• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

iemte

Član
Tu od
19 Lis 2019
Poruka
95
Vecinom za "i ja ga imam" :D Tu i tamo se sarafi, ali imam puno vise nego mi treba, jednostavno sam opsjednut alatom.
 

iemte

Član
Tu od
19 Lis 2019
Poruka
95
Ako ti šta treba, daj kataloški broj, ja ti nabavim i šaljem poštom. Ako ti treba i kataloški, jbga, javi otprilike šta te zanima pa ti poslikam stranice kataloga.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,619
Kak je dotrajalo prednje staklo na mojoj maski, krenul sam u potragu za novim.

Ima nekoliko trgovaca gdje ih ima za kupiti, no samo po 10 komada.
Tak sam došel do firme Cromatec u Samoboru.
Ni oni mi nisu mogli prodati 1kom, već su ga poklonili. Hvala im, ne samo a poklonu, već na pokazivanju firme, servisa i proizvoda koje nude.
Toplo ih preporučam.
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Na bivšem poslu smo imali kutnu račnu 1/2”.
Još si ju dan-danas znam posuditi dok ju trebam.
Dela ok. Nikakvih problema makar se ne koristi nonstop. Malo uljiča i gas.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Nije bilo dosta da mi nova maska iz Lidla ne dela (Aparati za zavarivanje ili po domači "švasaparat"), nego me počel zafrkavati prekidač na kutnoj brusilici. Kad ga stisnem uključi i odmah kad pritisnem malo dalje isključi. Dakle, daje kontakt samo u određenom položaju (oko sredine hoda). Bruslica je Bosch plava 1600 W, 8500 okretaja, kupljena 70-ih (još je bil Unikomerc na Trgu bana Jelačića).
Gledal sam na stranicama Boscha za taj model (0 601 321 065) imaju komplet sklopku (prekidač), a cijena je cca 170 kn + PDV + dostava.
Zna li netko za jeftinije rješenje?

Razmišljam da kupim neku malu brusilicu, Trenutno se nudi na kciji plavi Bosch 720 W , 1,9 kg.

Trebal bum uskoro šmiglati čeličnu konstrukciju nadstrešnice. Ova koju imam mi je malo preteška za taj posel i za finije stvar.
Ima li netko kakav prijedlog za neku drugu, ili bi ovo bila OK kupnja?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,619
Iwanho, daj sliku i neke mjere. I a pri nama petkom ljudi koji trže rabljene dijelove.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
Probaj potražiti i pripasati neki zamjenski ili nači rabljeni. Naprimjer Prekidač za Makita, BOSCH, Univerzalni

Ova mala za tih 400- tinjak kuna bi mogla biti dobra investicija. Ako izdrži šmirglanje otplatila se bu, a radila bu i dalje. Mada nisam fan Boscha od kad me počel prckati u zadnje vrijeme.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Hvala obojici. :ppozdrav:

ZJ,
bum poslikal kad je otvorim. Trenutno delam na radnom stolu za kalač pa ju trebam. Malo sam se spraksiral da držim prekidač pritisnut na određenu poziciju i za brušenje je ok. Rezati je teže.

MUHA,
vjerojatno je ruski Bosch. S obzirom na 3 godine jamstva i cijenu uspoređujem je s Parkside iz Lidla. Jel bolja ili nije?
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
imam bosch 7-115 i najbolji mi je komad alata, tak da mislim da ne trebaš puno misliti
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Može se za otprilike jednaku cijenu nabaviti Bosch 7-115 i Bosch 7-125. Razlika u snagi je 20 W i u težini 0,2 kg. Možda je čak bolje da koristi manju ploču (kao motorka s kraćim mačem).
Malo se dvoumim oko toga koja je praktičnija.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
MUHA,
vjerojatno je ruski Bosch. S obzirom na 3 godine jamstva i cijenu uspoređujem je s Parkside iz Lidla. Jel bolja ili nije?
Sigurno je Ruski.
Parkside i Lidel s njegovim alatima sam komentiral u drugoj temi.
Ne koristim alat iz Lidla, nikad si ga ni kupil nebi ali imam prilike susretati se s tim alatima i kvarovima na njima kod jednog fana Parksidea koji nikak da odustane...
Evo koja slika.

20200617_113049.jpg

A ovog sam mu i popravil 🤭

20200204_114440.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,619
Iwanho, kupi 125. Najveća razlika je u štitniku, a uvijek možeš postaviti manju šajbu.
Ima li tih GWS brusilica većih snaga?

Pogledaj si i Makitu. One su rumunjske proizvodnje.
Inače, u tom (i nižem) cjenovnom područja ja radije gledam rabljene (starije i kvalitetnije) alate.
 

Najnoviji postovi

Na vrh