• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,626
Ni neznaš kolko ih imaš, a sve stoje jer nema s njima ko upravljati a tam neki čovjek bi upravljal a nema nijednu....
A gle, i sam nekad nisam imal, dok nisam imal mogućnosti. Bar polovica njih je kupljena rabljena na sajmu.

Svaka ima drugi alat na sebi...a otplaćene su samim tim kaj ih imam dok mi trebaju. I 7 od njih je Bosch i nemam se kaj požaliti na njih (+ jedna stara Iskra 500W i druga izgorena Iskra ERO).

Ono kaj mi gotovo pa ne treba su ručne električne bušilice, jer većinom koristim dvije baterijske Lidlove.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Slažem se, nekad nije bilo mogućnosti kopavati ko danas. Danas su ipak neka druga vremena, danas ideš u dučan po kruh kak se veli a usput kupiš još x drugih stvari. Ja vidim po sebi kad idem u neke velike trgovačke centre, tolko toga kupim da mi doma stoji još neotpakirano.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,973
A gle, i sam nekad nisam imal, dok nisam imal mogućnosti. Bar polovica njih je kupljena rabljena na sajmu.

Svaka ima drugi alat na sebi...a otplaćene su samim tim kaj ih imam dok mi trebaju. I 7 od njih je Bosch i nemam se kaj požaliti na njih (+ jedna stara Iskra 500W i druga izgorena Iskra ERO).

Ono kaj mi gotovo pa ne treba su ručne električne bušilice, jer većinom koristim dvije baterijske Lidlove.
A znam, samo na glas razmišljam kak neko ima igračke, a još uvjek postoji neko ko si nemre kupiti a treba mu.
Meni je bez veze kupovati bilo kaj da bi mi stajalo ili da bi povremeno koristil , a da toga bude više komada.
Rabljeni alat, naročito takav ne kupujem, a u Lidl idem samo po čipse
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
A gle, toga je uvijek tak bilo i bude nažalost.
Nisu svi u istom rangu kaj se tiče kupovne moći.
Kolko put si bi ja nekaj kupil pa nemrem, onda kad bi mogel kupil netreba mi više. I tak u krug.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Iwanho, nisam se htel uključivati u raspravu kad si bil u odabiranju nove bušilice i drago mi je kaj nisi ponovo Boš uzel jer i sam sam se opekel nedavno s njihovim alatima.
Uostalom, za kaj su ti uzeli 500 kuna ako je pod garancijom?

Možda sam nejasno napisal. Samo su mi hteli uzeti novce, jer trgovac nije uz bušilicu na servis poslal račun, iz kojeg se vidi da je pod garancijom.
Dakle na Boschovoj za sad nemam nikavih dodatnih troškova, jedino kaj sam neko vrijeme bil bez nje. Bilo bi mi draže da su mi vrnuli novce.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,973
A to, sad mi je jasnije.
Ja sam svoju slal preko dučana u kojem sam ju kupil. S popravka se vratila nakon mjesec dana u stanju u kakvom je poslana s ovjerom Bosch servisa da je popravljena.
Normalno da sam zval direktno u servis i normalno da sam bil nepristojan.... uputili su me da ispunim formular na njihovoj stranici pa oni u svom trošku organiziraju prevoz po njui vračanje sa servisa.
Nakon cca mjesec dana sam zval i rekli su da čekaju dijelove.
Za par dana je stigla s popravka nedovršena.
Zval sam i rekli su nek tak malo radim pa ako se ne popravi sama da ju opet pošaljem.
U međuvremenu se izašla garancija a ja nisam ispunil ono produljeno jamstvo..... a nisu ni oni priznali to kaj sam bil 2 mjeseca bez nje....

Nikad više, oni danas balansiraju na staroj slavi a kvaliteta Plavih proizvoda im je niža od onih prvih zelenih.
Kak i kod večine ostalih proizvođača. I zato kad je nova (svaku) treba ju jašiti kak se spada ili ju u koferu čuvati za pokazivanje.

Uostalom, kakav alat si prije dvadeset let mogel kupiti za par sto kuna? A danas ima i za manje.
 

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
303
ekipa, zelio bih si nabaviti set malo boljih borera za metal/drvo/beton pa me zanima sto traziti i gdje nabaviti. ne trebam za neku profi ( svakodnevnu upotrebu) ali da mogu izvusiti rupu kad zatreba i da traju neko vrijeme
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Teška misija, ne i nemoguča.
Bolje je kako ti zatreba neki borer, onda si kupiš kvalitetniji borer.
Sve teže je naći srednju kvalitetu....
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Kupljenec,
ovaj set mi je zanimljiv za kupnju. Može podatak o cijeni i tko ga prodaje?

Ja ga kupil kod sebe z poljoapoteci, ali ima ih svigde po boljim željezarijama.


Slab sam na zeleno. Akcija Pevex 450 kuna. 3god. garancija.

Odlična, ja imam 2 plave Bosh ali nijedna nema potencijomerar, sad gledam od metaba isto kupiti.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,626
Ak misliš kupiti brusilicu 125mm s regulacijom brzine, mora biti bar 1400 ili više W, jer ju buš skuril pri brušenju na maloj brzini.
Imam GWS14-125CIT i GWS15-125CIE i iz iskustva ti mogu reći da su strašno žilave i trpe davljenje na niskoj brzini.
S jednom režem beton i ide bez brige.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ak misliš kupiti brusilicu 125mm s regulacijom brzine, mora biti bar 1400 ili više W, jer ju buš skuril pri brušenju na maloj brzini.
Imam GWS14-125CIT i GWS15-125CIE i iz iskustva ti mogu reći da su strašno žilave i trpe davljenje na niskoj brzini.
S jednom režem beton i ide bez brige.

To znam, ovu pikiram već duže vreme, al čekam kad bu za oko 600 kuna.
Kupljenec,
najljepše zahvaljujem. :ppozdrav: Ak si ti zadovoljan, onda su sigurno dobri.
Nebuš pogriješil, ak ideš kaj u Zg po Zagorskoj skini se u Pojatnome u poljoapoteci Zaprešićanke imaš.
 

Najnoviji postovi

Na vrh