• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Imam bušilicu, imam i punu kutiju tog brusnog kamenja svakakvog oblika, imam i tupih noževa, ali je motor zaribo pa muta više nije operativna. :)

Kak mi sad ne treba da kosim ni ne žurim da je popravim, ali dobro je znati da može i tako. :)
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Jedna nova igračka iz Lidla, čim je vidjela ovaj limić se prepala. Ima 19500 o/min (u praznom hodu) i čim dotakne ovaj limić okretaji padnu na pola (možda i manje) i da je samo malo stisnem u ovaj limić ona bi stala. Ali je ne kudim nego samo dobro je znati njezine mogućnosti i prema tome je koristiti. Kao i sve ostale alate prema njihovim mogućnostima.
IMG_20190524_101745[1].jpg
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Nisam siguran da li su i šarafi dobri u Lidlu od alata.
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Davnih dana sam napisal da alat iz lidla nevalja ni za hobi korisnike, još uvjek tak mislim.

Jedino kaj je dobro je ako ti se poklopi posel koji trebaš napraviti i akcija (mada nemora biti ni akcija, dovoljno da je u ponudi).
Odeš, kupiš, odradiš i ljepo vratiš jer nisi zadovoljan.
Povoljnijeg najma alata na svijetu nema.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Treba znat mogucnosti svakog alata pa ih prema tome koristit.
Uzeo sam aku busilicu prije par godina, rijetko prođe dan da je ne koristim i jos ne posustaje. Tako da sam zadovoljan.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Oni bitovi u lidlu što ih zna biti su odlični .svaki šaraf bez znakova oštećenja odrade.
Također veliku brusilicu sam kupio za 369kn,vrijedi svake kune.
Šarafi su isto ok koji se povremeno pojave u kutijicama po 200+ komada..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Po mojem skromnom iskustvu alat iz Lidla nema mogučnosti pa se prema tome ni ne može koristiti. Može služiti za ukras. Pričam za Parkside alate. Velim, nemam neko iskustvo ali ima brat hrpu tog alata koji stoji u kutijama jer je u praksi jako nježan i ne upotrebljiv.

Sudeči po onome kaj je Brgud napisal ni ona bruslica nije bog zna kaj....
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,693
Za profi upotrebu nije, tu nema rasprave. No, taj alat bi mogao zaradit za jedan profi alat.
Za nas koji doma pomalo šerafamo i radimo neke stvari iz hobija je ok, pogotovo kad gledaš na uloženo dobiveno.
I sam dosta koristim taj Parksaid alat i ima stvari koje sam vratio(pneumatski pištolj) jer je preslab, ali u globalu sam zadovoljan.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
@ Mane, ja pak mislim da baš i nebi. Sa ne kvalitetnim alatom se možeš samo ozljediti i naživcirati kad nekaj trebaš napraviti. To ti je kak i da si kupiš traktor, auto, ženu.... poslužiče dok bolje ne zaradim.
Ja iz Lidela imam samo nareznice i svrdla. Dobiveno na poklon. S tim ne volim ni navoje pročistiti, a narezivati ni posmisliti novi navoj.

Bolje kupiti alat rabljeni na nekom sajmu nego ovakav.
Mada, kak veliš, za hobiste posluži i ovaj, ali kad se naučiš s dobrim alatom raditi.....


@ Brgud, koji dio tebi nije jasan, ako je u pitanju moj post i mišljenje u njemu?
 

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
321
Slažem se da je alat iz Lidla loš. Kupio sam veliku brusilicu i izdržala je mjesec dana,a nisam ju jako forsirao. Naucen sam na plavi Bosch i to je neusporedivo. Imam i udarne bušilice veliku i malu, dobre su zato što ih malo koristim.

Probao sam i veliku brusilicu sa Supergoldy. Ta je vozila 2-3 dana, i prozujali zubčanici, a kažu profi alat. Sutra ju vraćam i sad nemam pojma što kupit? Jel mora biti Bosch, Makita...
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Po mojem skromnom iskustvu alat iz Lidla nema mogučnosti pa se prema tome ni ne može koristiti. Može služiti za ukras. Pričam za Parkside alate. Velim, nemam neko iskustvo ali ima brat hrpu tog alata koji stoji u kutijama jer je u praksi jako nježan i ne upotrebljiv.

Sudeči po onome kaj je Brgud napisal ni ona bruslica nije bog zna kaj....

"nema mogućnosti", nema mogućnosti za što ? Može se nagađati: nema snage ?, pokvaren je, kvari se , malo traje, uopće ne traje, uopće ne funkcionira, nekvalitetan je itd..

Prema čemu se ne može koristiti ?

Sasvim je jasno da onaj ko radi profesionalno i koristi kvalitetan alat da mu se alati tipa Parkside ne sviđaju.
 

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
321
Brgud, slažem se sa tobom. Ali sad ne znam što je definicija "Hoby majstor" To sam valjda i ja koji doma tu i tamo nešto napravim. Ali mene je Parkside razočarao. Kad mi alat treba onda mi treba, i mora bit dobar. A Parkside to nije.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
"Hobi majstor" je floskula kojom trgovci nazivaju svoje alate koje nude na prodaju, samo kako bi to prodali. Nekako mi se čini da bi bio primjereniji izraz "alat za hoby upotrebu". Ima tih marketinških patki. Čini mi se da ja nisam nigdje hvalio i tvrdio da je alat Parkiside dobar. Ali isto tako mene nije razočarao jer ono što imam njihovo koristim prema njegovovim mogućnostima.

Recimo kupiti jednu malu brusilicu 700W Makita koja košta cca 1350,00 kn, za tu lovu se može kupiti 3 - 4 brusilice sličnih karektiristika (no name). I na jednu se montira rezna ploča, na drugu brusna i na treću jež (ili neki drugi alat prema potrebi).
Tako da se ne gubi vrijeme zamijene alata, samo zgrabiš onu koja ti monentalno treba. E sad teško je reći da li će više trajati ova jedna Makita ili ove tri no name brusilice ? I u svakom slučaju još ostane lova za kupnju četvrte brusilice ako slučajno rikne neka od ove tri no name.
Ovo je samo jedna pričica. ;)
 

fergomil

Aktivni član
Tu od
2 Ožu 2019
Poruka
257
Ako je ikako moguće treba kupiti profesionalni alat. Ovi aparati čije su cijene "recimo smiješne" mogu raditi par minuta pa moraju da se hlade 15 minuta što i u uputstvu piše. Kad radim neki posao tada želim posao odraditi bez tih čekanja a tada ti alati crknu pa idi u trgovinu po novi što na kraju rezultira da se u nekom vremenu više isplati kupiti nešto profesionalno. Tako je općenito i sa svim drugim alatima za "hoby majstore".
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Imam tu jednu aku busilicu iz lidla i ne moze nitko rec da je losa. Isti dan je kolega uzeo zelenu bosch, slabiju i duplo skuplju pa mu eno stoji pokidana, a nije radila ni pola kao moja.
U roku par godina sam pokidao dvije zelene bosch brusilice i ubodnu. Uzeo metabo jedno i drugo i vec desetak godina sluze bez problema. Zeleni bosch je sranje za cescu upotrebu.
Za alat mi nije zao dat novaca, no za aku nedam puno. Eno ispravna makita mi stoji u koferu jer nova baterija kosta vise od te lidlove busilice.
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Kupio sam za Juge veliku Bosch brusilicu koja je ispilala željeza tone i kamena za tri kuće. Još radi samo četkice mijenjane i kabel.
 
Na vrh