• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva novih deutz fahr traktora

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Turski Dorado. Sad znam.
Mislil sam da gledsš neki teži model, klase Explorera.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,311
Ovaj same je taman kakvog bi si ja volio kupiti. Kupio ga je kod nas jedan čovjek prošle godine s prednjom hidraulikom, sviđa mi se što nije preveliki, ali sam i čuo da je odma imao problema s mjenjačem, da li je istina ne znam kad nije informacija s prve ruke.
 

Jagoda

Aktivni član
Tu od
10 Lip 2020
Poruka
226
Pa moze bit da je imo nikakvo cudo,ja sam prezadovoljan svaki dan radimo s njim,i da razjasnimo to turski ,turski su samo kabina i gume sve ostalo je italija
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Nije nikakav problem sa podsticajem, meni je odobreno na 65000 km 30% a ako kupim sad za 70000 km gubim podsticaj za ovu razliku od 5000km, ako kupim jeftiniji od 65000 km dobijam 30 % na pun iznos. Sutra ću vidjeti kod Borisa ima na stanju 4075 E 72 ks kako izgleda kakva je buka u kabini i zanima me kako funkcioniše reverzer, jeli težak i dali zapinje.
 

Jagoda

Aktivni član
Tu od
10 Lip 2020
Poruka
226
Ma da svako zna sta njemu treba najbolje ppgledas razmislis i vidis sta i kako
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Kako kod tebe funkcioniše reverzer, jeli težak lagan, hoće li nekad da zapne da neće da ubaci
 

Jagoda

Aktivni član
Tu od
10 Lip 2020
Poruka
226
Do sad nije zapeo ni jednom,samo ga podmazem povremeno i ide glatko bar za mene naravno ne ide kao elektronski ali sam zadovoljan,kod njega je hi lo reverzer pri punoj brzini na putu mozes raspolovit brzinu ili ubaciti u" pola brze" ako me razumijes
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Razumijem, polovi naviše, hoće li nekad da zakrči reverzer pogotovo kad traktor recimo ide još malo naprijed a ti ga šaltaš za nazad.
 

Jagoda

Aktivni član
Tu od
10 Lip 2020
Poruka
226
Ako malo ide nece a sad da ide bas ono naprijed nisam nikad pokuso, a za reverzer me nisi shvatio evo ti primer idem sa teretom nekim recimo cisternom 5.tom brzinom putem i dolazim do neke blage uzbrdice i traltoru je malo teže ja na reverzeru raspolovim 5.tu brzinu popnem se uz tu uzbrdiu i samo ga ponovo vratim u 5.tu i bez ikakvog krčenja
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Onda reverzer poluta na niže. Iz pete vraća između pete i četvrte. Jeli tako
 

Jagoda

Aktivni član
Tu od
10 Lip 2020
Poruka
226
Sve brzine poluta to je samo bio primer ,imas 15 na mjenjacu brzina i svaku poluta
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Da jasno mi je. Sad sam dobio odgovor od MNM Borisove firme za gume koje su zadnje 420, što mi se ne sviđa jer su puno široke, pa kažu da se mogu naručiti uže.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Ja bih najviše 380, sve preko toga problem za špartanje kukuruza pa i za oranje.
 

Jagoda

Aktivni član
Tu od
10 Lip 2020
Poruka
226
Pa najbolje da vidis kada odes ili dodi i do mene ako hoces pa vidi,ako kazes da imas agrolux ovaj po mom misljenju za dvije klase bolji u svemu
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Vjerujem da jeste a dosta je i skuplji od agroluxa. Trenutno su svi traktori poskupili, moj Agrolux 2018 g je bio 32500 km bez kabine, a juče viđoh na piku ima ih u Rogatici 41000 km isto bez kabine. Case, Clas, Landini i Štaer 75 ks sa mehanikom osnovna verzija nijedan nije ispod 73000 km ili 36000 E. Svi su skuplji ove godine oko 3 do 4 hiljade E.
 

Najnoviji postovi

Na vrh