• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ISARIA sijačice

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
pozdrav ekipa dali bi mi netko mogao objasniti kako da podesim sijacicu isariju da sije 100 do 110kilograma na psenice na ral stvar je u tome da nismo nikad prije sijali renan pa smo u problemu:madmana:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Renana 110 kg na ral???

Ja ga sijem i preko 150 kg/ral, čak i do 180 kg.

Obične pšenice tipa Žitarke sijem 190 kg/ral original sjeme, a s tavan 200-220 kg/ral.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
pozdrav ekipa dali bi mi netko mogao objasniti kako da podesim sijacicu isariju da sije 100 do 110kilograma na psenice na ral stvar je u tome da nismo nikad prije sijali renan pa smo u problemu:madmana:
probaj Bogeca pitati on ima isariu,mada bi trebao povečati normu sjetve za bar 10%
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
Renana 110 kg na ral???

Ja ga sijem i preko 150 kg/ral, čak i do 180 kg.

Obične pšenice tipa Žitarke sijem 190 kg/ral original sjeme, a s tavan 200-220 kg/ral.

no sve je to u redu al koja je onda ta fora sa renanom ak je se sadi isto ko i zitarke i ostalih ako svi agronomi kazu da je dovoljno od 100 do 120 kila :scratch
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
probaj Bogeca pitati on ima isariu,mada bi trebao povečati normu sjetve za bar 10%

a dobro onda cemo stavit 130 kg al opet je treba tak nastelat a nikad nismo sadili nista ispod 200
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
no sve je to u redu al koja je onda ta fora sa renanom ak je se sadi isto ko i zitarke i ostalih ako svi agronomi kazu da je dovoljno od 100 do 120 kila :scratch

A čuj, posijem ja čovjeku 70 kg žitarke na pola rali, pa mi se onda žali na ljeto da mu je rijetka pšenica :) :)
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,644
štelanje sijačice za žito

a dobro onda cemo stavit 130 kg al opet je treba tak nastelat a nikad nismo sadili nista ispod 200
evo vam način kako da naštelujete bilo koju sijačicu bez tabele:
Izračunajte koju putanju treba pogonski kotač da se posije 1 ar,sa radnom širinom koja je sijačica, iz toga izračunajte koliko puta se okrene kotač da posije 1ar, prostrete najlon,nasipate sjeme i vrtite kotač,kad "iseje" 1ar izmjerite i pomnožite sa 100 i eto sjetvene norme za hektar.
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
evo vam način kako da naštelujete bilo koju sijačicu bez tabele:
Izračunajte koju putanju treba pogonski kotač da se posije 1 ar,sa radnom širinom koja je sijačica, iz toga izračunajte koliko puta se okrene kotač da posije 1ar, prostrete najlon,nasipate sjeme i vrtite kotač,kad "iseje" 1ar izmjerite i pomnožite sa 100 i eto sjetvene norme za hektar.

ok hvala za odgovore:supz:
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Renan sijem godinama i najbolje se pokazao 175 kg na hektar.....
 

imt 577

Član
Tu od
14 Ruj 2010
Poruka
46
Pozdrav
Jel netko možda ima knjigu sa uputstvima za Isariu 2,50 metra. Nedavno sam je uzeo u nekoj kompenzaciji, a neznam ju naštelovati. Hvala puno
 

dbiro8

Novi član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
21
Imam Isariu 6050 od 2,5 m , štelam je tako što onu kadicu odotraga podvučem tamo gdje ispada zrno (pod one posmične cijevi) onda odvrtim 20 okretaja pogonskog kotača (što odgovara površini 100 m kvadratnih ) izvažem količinu zrna iz kadice i pomnožim sa 100 što odgovara površini od 1 hektara .Količinu zrna grubo štelam polugom sa slovnim oznakama a fino reguliram sa brojčanim oznakama. Inače moja je sijačica na prodaju pa ako koga interesuje !
 
G

grah

Guest
kako se štela na ovim ručicama da sise nešto drugo osim pšenice i zobi za šta još služe ove rupe
isaria-saemaschine-urspruenglich-foto-bild-62624578.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Evo moje sijačice sa miješalicom
 

Prilozi

  • 2013-11-03-637.jpg
    2013-11-03-637.jpg
    82.7 KB · Pregleda: 439

Tihomir

Novi član
Tu od
3 Ožu 2014
Poruka
3
Isaria 6000-2,5 m

Poštovani forumaši!
kupili smo rabljenu sijaćicu za žito Isaria 6000- 2,5 m, međutim uz nju nismo dobili knjigu o uputama o posešavanju sijaćice glede na vrstu žita ili trave koju bismo htjeli zasijati. Stoga vas lijepo molim ,ako ima netko upute da me kontaktira.
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Jeli ima neke razlike osim po jarmu za kacanje poluga i toplinka, izmedju isaria 6000 i isaria 6000s.Jer citajuci ovde na forumu dalo se zakljuciti da su zadovoljni oni koji je imaju pa sam i sam odlucio potraziti za sebe jednu isariu.
 

zloocko

Član
Tu od
18 Ruj 2015
Poruka
202
Ja imam Isariu od 2,5 metra ali mi je problem nastimati da zatvara redove za prskanje pa ako bi netko ko ima malo poslikao i objasnio.Izgleda da mi nesta fali na njoj.Eto hvala unaprijed!
 

Najnoviji postovi

Na vrh