• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva novih deutz fahr traktora

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Postovani,
Traktori E serije se sklapaju u Turskoj. Al su delovi vecinom iz Italije. Turska je kabina, gume i neki nepokretni delovi
Ovo je bio odgovor uvoznika iz Srbije Agrostadts NS.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Kod mene se pojavio problem. Dobio sam riješenje za podsticaj ali fabrika više ne prima narudžbe za model 5080 D Ecoline euro 4, sada rade euro 5 i nemože biti isporučen na veijeme i vjerovatno je i skuplji. Sad razmišljam o E seriji i raspametio sam se koji d gledam, koliko konja koliko cilindara.
 

Jagoda

Aktivni član
Tu od
10 Lip 2020
Poruka
226
Kod mene je ovaj od 62 konja ja sam prezadovoljan halal svaka marka reko sam
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Razmišljam od 62 ks do 82 ks, stim da je 80 ks 4 cilindra i elekronska kontrola motora a 82 ks 3 cilindra isto elektronska kontrola a 62 i 72 je valjda mehanička kontrola motora.
 

Jagoda

Aktivni član
Tu od
10 Lip 2020
Poruka
226
Tacno tako,zavisi sve za sta ti treba meni veci od 70 ks nema sta radit,moje misljenje ja bi uzeo 80 ks 4 cilindra
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Ma nemam ni ja puno zemlje, 3.5ha prolazi kod mene i ovaj agrolux 55ks ali me remete plastenici, dva puta godišnje skidam kabinu. Zato sam mislio uzeti drugi sa kabinom, ali sam mišljenja da je možda bolje uzeti jači traktor nego slabi jer 80 ks je već moćniji za teže poslove. Ali to je i skuplje, ja imam odobreno 30% od 65000 km a ovaj sa 4 cilindra je 68000 km a sa 3 cilindra 82 ks je 63000km.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,630
Ne kupuj 3-cilindraša te snage. Nije to to. Nekad je Dajc 90 ks imal 6 cilindri i 5,65-litreni motor. Osim kaj mu fali 1 cilindar radi zapremnine i mirnoće rada, fali mu i duljine da bi mogel nositi teže priključke.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,630
Pa ima i drugih marki...
Naravno, odluka je njegva.
 

Jagoda

Aktivni član
Tu od
10 Lip 2020
Poruka
226
Nema kod nas u bosni, mi smo banana drzava da se niko ne ljuti zbog ovog sto sam napiso,nmg da vjerujem da u cijeloj bih nema freze sa pipalicom za vocnjak a kamoli nesto vise ,i slazem se i ja bih uzeo 80 ks 4 cilinda ali eto sta da se radi opet nek dobro razmisli imaju mahindre dobre

Ili miladine vidi dole s njima nek pokusaju malo manji racun napravit
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Nisam se još ništa dogovarao sa njima, mislim da bi Boris malo pustio cijenu znamo se, od mene je kupovao povrće.
 

Jagoda

Aktivni član
Tu od
10 Lip 2020
Poruka
226
Ja sam 45 min od borisa dodi do mene probaj traktor ako ti sta znaci ,a najbolje s borisom dogovori pa pokusaj manji racun nek prikaze bez obzira cijene koje se dogovirite ako me razumijes
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,630
A jel mogu dobaviti neki stariji model, recimo iz Slovenije?

Koji to model gledaš, kak mu je ime od Samea?
 

Jagoda

Aktivni član
Tu od
10 Lip 2020
Poruka
226
To je deutz fahr i same dorado dva ista modela samo razlicita boja i malo hauba a sve ostalo u šaraf isto,i to nije deutz nego sama motor mjenjac vuca i sve ostalo sacu slike poslat
 

Najnoviji postovi

Na vrh