• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Ameri obožavaju tu marku...
Neki od njihovih alata su rebrandirani AEG alati.
Kvaliteta je neupitna.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Nedavno su se tek pojavili kod nas. Bio sam kod vulkanizera prije par mjeseci i ostao sam zadivljen sta moze jedan aku alat.
Kaze da je prezadovoljan.
A nije neka razlika u cijeni između slabijeg i ovog najjaceg.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Sav taj baterijski alat je zamišljen da se s njim radi i da se u kratkom roku otplati.
Ako nemaš potreba za njim nemoj ga ni kupovati da je neznam kak kvalitetan jer kasnije baterija košta više nego alat s dvije baterije.
Uostalom, puni su ih oglasnici ali bez baterija novih.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
2x godisnje mjenjam gume na traktoru, 2x adaptaciju skidam i stavljam na kombajn i heder. To je ono osnovno. Plus milijun popravaka, 5 prikolica 20 guma...
U vecini slucajeva dovoljan je manji odvijac ali sta kad zatreba veci.
Imam 50 litara kompresor i za njega ne mogu nikakav pistolj kupit. Da kupujem novi kompresor i pistolj ispalo bi me skuplje od ovog aku odvijaca.
Bilo bi dobro kad bi drugu bateriju mogao nekako konzervirat. Kad bi desetak godina sluzio bio bi zadovoljan.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Tebi se definitivno isplati uzeti bilo kakav baterijski alat jer čim spominješ kombajn tu je posla na terenu..... a i doma je lakše kad ti se kablovi ne pletu pod nogama. Otplatil se bu garant.
Meni osobno se kod takvih alata ne sviđa to kaj ako su mali imaju mali kapacitet baterije, a ako su veliki onda su neprikladni za raditi i teški. Ima i malih jakih ali to veselje je obično nama malima neprihvatljivo po cijeni.

Koja je uopče cijena ovog pistolja kad se pretvori u domaču valutu?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kolega je kupil u Lidlu u Koprinici za nekih 500 kn do sad 4 JD 1 DF i 3 Zetora rastavil i sastavil stvarno je jak
Ako crkne veli odmah bude tražil isti i jedan rođak ima isto takvog oko 1i pol godinu .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
I tak, došel je u moje dvore novi Lidelside alat. Akumulatorska flakserica za travu.

Ljudi moji koji je to stroj, mali se ne boji trave ako je sama, ako su dvije travke več malo posustaje a nedaj bože da ih je malo više.....
A tek ergonomija, ludilo, kad se malo sagneš, skvrčiš koljena... naj taman.

Još jedno razočaranje za mene iz Lidela
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Ima netko iskustva s milwaukee alatima? Zanima me udarni odvijac, konkretno ovaj


Po cijeni i snazi je dosta povoljniji od drugih marki
Imal sam taj model jučer u rukama (za 4500kn). Nije pretežak, nije nezgrapan...začudilo me. Mora da je opaki stroj kad može vrtiti 3/4" nastavke.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Vrni im nazaj.
Kak ne, pa nisam ja pogorel po glavi da si to kupim, brat se počastil.

Imal sam taj model jučer u rukama (za 4500kn). Nije pretežak, nije nezgrapan...začudilo me. Mora da je opaki stroj kad može vrtiti 3/4" nastavke.
I to sve iskustvo samo iz spoznaje da si ga imal u rukama, kaj tek da si ga nekam prištekal? Možda bi se razočaral.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Ergonomija je pola stroja
Gdje je kupljen za 4500? Ove blize mi trgovine imaju istu cijenu od 4800kn.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Zastupnik za Milwaukee alate je TID Extra u Međimurju, pa probaj pitati tam...
Nisam ga kupil, već sam ga imal prilike "imati u rukama" u dućanu Vijci Kranjec, u Zagrebu. Nemaju popusta na tu cijenu.

Muha, pročitaj još jednom i ne zabadaj. Nigdje nisam napisal da sam ga probal, jer nisam imal priliku.
Da nebi mislil da to nisam nikad imal u rukama...imamo na poslu svakakvih električnih 3/4", 1" ... (i baterijskih 1/2")...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Nisi probal ali si ga ošacal okom, a ja sam imal priliku ovih dana raditi točno takvim i iz mojeg gledišta taj pištolj je za mehaniku nula bodova. Pre težak i nezgrapan za rukovanje u poslu mehaničara.
Za kotače otpuštati i vanjsku mehaniku je više nego dobar, šta više odličan. Snage ko u priči a baterija drži dobro.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Pa to i nije pištolj za mehaniku, čim je 3/4".
Je težak, ali ni električni Hitachi 3/4" kojeg koristimo, nije baš lakši.

Kupil sam onog Lidlovog (iz radoznalosti) 1/2" i probal ga i vrnul. On je nezgrapaniji i, rekel bi, teži od ovoga.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Kak ne.
Ja osobno uz sve te nove alate koje ti na poslu koristiš još uvjek prije odradim na ruke... valjda sam se s godinama tak naučil.

Post prije veliš da nije pre težak, a sad je več otežal?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Je težak ali nije pretežak. Tak sam napisal.
 
Na vrh