• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

International

krunoslav7

Član
Tu od
12 Kol 2012
Poruka
60
Pozz ekipa,planiram kupit internationala 644,zanima me dal ga ko ima,na sta bi trebo pripazit pri kupovini? Opcenito kakvi su?

Pozz! Imam ja 644 duže vrijeme i ako je u originalnom stanju nemaš brige,bitno da dobro pali,ne dimi i ima šusa,getriba mora obvezno fučkati i šaltanje mora biti bezprijekorno kako iz manje u veču,tako i iz veče brzine u manju,mali potrošač,jak,težak,treba imati originalnih 60 konja,odlična comfort 2000 kabina,nebi škodilo da staviš neku sliku i osnovne podatke od tog traktora,da vidimo u kakvom je stanju i dali odgovaraju podaci originalnim podacima,ovdje imaš originalne podatke,inače za večinu njemaca najbolji traktori https://de.wikibooks.org/wiki/Traktorenlexikon:_IHC_644
https://de.wikibooks.org/wiki/Traktorenlexikon:_IHC
http://www.ihace.de/inhalt.htm

Što se tiče mjenjača naprijed nazad nebi smjelo biti problema,treba potpuno stati i onda šaltati u rikverc ili u spore brzine,moj ima samo jedan mjenjač,tj.8+4 getribu,imaju i 16+8 i sa agriomatikom,taj agriomatik je po našem reverzer koji se nalazi sa desne strane volana naprijed isto kako i kuplung za kardan na lijevoj strani,po meni jedina zamjerka je to što traktor mora u potpunosti stati kod šaltanja naprijed nazad,ostalo je sve perfekt,vrlo precizan mjenjač za brzine,lagano se sve šalta dobar orač,brz u transportu,širok i težak,uglavnom zvijer od traktora,pogodan za sve
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zokac1987

Član
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
73
Stavit cu slike kroz koji dan,znam da je traktor uvezen 2005 iz njemacke i od tad je u vlastistvu kod istog gazde. Ima onu kabinu sta se prednja sajba dize.koliko se ja razumijem,sce je orginal na njemu,ali stavit cu bas i slike pa da vidite. Traktor je 77 godiste,koliko mislite da vrijedi,znam da nemozete tocno znat kad ga nevidite ali okvirno?
 

krunoslav7

Član
Tu od
12 Kol 2012
Poruka
60
Moj za mene vrijedi koliko i sve na svijetu,nebih ga prodao ni za što,ali kada viša sila dođe onda se svi moraju odreči sveg,pa tako i stroja,svatko ima svoju vrijednost i za njega vrijedi ko zlato,okvirno vrijednost tog ihc-a na neviđeno nebi smjela biti viša od nekih 32000.kn,zato jer nema grijanu kabinu,a na dalje na neviđeno ovisi jel farban,kakva je limarija,kakve su zadnje gume i dimenzija,radi li sat za obrtaje itd,itd,primjera radi ja sam na svoj kupio sat za obrtaje koji košta 980.kn original iz njemačke koja je stigla za pola dana u hr,toliko o pedantnosti i kulture njemaca,a naša pošta nije mogla dostaviti poštu drugi dan,radni sati su radili ali ne i obrtaji
 

zokac1987

Član
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
73
IMG_20180307_183038.jpg evo stigao,samo pisem preko moba pa mi nece stavit slike

IMG_20180307_183045.jpg evo jos jedna
 

Prilozi

  • IMG_20180307_183045.jpg
    IMG_20180307_183045.jpg
    48.7 KB · Pregleda: 53
Posljednje uređivanje od moderatora:

zokac1987

Član
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
73
Znam da sam dosadan al nisam nikad imao tako nesta nit ima ko u susjedstvu da mogu pitat, dal je njemu odvojena getriba od hidraulike i kkvo ulje sipat u jedno i drugo?
 

