• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva novih deutz fahr traktora

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,727
Marka je zavisna o tržištu.
Obično po cijeni idu:
- DF
- SAME
- Lamborghini
- Hürlimann
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,727
Modeli do Explorera su isti. U rangu Silvera SLH ima svoje a DF agrotrone (generalno, nisam dugo uspoređival, pa ne znam ove nove s čudnim oznakama)..

Ne znam kak je pri vama u BiH, no u HR je zastupnik DF-a nekak najozbiljnija firma (čitaj najstarija).
Obično DF imaju bolju opremu, dok su ostali okrenuti nekak više "siromašnijoj publici" i prodaju traktore s manje opreme.
To je moj dojam, gledajući po sajmovima. Možda se i varam...
 

Jagoda

Aktivni član
Tu od
10 Lip 2020
Poruka
226
20210323_095509.jpg evo plocice motora,sad ne znam sta mu je ovo "37-56kw power cat"
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,533
Huracan mi je bolji. Jest da nije V12, al bolje mi se sviđa, bolje ide po zavojima :D
 
  • Like
Reactions: ZJ

Jagoda

Aktivni član
Tu od
10 Lip 2020
Poruka
226
Znaci to power nissta bitno,cudi me da nisu stavili snagu na kardanskom vratilu
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,727
37-56kW. Mislim da taj motor može dati 50-76ks ;)
Deklariran na 45,6 kW 62ks.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
A šta znači u tehničkim podacima Povećanje obrtnog momemta 42%
 

Jagoda

Aktivni član
Tu od
10 Lip 2020
Poruka
226
Pa znaci moze se povecat snaga,mn je majstor govorii da moze dic snagu ma da nije mi potrebno za moje prikljucke
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
To nešto kao čipovanje.

Nešto mi nelogično da se poveća snaga 42% ako je to to.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Ali nemoguće je valjda sa 75 + 42%= 106.5 ks. Prije će biti da je ovo povećanje nešto drugo.
 

Jagoda

Aktivni član
Tu od
10 Lip 2020
Poruka
226
Aha aha nisam razumio bio,dizanjem snage motora se povecava i obrtni momenat ,sad neko malo iskusniji bi to trebo objasnit
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Sad sam malo vidio snimak oko čipovanja traktora kako reče stručnjak za džondire da to može da se radi kao i auta ali da to nije dobro za vijek trajanja traktora. Noviji traktori imaju elektronsku regulaciju da čim motor osjeti veće opterećenje elektronika automatski mijenja parametre rada motora i sama mu povećaje snagu tj obrtni moment. To je možda ono što u tehničkim podacima piše povećanje obrtnog momenta 30 ili 40%. Možda ovde ima stručnih da to objasni.
 
Na vrh