• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Inovacije

mladen_60

Član
Tu od
15 Ruj 2013
Poruka
62
Re: Prijenos, mjenjač, hidraulika, upravljanje, kočnice.....

Poćeo sam raditi servo volan i stao odmah na poćetku. Da li mi netko može reći kako ste ućvrstili zupćanik na osovinu (zelena strelica). Da li ste možda koristili original nastavak od mercedesa (crvena strelica)? Volio bih kada bi mogao napraviti da se taj zupćanik u slućaju potrebe može skinuti i zamijeniti.
 

Prilozi

  • DSC00134.jpg
    DSC00134.jpg
    38.1 KB · Pregleda: 4,566

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
sutra cu pogledati i pokusati nastelati..znam da je stari to davno pokusavao sloziti ali nije uspio,sad da li je sajla prekratka bila ili je nesto drugo u igri neznam dok ne pogledam..
 

deva

Član
Tu od
7 Tra 2009
Poruka
140
Re: Prijenos, mjenjač, hidraulika, upravljanje, kočnice.....

lijep pozdrav, dali radi kočnica s diskom ili ne, dali je to sistem kočenja na cilindar ili na potez, sistem kao kod ručne kočnice na autu

Koči preko cilindra nožna kočnica, a ručna je na sajlu kao kod auta, ručna drži odlično, nožna malo slabije, dok ne sjednu pločice kako treba.
 

deva

Član
Tu od
7 Tra 2009
Poruka
140
Disk visine 50 mm navaren na dobos, čeljusti iz VW programa Golf4, Škoda Octavia, ručica ručne Yugo 45, sajle original, cilindar od kvačila Lade Nive
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
deva ako preko hidraulike ne koči a preko mehanike da onda nema veze s naljeganjem , pumpa tojest ovo kaj je od lade je prevelikog promjera
Nije te strah tog zavara , hrabar si ..bravo
velečasni
 

deva

Član
Tu od
7 Tra 2009
Poruka
140
Radi sigurnosti ostale su i pakne, spojen i stari sistem na papuču, vidi se na pločicama da ne nalijegaju cijelom površinom, znas li od čega bi odgovarao kočion cilindar
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Dobro uradjeno a svejedno fali sajla za gašenje jer tu je samo gas.Origi ručica ima dve funkcije gas i gašenje pa su zbog toga dvije sajle.Ovde če bit potrebna još jedna ručica za gašenje da bi sve bilo u funkciji.:icon_scratch:
 

tv732

Član
Tu od
28 Stu 2009
Poruka
32
ova poluga kada se vrati prema naprijed traktor je ugasen. u okomitom polozaju je na ler gasu . max pomjeranjem prema vozacu je tzv puni gas a tu je napravljen i granicnik. druga sajla jednostavno nije potrebna. ne znam zasto je uopste i postavljena. ako neko ima objasnjenje vrlo rado bi procitao
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mladen_60

Član
Tu od
15 Ruj 2013
Poruka
62
Odlućio sam se na tv521 napraviti kopćanje u tri toćke jer mi se to ćini mnogo jednostavnije od ovoga na 4 vijka. Nedavno sam na netu pronašao jedan naćin kopćanja koji mi je relativno zanimljiv. Zanima me vaše mišljenje koji je bolje upotrijebiti. Ili možda netko ima neku bolju ideju. Za sada je sve u fazi planiranja pa je svaki savjet dobrodošao.
 

Prilozi

  • poternice.jpg
    poternice.jpg
    21.6 KB · Pregleda: 639
  • poluda s mjerama.jpg
    poluda s mjerama.jpg
    49.4 KB · Pregleda: 861
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Neznam da li ovo spada u ovu temu, ali eto nema na original traktorima.
Poceo sam pravit zastite za stopove na tomi, jos je to ugrubo, ali eto da vidite kako bi trebalo izgledat :D
8k22cnbm18kygqd0tk1.jpg


o6hefatdjomz2yaecsmd.jpg
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
na tomi je okazalo punjenje,paje ugrađen alternator.
bild0102.jpg


bild0104.jpg


bild0105.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Još samo alternator (pogotovo regler) izoliraj od auspuha...
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Čemu komplicirati? Veliki traktori imaju pogon za prednji kardan s remenice na radilici motora.
Slično se moglo napraviti i na TV.
:icon_eyes:

111cca2f26c0d3fb01f2802e1ee18a05.jpg


bdb976f60252bff7abc6a928ccd28430_0x0.jpg
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Za TV jednoklipca postoji origi prednji kardan gonjen preko radilice a za dvoklipca ne zato je taj pravio na taj način.Puno posla ali uradio je na način koji barem ja još nisam vidio_Ovaj čovek je prvo napravio pogon kose sa hidromotorom kojeg je gonila pumpa na zadnjem kardanu ali ga taj način prenosa nije zadovoljavo pa je napravio ovakav mehanski prenos za kosu.
 
Na vrh