• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Isao danas da ga gledam I zatrazio sam od njih da ga probam na licu mjesta. Dakle, pistolj je zesce sra**.. Ne mogu da vjerujem da njemac pravi takvu glupost. Kazem vam da je komsija nekakvog kineskog kupio za iste pare I super radi na 8 bari kad dodje komp on mu lagano odvije srafove, ovaj ne moze nista, sem da ih ti otpustis pa onda, ali to mi ne treba..

Znate kako, ja se razumijen u dosta stvari, zivim na selo, I jednostavno zelim da imam "sav" alat. Uzivam u tome, ali nikad do sada nisam kupio neko sra**.. ne patim ja jel kinez alat ili nije, sve do sad sto sam kupio od aparata za varenje, do brusilice me je sluzilo I sluzilo I slobodno da pocne da se kvari visestruko se oduzilo... naravno sem pistolja za farbanje 😡😡 koji me doveo do ludila bio 😂
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Točno, samo za nas hobiste su takvi novi kompresori s dovoljnim protokom za taj posel puno preskupi. :(
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Duze si vec gledam aku brusilicu pa me zanima jel ova cemu. Jel baterija ide na sve ostale 20V parksideove uređaje?
Treba mi par puta godisnje pa ne znam dal da uzmem ovako nesto ili milwaukee za duplo novaca bez baterija.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Snimam ju i ja,no imam nešto makita baterijskog alata,pa možda najbolje da uzmem istog proizvođača radi baterija..ako imaš parkside alate već onda super.
Mislim kad sam gledao alate u lidlu da je na ambalaži bilo slika s kojim alatima je kompatibilna baterija...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Negdje sam procitao da s ove crne serije ne odgovaraju. Bilo bi mi dobro kad bi odgovarale, imam mali udarni odvijac i sluzi mi svakodnevno pa bi mogao prebacivat.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Parkside zeleni nije baš neka kvaliteta, ali ovaj crni (imam bušilicu) je za te novce odličan.
5 godina garancije, pa i ako ne izdrži dobije se povrat novca.
Zasad služi odlično, zelena je izgorila nakon prvog intenzivnog korištenja (par vijaka u malo tvrđe drvo dužine 50 mm).
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Imam zelenu 16V nekih 4 godine i samo rijeci hvale. Za te novce odlicna. Izbusila je cudo rupa u zeljezo i drvo, zasarafila brdo sarafa. I sad ne posustaje, kad krepa opet cu si uzet ali 20V.
Imam makitu s dvije baterije krepale obje, a jedna skuplja od parkside s baterijom.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Bratić mi radi u Francuskoj na brodogradilištu i imaju sve Milwaukee na baterije od odvijača, brusilica i svega. Ima nešto Makite i kaže da se ne može nosit sa Milwaukee-om i ubijaju ih ali ne posustaju, ali isto tako dolaze profi i amaterske i kaže na očigled iste dvije Milwaukee brusilice da se dosta razlikuju u težini.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Mislim da ću odriješiti kesu za Ovu crnu aku bušipicu... Zelena 16V prešarafila limenih krovova za što je i uzeta i još svakakvih sranja radim s njom i jeb'la majku svoju još uvijek dere, doduše baterija malo manje traje, al' za uloženo - dobiveno, nemam riječi.

Dok za ostale proizvode tipa, stolna brusilica, veliki onaj fleks sa regulacijom okretaja i ovako neke druge picaboce su bačene pare...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,623
One crne prije su imale razčičite baterije od zelenih. Za ove ne znam.
Kupil sam zelenu bušilicu prije mjesec dana za 299kn i mislim da je ova preskupa. Radije bi gledal neku marku.
Glede baterijske brusilice: imam Ryobi 18V 4Ah i mogu reći sa to nije Bog zna kaj. Probal sam i Lidlovu;iako je moćnija od ove koju imam, ipak je slabo upotrebiv alat radi nedostatka snage.
Na žalost, Lidl je promijenil dobavljača alata: umjesto kvalitetnijeg Kompernass-a, sad prodaju Grizzly Tools.
 
Posljednje uređivanje:

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
I ja sam imao parkside aku bušilicu, zelenu, i nije baš nešto, niti nije imala nešto snage, niti je baterija dugo držala i na kraju krepala a bila 18v. Ne mogu reči da je bolja od einhella i ostalih "no name" brendova. Kupio sam prije nekih 7-8 mjeseci hitachi aku od 18v i super sam zadovoljan, snage na pretek, izdržljivost baterije super, same riječi hvale. Što se tiče milwaukee-a ok alat, u razini makite, boscha, dewalta... al po meni pre skup alat, za te novce rađe kupim hilti i imam alat za buduće naraštaje ipak je hilti, hilti što god neko rekao.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Takva su iskustva... Npr. ja sam imao situaciju s Hiltijem i hebo sam im mamu uzduž i popreko i njih i njihove inox šajbe za fleks. Kupio 50 komada kao super su i bile su 30% na popustu... Od tih 50, ako sam 10 uspio spalit pa bacit, super. Ostalih 40 se raspadalo kao da su od stakla, nebitno naišao ja naglo na oštar rub ili rezao ravan dio flaha, samo se razleti šajba...

Jesam ih koristio jer mi bilo žao para, al' kad me prva koja je odmah i pukla ošamarila po obrazu, nabacio sam zaštitu za trimer na glavu i tako radio s tim govnima, a ostatak držao u kolicima za alat pod ključem da slučajno stari ili netko nebi nahebao zbog "kvalitete".
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
To je istina za njihove šajbe imao sam ih par i ista stvar, ne znam što su s njima napravili, mada dosta nas koristi šajbe za inox za rezanje željeza, čisto iz razloga što se brže i lakše odreže, a zapravo je pogrešno. Al više puta sam čuo da dosta firma kupuje isključivo hilti potrošni materijal tipa špice za štemanje, svrdla za beton, dijamantne krune, dijamantne šajbe...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Evo riskirao 900 kn i uzeo crnu aku brusilicu. Na prvu zadovoljavajuce radi. Baterija odgovara i na zelene 20V alate.
Samo bi trebao uzet odgovarajuce sajbe, pretpostavljam da bi joj odgovarale tanje al opet malo kvalitetnije.
 

Najnoviji postovi

Na vrh