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Jest odvojena hidraulika. U hidrauliku sipaš hidrol 46 ili 68 a getriba transhidrol JD 50

Poslano sa mog HTC Desire 828 koristeći Tapatalk
 

krunoslav7

Član
Tu od
12 Kol 2012
Poruka
60
Sada kad je hladno je normalno,e sad u ljeti bi trebao lakše paliti bez čoka,osim prvo paljenje ujutro,isto kao i auto(stariji koji imaju ručni čok)
 

krunoslav7

Član
Tu od
12 Kol 2012
Poruka
60

Evo nisam mogao drugačije:mur: nego ovako stavit neke podatke

Evo još jedna,treba skinuti sliku i okrenuti i povečati:eek::
 

Prilozi

  • DSC_0321.jpg
    DSC_0321.jpg
    61.7 KB · Pregleda: 50
  • DSC_0322.jpg
    DSC_0322.jpg
    50.5 KB · Pregleda: 30
  • DSC_0323.jpg
    DSC_0323.jpg
    60.6 KB · Pregleda: 43
  • DSC_0324.jpg
    DSC_0324.jpg
    59.2 KB · Pregleda: 31
  • DSC_0325.jpg
    DSC_0325.jpg
    61.5 KB · Pregleda: 52
Posljednje uređivanje od moderatora:

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Cok nebi trebo osim prvo paljenje kad je hladno vrijeme. Ljeti ne treba ni ujutro. Tako je bar kod mene.

Poslano sa mog HTC Desire 828 koristeći Tapatalk
 

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Ne vidim ga na slikama

Poslano sa mog HTC Desire 828 koristeći Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Evo jednoga 644 u rastavljenom stanju




kaj si mu radio , gdje se mogu nabaviti klipovi ,pikse gdje ležajevi itd?

da li imaš kakvih starih djelova a da može upaliti na njih , koji je to promjer klipa , ?
da li klip , karike paše od nečeg lako dostupnog na tržištu ?
 

zokac1987

Član
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
73
Ne,nisam mislio na ovim slikama,nego sad sam to tek skuzio na svom znaci iznad cepa gdje se ispusta ulje iz getribe je filter pa neznam cemu to sluzi!

Jakopic u lonjici ima sve za ihc,dal jos tko drzi neznam!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

krunoslav7

Član
Tu od
12 Kol 2012
Poruka
60
Prvo moraš se izjasniti koji je to traktor,svi znamo da je IHC,,,,,ali koji,,,ako se gleda od volana naprijed sa lijeve strane getribe na starijim modelima CM serije i isto tako i SS serije,nije ss deutschland regiment,več Star Serie se nalazi filter za ulje od hidraulike,noviji modeli kao moj B-Familie imaju filter hidraulike sa desne strane na motoru,a da,da objasnim i onu kraticu CM,,,,,,Common Market
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zokac1987

Član
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
73
IMG_20180318_174528.jpg znaci filter hidraulike prije pumpe

IMG_20180318_174503.jpg e to je taj znaci kad sjedim na sicu ispod rucice za naprijed nazad se nalazi taj filter.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Dali ima polovljenje brzina bez kvacila. Vjerovartno ima pumpu unutar menjača.

Poslano sa mog HTC Desire 828 koristeći Tapatalk
 

zokac1987

Član
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
73
Ima da,to je ona rucica sa desne strane kod volana i mjenjaca. Samo jos to nisam isprobo,neznam jel to uopce radi

To sam i ja mislio,al eto neznam pa pitam. A znaci to polovljenje brzina ide bez kvacila?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

krunoslav7

Član
Tu od
12 Kol 2012
Poruka
60
View attachment 18838 znaci filter hidraulike prije pumpe

View attachment 18839 e to je taj znaci kad sjedim na sicu ispod rucice za naprijed nazad se nalazi taj filter.

Prva slika je na prvom mjestu filter hidraulike i poslije nje je filter motora,druga slika.............hm,hm,moj 644 s,takvog filtera ili izlaz za filter nema,koliko je meni poznato....ako se nalazi na lijevoj strani getribe,takve filtere imaju samo stariji i manji,odnosno slabiji traktori,ihc-ili kako god ja rekao ne postoji 644,niti 654 ni 624 sa takvim izlazom na getribi za filter,samo kako sam prije naveo CM ili SS serije slabijeg motora,kilowata,konja ili manje magaraca koji vuku,kako god...............:icon_pidu::rolleyes:

To sam i ja mislio,al eto neznam pa pitam. A znaci to polovljenje brzina ide bez kvacila?

Nije to polovljenje brzina,to vam se zove AGRIOMATIK,kod kojeg možeš šaltati bez kumplunga naprijed nazad u brzini koju postaviš,odnosno kju zadnju ostaviš u brzini,to je primjerice dobro za utovarivač,zagrabiš,nazad,dižeš,naprijed i kipaš,ili za pluge okretače,itd
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Na vrh