji su uginuli po tome kako si napisao mislim da su u isto vrijeme uginuli. Kod mene je problem bio taj sto sam 17-18 dan otvorio rupe za vazduh i to je ubilo pilad, sljedeću turu nisam otvarao nikakve rupe sve je bilo zatvoreno i problem riješen. Jesil ti otvarao 18-ti dan rupe za vazduh?

ps. ventilator ti je dobro okrenut


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

mendietta

Aktivni član
Tu od
17 Tra 2016
Poruka
185
Nisam otvarao inkubator od 17. dana, sve po PS-u...
Vlaga na 80 posto po vlagomjeru, temperatura po kalibriranom termometru, baš sam pazio...
Možda je bilo previše jaja pa se nakupilo CO2, to mi je jedino objašnjenje...
 

Myrnas

Član
Tu od
29 Lip 2015
Poruka
152
Ne pitam te jesil otvarao inkubator već jesil otvarao rupe na inkubatoru da ulazi svezi zrak.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

mendietta

Aktivni član
Tu od
17 Tra 2016
Poruka
185
imam dvije male rupe na dnu i dvije na vrhu, u uputama ne piše da se trebaju zatvarati več da je potreban ulaz kisika u inkubator...
nisam zatvarao...
 

Myrnas

Član
Tu od
29 Lip 2015
Poruka
152
Prijatelju ja tebi jedno napišem ti meni drugo. U mene su bile problem te rupice i sve dok ih nisam zatvorio nisam se riješio tog problema kao kod tebe. Pozdrav.

Te nebuloze oko co2, ti imaš 60 jaja a ne 50000.. temp ti nije ravnomjerna ili ti izlazi negdje


Edit: Rekao sam ti da u temi mojoj vidiš slike mojih uginulih pilica da bi znali sa li su bili toliko razvijeni
 

mendietta

Aktivni član
Tu od
17 Tra 2016
Poruka
185
OK, bez ljutnje, komentiramo, zato sam i postavio pitanje...

Pilići su bili isto tako razvijeni
 

Myrnas

Član
Tu od
29 Lip 2015
Poruka
152
Mi druže ne možemo pomoć bez detaljnog opisa tvog postupka sta si sve radio, kakav je inkubator, koju si temp stavio, koliko okretao jaja, definitvno temp je problem samo nam moraš objasnit postupak tvoj


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Ja imam inkubator od onog lika iz Bosne što je prije pravio.Crveni neki kao stiropor.Mislim da je bio iz Zavidovića.Uglavnom unutra ima dvije žarulje,ventilator od kompjutera i termostat.Gore na njemu je aparat za podešavanje temperature.Sve je do sada radilo perfektno već 5 godinu,postotak izlijeganja više od 90% uvijek.I onda mi odjednom krepale žarulje,nisu pregorjele ali ne svijetle.Ventilator radi ali one ne svijetle.Zvao sam ga ali mi preko telefona nije ništa mogao objasniti.Otvorim ja taj poklopac gore,unutra je ploča ali sve su žice čitave,nijedna se nije odlemila.Jel ima tko kakvu ideju?Lokalni električari isto nisu znali što bi moglo biti
 

Myrnas

Član
Tu od
29 Lip 2015
Poruka
152
Sijalice su spojene u seriji , ako ne radi jedna sijalica neće raditi ni druga. Ako su sijalice 100% ispravne kao sto kažeš onda je crkao termostat, moguće ds je crkao relej u termostatu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
A termostat mu je komad žice omotan izolirkom,kak da znam jel je on crko?
 

Myrnas

Član
Tu od
29 Lip 2015
Poruka
152
To je senzor termostata, termostat je kutija na kojoj stimas temperaturu.. to je srce inkubatora. Trebao bi odnijet nekom da ispita relej ds li je okej ili da li je nešto sprženo u termostatu


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Imam ja taj inkubator,provjeri dali su ti obadvije žarulje ispravne jer ako neradi jedna neče ni druga!
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Ma ispravne su žarulje,probao sam ih obje staviti u luster i rade.A što se tiče termostata pitao sam lokalne električare i kažu da neznaju od kud bi počeli.Ja sam dobio ideju da napravim inkubator od starog hladnjaka,samo ubaciti grijač i termostat i još riješiti okretanje jaja.Samo da se uspijem naći sa vremenom
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,954
Mani se truda i vremena...ja sam krenuo sa frižiderima,skrinjama,(nakraju zbubao love više nego me koštao pravi inkubator) pa nakraju nabavio prave inkubatore...od mirse inkubatori su sasvim uredu..provjerena kvaliteta i sad neznam kako je rijesio paljenje žarulja,relejom ili trijakom,kvar vjerovatno nije skup..
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
A to sam si i mislio da bi moglo biti skupo.Da točno,Mirsad se zove.Skroz sam zaboravio.Jako dobri su mu inkubatori,ali onda su ga počeli i drugi kopirati.Bio jr neki josip iz osijeka mislim.Prodavao isto slične samo što su imali grijaču oprugu gore na poklopcu umjesto žarulja i nikakav ventilator da pokreće taj zrak.Susjed bio kupio od njega i nikada mu se niti jedno pile nije izleglo u tom inkubatoru
 

Myrnas

Član
Tu od
29 Lip 2015
Poruka
152
A to sam si i mislio da bi moglo biti skupo.Da točno,Mirsad se zove.Skroz sam zaboravio.Jako dobri su mu inkubatori,ali onda su ga počeli i drugi kopirati.Bio jr neki josip iz osijeka mislim.Prodavao isto slične samo što su imali grijaču oprugu gore na poklopcu umjesto žarulja i nikakav ventilator da pokreće taj zrak.Susjed bio kupio od njega i nikada mu se niti jedno pile nije izleglo u tom inkubatoru



Prijatelju ja sam napravio od frižidera i radi sasvim dobro. Da li bi mi mogao izmjeriti udaljenoat kod Mirsinog inkubatora između sijalice i jajeta na mreži. Zanima me gornja tacka sijalice do police za jaja. Bio bih ti jako zahvalan.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Myrnas

Član
Tu od
29 Lip 2015
Poruka
152
Hvala prijatelju


Jesil ovako mjerio do gornje tacke
9e9669891e7068266d430e06d273ffc8.jpg
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Da tako,do mrežice je 23 cm.Ako je stalak za jaja gore onda je do njega 14
 

Myrnas

Član
Tu od
29 Lip 2015
Poruka
152
Društvo da li možete pogledati ovu skicu mog inkubatora i da mi kažete da li su razmaci sijalice i police za jaja dobri i hocul imati problema.
1836098d5635ab40b3ca7d50132b7b59.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Na vrh