• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Inkubatori

Myrnas

Član
Tu od
29 Lip 2015
Poruka
152
Pozz, los procenat izlezenosti imas. Temperatura koju spominjes 37.8-38.2 C. Jesil je mjerio termometrom ? jesil stavljao termometar u inkubator da vidis kolika je stvarna temperatura?
 

Damirs

Novi član
Tu od
9 Svi 2021
Poruka
2
Pozz, los procenat izlezenosti imas. Temperatura koju spominjes 37.8-38.2 C. Jesil je mjerio termometrom ? jesil stavljao termometar u inkubator da vidis kolika je stvarna temperatura?
Poštovanje!nisam stavljao termometar,kad izguram ovu turu onda ću isprobat.a što se tiče ventilacije koje biste rupe preporučili da otvorim i kada?
 

Myrnas

Član
Tu od
29 Lip 2015
Poruka
152
Rupe ostavi malo otvorene uvijek da nije hermetički zatvoren inkubator nemoj sad sve da je otvoreno već malo otvori nemoj se oko toga opterećivati. Kada si završio sa prošlom turom jesil polupao jaja da vidiš pilad. I ako jesi kakva si bila jesul bila velika?
 

Kukuruz

Član
Tu od
4 Srp 2013
Poruka
90
Inkubator mi je prestar te mu se smanjila valjivost,narućio sam Novi kalimero 63 c ali mi javio da nema materijala i da ništa do jeseni, tako da moram napraviti brzo nešto sam. Dimenzije su unutrašnjost d v š 48 31 48 za dva dana bi trebao biiti dovršen.slićan je kalimeru 63 pa molim dimenzije rupa za ventilaciju tko ima k63 ili neki bolji savjet evo par slika za par dana postavim viiše..oprostite na pravopisu poruku šaljem preko TV.a
Inkubator - Copy - Copy.jpg IMG_20210526_181148_9.jpg IMG_20210528_151319_5.jpg
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
Iznutra stavi stiropor.ako je drvo onda upija vlagu.kako ti stoji grijač?ako ti je na vrho unda bu ti topli zrak stajal stalno gore. ako je voda dole onda bu voda stalno mrzla i vlaga niska. šta se tiče rupa ja imam rupe posvuda svakakve ali ih zatvorim sa stiroporom.a gle izbuši sa svake strane 3-4 največe rupe koje možeš i onda sa strane drži par stiropora da ih možeš zatvotiri po želji.obavezno rupe gore i dole tako da imaš neku cirkulaciju. nešto zraka mora van a nešto unutra.
 

Kukuruz

Član
Tu od
4 Srp 2013
Poruka
90
Imaš na prvoj slici presjek ,ide šperploća wbp breza 4mm i u sendviću plavi stirodur 2 cm, grijać je ona feder žica kao u kalimeru budem stavio slike sutra..rupe bi stavio kao u kalimera 63 jer je rađen po njemu.
 

Kukuruz

Član
Tu od
4 Srp 2013
Poruka
90
Dali je ovo jedini otvor na k 63 ili ima još i Koji je promjer rupe trebam hitan odgovor. hvala unaprjed

Screenshot.jpg
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
ako imaš grijač gore a vodu dolje nečeš moči dizati vlagu i topli zrak bude stajal samo gore. stavi negdje neki ventilator (najbolji su ti od računala nisu skupi 15-20 kuna komad i napajanje za računalo) da miješa zrak.
 

Kukuruz

Član
Tu od
4 Srp 2013
Poruka
90
Hvala ali ćitajući ovu temu svi kažu da je kalimero br1 kod nas a on je rađen ovako bez ventilatora.
 

Kukuruz

Član
Tu od
4 Srp 2013
Poruka
90
Gotovo , isprobano ..dobro drži temperaturu vlaga oko 60 prazan bez jaja.. rupa 1 fi 20 oko 8 većeras ubacujrm jaja ćitamo se za 21 dan

IMG_20210531_164618_0.jpg
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
prva tura od 37 izašlo 36. druga ture se ne siječam ali znam da je bil loše.
 

Zivina19

Član
Tu od
9 Velj 2019
Poruka
171
Evo ja sam stavio pre 3 dana 15 kokosijih i malo prw 10 prepelicjih. Posto mi je ovo prvi put da izlezem jaja u inkubatoru nisam hteo da ga potpuno napunim
20220211_214202.jpg
 

Svijetla

Novi član
Tu od
9 Velj 2022
Poruka
5
...otiđi na stranicu "Svijet ljubimaca" i tamo u rubrici "Uzgoj i razmnožavanje fazana i ukrasne peradi" imaš temu "Inkubatori", preko 100 stranica teksta, sve vrlo opširno i stručno...
:idea:
Ja nigdje ne mogu pronaći taj firum i tu temu a zanima me jako
 

Najnoviji postovi

Na vrh