• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Inkubatori

Myrnas

Član
Tu od
29 Lip 2015
Poruka
152
Poslušao sam te, uradio sam kako si rekao, samo jučer mi je struje nestalo pa se ohladila jaja na 20 stepeni, ugasilo se kada su jaja bila 4 dan u inkubatoru. Da li će biti to problem?
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
A jbga pa vidjet ces, lampiras za 4-5 dana i vidis dali je zametak ziv. Nebi smio bit problem, meni se kvocka digla i sjela na druga jaja, cijelo popodne nije sjedila na njima, skroz su bila hladna kad sam je nazad preselio pa se opet dosta pilica izleglo.
 

Fika

Novi član
Tu od
1 Lip 2019
Poruka
3
Pozdravljeni svi na forumu . Kupila sam inkubator i evo počinju pilići da se legu a sad
Kad se izlegu (trenutno samo 4) koliko vremena još trebaju da budu u inkubatoru..da li dok se osuše par sati ili kako
Kad počnu da jedu ...da im dam hranu unutra ili tek kad ih dam vani?
Trenutno se je vlaga povečala unutra na 80 ...šta sa tim
hvala unapred za svaki odgovor
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Mislim da sam negdje procitao da cekate 24 sata bar od kad se prvo pile izleze da ne treba nis dirat ni vadit ih van ali ne garantiram nemam inkubator nek kaze neko ko ima
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Mogu bit i dva dana u inkubatoru, imaju oni zalihu zumanjka, bitno da se svi do kraja posuse. Date im vodu i hranu kad ih izvadite van. Dobro je da je narasla vlaga, nista neobicno,cak pozeljno. Samo ne otvarajte inkubator jos barem 24 sata, jer ako otvorite, vlaga izadje i dio pilica koji se vali, ugine, jer se "zapece" opna, koju vise nece moc probit.
 

Myrnas

Član
Tu od
29 Lip 2015
Poruka
152
@tototozg hvala ti na savjetu izleglo mi se 93% čak bi i bolje bilo da mi struje nije nestalo u toku inkubacije. Ja sam se mučio godinu dana HVALA TI!!!!
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
@Myrnas sve kaj je iznad 80% je dobro. Ako je valivost ispod, tada imas neki problem, sto je obicno do temperature, i samog rezima inkubacije.
 

Fika

Novi član
Tu od
1 Lip 2019
Poruka
3
Hvala na savetima. Pilići su se izlegli,od 36 ih se izleglo 14.
gledala sam posle i da nisam bila toliko radoznala i otvarala verovatno bi ih bilo 24.
ali to je bio prvi put, za drugi put ću već da znam da netreba otvarati inkubator od 18-og dana .
Sad me zanima ----Da li mogu pilići i golubovi da budu u istom prostoru,normalno odvojeni žicom ?
Negde sam čula da to baš nije dobro al neznam zbog čega ----kakva su vaša iskustva
Meni bi najbolje oddgovaralo da mogu biti u istom prostoru
Hvala u napred za odgovore
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
A sad nemam golubove pa ne znam sa 100% sigurnoscu al kod mog prijatelja su golubovi bili kraj sve peradi (kokosi,pilici tovni,patke....) I nije imo nikakvih problema koliko ja znam.
 

Robijas

Novi član
Tu od
27 Kol 2019
Poruka
2
Ahaha a dobro, eto, dajte 100€ za "inkubator od hvaljenog Mirse iz Bosne" pa se onda ru zalite kako se slabo leze... ne razumijem onda u cemu je Vas problem?! Ne mislim, nego ZNAM, opet kazem, ventilator u jednoslojnom inkubatoru radi vise stete nego koristi, a vi i dalje tupite po svojem, a onda se zalite kako se pilici ne legu... pozdrav!
Slazem se ....ventilator u jednoslojnom inkubatoru...nije potreban !!!! Evo rezultata od 24...18 kom
 

Robijas

Novi član
Tu od
27 Kol 2019
Poruka
2
Napravio sam jednoslojni inkubator...evo rezultata...od 24...izvaljeno 18 kom....stojim na raspolaganju !!!
 

Fika

Novi član
Tu od
1 Lip 2019
Poruka
3
Zdravo opet
imam pitanje -u mom inkubatoru sam ove godine dobila 50 pilića
svaki put po 14-16 i ralika u starosti je po 25 dana e sad
kako da ih sastavim zajedno ?Probala sam al neide..odmajh se kljucaju i oce da se ubiju
ovo pitanje i nije za ovau temu ali nisam našla odgovor dosad još
hvala unapred
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Ako je velika razlika treba im puno prostora da imaju dje pobjec po potrebi i dosta hrane da se svi mogu najest, uvijek kad se nes spaja bude malo tuce al onda se to obicno slozi neka hijerarhija pa se smiri,a i kod vas je problem bas velika razlika a to bas ni nije preporučljivo za spajat.
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Najbolje sto ces nac kod nas na trzistu. Omjer cijene i kvalitete za kucnu upotrebu, prva liga... one kojekakve stirodur i plasticne varijante okaci macku o rep, samo ces potrosit lovu, a kvaliteta nikakva. Imas za 63 i 180 jaja koliko znam, samo trebas vidjet oces automatsko okretanje jaja ili poluautomatsko. Ni jedno ni drugo nije lose. Pilici i patke se vale bez nekih komplikacija,ako postujes upute za dati inkubator.
 

dullknife

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
217
imao sam plastični kineski ali nisam zadovoljan mada bi se dalo iskoristiti neke dijelove iz njega i složiti pravu izolaciju, on je imao ventilator a mislim da je to greška, ljuska se sušila
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Ima 60 stranica na ovoj temi pročitajte malo sigurno ima iskustava ipak je to najcesce koristen inkubator kod nas
 

Zivina19

Član
Tu od
9 Velj 2019
Poruka
171
Pozdrav svima. Planiram da napravim manji inkubator za oko 50tak kokosijih jaja. Sad posto vidim da vas ima dosta iskusnih voleo bih da mi neko pomogne u odabiru termostata. Sta bi bilo najbolje kao grejno telo(spiralni grejac iki sijalica). Od kog materiala da napravim inkubator.....
 

Prilozi

  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    66.9 KB · Pregleda: 7
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    57.6 KB · Pregleda: 7

Ami25

Novi član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
1
Pozdrav
Imam problem sa inkubatorom, danas mu je crkao termostat sutra će doći novi pa da li neko zna hoće li smetati jajima jer danas je četvrti dan inkubacije i trenutno se nalaze na sobnoj temperaturi oko 25 stepeni u pitanju je 100 jaja kokosijih?
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
694
Pozdrav, iskusni kolege sta mislite o ovom inkubatoru? Jel to sta valja..
 

Prilozi

  • Screenshot_20200123_152942_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20200123_152942_com.android.chrome.jpg
    42.3 KB · Pregleda: 33
  • Screenshot_20200123_152924_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20200123_152924_com.android.chrome.jpg
    41.9 KB · Pregleda: 34

Najnoviji postovi

Na vrh