• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Inkubatori

Myrnas

Član
Tu od
29 Lip 2015
Poruka
152
Jel netko isprobao one okretače za jaja s ebay-a?

Ima ih po 20$



Razmišljao jesam da uzmem ali kapacitet je mal i skup. Način okretanja mislim da nije dobar i da će pilici “zagoriti” jer nagib mal. možeš sebi napraviti okretanje jaja za cca. 10€. Javi se meni u PM pa ću ti ja dati slike svog postolja za jaja i sve ću ti objasniti. Terba ti samo cikular i ništa vise.
 

Myrnas

Član
Tu od
29 Lip 2015
Poruka
152
Hmm nadam se da jaja neće ispadati iz rupa, dobro se čini samo da ne bude problema pogledaj na youtube da li ima snimaka.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Zar ne moraju jaja u inkubatoru biti sa tupim krajem okrenutim prema gore?
 

Myrnas

Član
Tu od
29 Lip 2015
Poruka
152
Ne treba ti ništa specijalno, to je motor 220V, kupiš vremensku uticnicu imaš i to na Ebay. Uticnicu podesis 3x na dan po 1 min i riješen problem. Utičnica nije vise od 5€


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

mendietta

Aktivni član
Tu od
17 Tra 2016
Poruka
185
Evo stigo okretač. Sve funkcionira ali je odnos motora, zupčanika i opsega valjaka takav da za minutu okrene jaja ali ih vrati u isti polozaj. Timer ima minimalno vrijeme 1 minutu, bilo bi idealno da je 30 sekundi. Ali malo mehanike i racunjanja spasava stvar...
Izvadio sam valjke i povecao im opseg tako da sam zaljepio termoizolacijsku traku od 4mm. Sad u 3 minute jaje stane tocno 180 stupnjeva od pocetka okretanja...
 

krezubica

Novi član
Tu od
4 Sij 2016
Poruka
14
pozdrav iz šćitarjeva,evo stigao mi inkubator k63,pure mi počele nesti jaja i jaja spremam u donekle suhi podrum gdje je oko 7C,jel je to prehladno za skladištenje jaja koja će ići u inkubator za jedno15- 20 dana dok se pure iznesu ? pošto se svugdje spominje temp. skladistenja od 12 C
 

mendietta

Aktivni član
Tu od
17 Tra 2016
Poruka
185
Nemoj u podrum, to ti je malo vise nego u frizideru, stavi nekam u hodnik,da nije bas 22 stupnja...
 

krezubica

Novi član
Tu od
4 Sij 2016
Poruka
14
otkantal podrum(7C),otkantal špajzu(18C,) i utjehu našao u hodniku 15C,prošle godine sam držao jaja isto po zimi u podrumu ista temp. i pod purama se slabo lijegalo,nisam znao od čega je tako,sad me zanima dal su ova jaja koja su bila na 7C,tjedan dana dal su sprehlađena i niš s njih ili?a i živo me zanima zašto jajima za nasad ne paše temp. skladištenja,manja od 12 C
 

mendietta

Aktivni član
Tu od
17 Tra 2016
Poruka
185
A ne mora biti, ja sam lani cuval u špajzi, pod purom se izvalilo 9 od 11...
Nije se nis previse pazilo na temperaturu
 

Myrnas

Član
Tu od
29 Lip 2015
Poruka
152
Ja čuvam jaja u hodniku, stavi ih u kutiju neku da im je mračno.
Pitanje za okretac jaja sa Ebaya.. kako izgleda jel tanko i pokvarljivo? Dobro bi bilo da staviš sliku za buduće kupce da znaju i da nam kažeš dimenzije stalka da znamo orijentir.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

mendietta

Aktivni član
Tu od
17 Tra 2016
Poruka
185
Ja čuvam jaja u hodniku, stavi ih u kutiju neku da im je mračno.
Pitanje za okretac jaja sa Ebaya.. kako izgleda jel tanko i pokvarljivo? Dobro bi bilo da staviš sliku za buduće kupce da znaju i da nam kažeš dimenzije stalka da znamo orijentir.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Pa gledaj, kineska plastika, jedino vrijedi 220v motoric i zupčanici, valjci su promjera 25mm, ja sam ih podebljao s izolacijskom spuzvom ali mislim da cu staviti umjesto njih 33mm plasticne cijevi za vodu, one zelene.
Isto izgleda ko i na slici na linku...
Stavit cu sliku kad ga preradim...
 

Maid

Novi član
Tu od
23 Sij 2019
Poruka
3
Pozdrac,novi sam na forumu,a isto tako i u zivinarstvu, kupio sam od Mirse ink, imao sam u pocetku problem,pukla navojna sipka koja pokrece motor za okret jaja,to sam sanirao, u par navrata sam drza otvoren ink od 3-5min dok nisam sanirao kvar. E sad nisam imao vlagomjer od pocetka,jucer kupio i drzi vlagu na od 70-80 zavisno dal pritisnem ink. Da li je to ok? Hoce li naskoditi pilicima, lampirao sam u par navrata od 88 jaja 72 pocela se razvijati,trenutno su u ink 12 dana
 
Na vrh