• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva novih deutz fahr traktora

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Nema govora o davljenju motora, freza 185 motor 75 ks i on se igra sa tom frezom, ali je do drugog kraja njive bila puna blata i brdo zemlje ispred freze. Izgleda da ti to nemogu objasniti, 40g vozim traktore i ovo je nešto novo za mene, nisam to osjetio ni na jednom traktoru starosti od 40 g pa do modela oko 2013g.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Ne trebaš, znam o čemu govoriš. Koristil si onaj "memory" gumb za držanje konstantne brzine?

Ovo ti je bitno:
... nego si radil s premalim gasom, odnosno pri području najvećeg momenta, pa je motor bil u startu preopterećen i nije bilo više rezerve momenta.
To bi se dogodilo na bilo kojem traktoru, kak sam ti opisal prije.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Isto ponašanje ima i na višim obrtajima, naprimjer, kad orem na 1700 obrtaja na 30 cm i 7,5 km/h, ostaju isti parametri i kad plug poplitim na 10 cm, isto se dešava i ako u brazdi prilikom oranja pri 1700 obrtaja na 30 cm dubine stisnem kvačilo ostaje stabilno 1700 obrtaja neće se povećati gas kao kod stari modela.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Da, zato jer regulator ima manji astatizam (elektronički regulator može preciznije "vidjeti i mimimalnu promjenu brzine od 5...100/min, dok mehaničkom treba više), ali ne znači da je motor zato jači.
Poanta je u padu brzine pri porastu momenta, to ti pokušavam reći cjelo vrijeme.
Jel se jednako ponaša i z nožnim gasom a ne na memory tipki?
Namjena joj je konstantna brzina vožnje za špricanje ili pogon generatora npr.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Da isto se ponaša i sa nožnim i sa ručnim i sa memorijom gasa. Jasno mi je da se ne povećava maksimalna snaga. Dobra stvar za korekcije opterećenja da vozač nemora podešavati gas.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Iskreno, ne volim tak "tvrdo" podešene regulatore, jer nemaš osjećaja koliko je motor opterećen.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Meni je u početku bilo isto tako neobično, međutim sad osjetim iz dubine te tonove opterećenja, možda ih osjetim što imam izoštren sluh jer sam nekad bio harmonikaš. A i fabrika je to vjerovatno dozvolila koliko smije jer posle toga slijedi gašenje.
 

zloocko

Član
Tu od
18 Ruj 2015
Poruka
204
Kod mene kad upalim traktor na hladan motor sam si dodaje gas nemirno radi a kad se uagrije motor vise se ne dogadja to .Sta bi tu moglo se popraviti da ne radi tako ima elektonski regulator ler gasa ako se tako zove?!A motor je same silver 100.6 98.g.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
I moj 3-cilindraš se hladan zaletava neko vrijeme, ali se smiri za minutu dvije, od kad je bil novi.
Jedino ima mehanički regulator.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Kod mene hladan malo poveća gas ali mirno radi, za 3 4 min vrati na normalu 800 obr.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
34000 e, sa pdv i popustom, sad je skuplji, kupljen u Golić Trejd Gradiška.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Jeste za moment, praktično sam sebi dodaje gas prema opterećenju.
 

Eugen10

Novi član
Tu od
2 Stu 2022
Poruka
1
Pozdrav svima interesuje me misljenje deutz fahr 4055e novog traktora,je li skupo odrzavanje i kako se pokazao traktor,danas sam iso gledo u Bijeljini cijena novog je 49000km,traktor je na oko savrsen ali kakav je u radu i kakvo je odrzavanne
Pozdrav svima, molim vas ako ima netko iskustva s deutz fahr traktorima serije 6c. Navodno da su mjenjači problem..svako iskustvo dobro došlo...
 

Dragan 87

Član
Tu od
8 Ožu 2012
Poruka
74
Da li neko zna zasto je drasticna razlika u cijeni istog modela sefije 4e kod razlicitih distributera. Da li je to razlika sto su za tursko i eu trziste ili?
 

Jagoda

Aktivni član
Tu od
10 Lip 2020
Poruka
226
Odakle si,ako si iz bih golic prodaje 4065 model pod 62hp a mnm prodaje 4055 pod 62 hp ,na oficijalno deutz fahr stranici pise de je 4055 ,62 hp kako golic dobija 4065 model sa 62 hp ja ne znam
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,239
Možda se radi o modelima sa 3 cilindra i 3000cm³ i 4 cilindra i 4000cm³. Isti broj samo ovaj sa 4 cilindra ima nazad broj 4, recimo 4100.4
 

Jagoda

Aktivni član
Tu od
10 Lip 2020
Poruka
226
Nije to,nego jedan distributer prodaje 4065 model koji ima 72 hp ,kod njega ta oznaka ima 62 hp ,i zato ljude zbunjuje,kako je to moguce ja ne znam,jer ja posjedujem 4055 oznaku i ima 62 hp ,i provjerio sam i knjigu koju sam dobio uz traktor pise da 4055 model ima 62 hp a i na oficijalnoj stranici pise isto,kako ovaj dobija te oznake sa tim konjima ja ne znam,mozda dolaze iz inidije ili nezzz stvarno i meni nije bilo jasno dok nisam nazvao i pitao kako tolika razlika u cijni istih traktora i onda mi je objasnio
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Dragan 87

Član
Tu od
8 Ožu 2012
Poruka
74
Odakle si,ako si iz bih golic prodaje 4065 model pod 62hp a mnm prodaje 4055 pod 62 hp ,na oficijalno deutz fahr stranici pise de je 4055 ,62 hp kako golic dobija 4065 model sa 62 hp ja ne znam
Jesam iz bih. Kod mnm imaju vise opreme, drugacije retrovizore, digitalni sat ali ista oznaka traktora je skuplja 9000 KM. Konkretno 4080e model. Kako ste zadovoljni sa garancijama i servisom
 
Na vrh