• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Baš suprotno, ovo što pišeš u ovom postu. Ove sfrkane (da se zatupe), moš mislit! I sa njih lete žice (ali puno manje) jer su sfrkane. Postepeno se troše i sa njom možeš raditi dok se ne potroše do kraja. Da se zatupe (čista glupost), nego se (kako se troše) tako i oštre, tako da dobro skidaju o početka do kraja. IMG_20200816_073832[1].jpg
Dok ove sa valovitom žicom (čeličnom), mogu poslužiti za finije stvari, kod nje se žice neravnomjerno troše (i kidaju se u bazi). U radu ta četka (se u radu raširi ) i po obodu je većeg promjera (od ove lončaste), pa dolazi do vibracija (disbalansa).
I na trećem mjestu su ove sa valovitom žicom (žuta), koje se razlete čim vide brusilicu. Mogu poslužiti za recimo (možda) počistiti neki drveni predmet (ili slično). Vjerojatno bi se bolje ponašale (trajale) na brusilici koja ima regulaciju okretaja.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Hvala svima. :ppozdrav:
Znači, ak hoću biti efikasniji, najbolje je nabaviti više tipova, sfrkane za početno i s valovitom žicom za finiširanje. Također i neke za bušilicu. Možda ovakav set, ili samo takve kak je gornja lijeva.

Jesu li ove (125 i 115) prevelike za malu 720 W brusilicu?

 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Baš suprotno, ovo što pišeš u ovom postu. Ove sfrkane (da se zatupe), moš mislit! I sa njih lete žice (ali puno manje) jer su sfrkane. Postepeno se troše i sa njom možeš raditi dok se ne potroše do kraja. Da se zatupe (čista glupost), nego se (kako se troše) tako i oštre, tako da dobro skidaju o početka do kraja.
Napisal sam iskustva kakva imam, a to nije glupost već istina. Možda ne koristimo iste tipove ni marke...
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
I ova koja ti se raspletala, može se koristiti dok se ne potroše (i ne razlete sve žice), a nikada se ne sve ne razlete prije nego se potroše do kraja (slika u prilogu, prethodni post). Barem je tako kod ovih koje ja koristim, samo od Makite fi 60mm.
Koristim i skoro sve ostale, ali puno manje od lončasto - zafrkane.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Brgud,
možda su Makitine kvalitetnije. Gdje kupuješ Makita lončaste upletene fi 60 po 60 kn?
Pronašel sam kod alati Milić fi 65 po 100 kn.

Kupljenec,
ti si napomenul da moram prvo dobro stuči hrđu. Evo par slika kak to izgleda. Na prvoj sliki je najjače zahvaćena (na sreću samo dvije cijevi 60*60*3 duljine 3 m), a većina je ko na drugoj i trećoj sliki.
 

Prilozi

  • IMG_20200816_155915.jpg
    IMG_20200816_155915.jpg
    33.4 KB · Pregleda: 33
  • IMG_20200816_155931.jpg
    IMG_20200816_155931.jpg
    33 KB · Pregleda: 33
  • IMG_20200816_155956.jpg
    IMG_20200816_155956.jpg
    34.7 KB · Pregleda: 33
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
A dobro nije to jako hrđavo kak sam mislil, na kamionskim šasijama i prikolicana hrđa zna biti procvjetana do par cm debljine, onda ju prvo moraš stući sa kladivcem i štemajzlonom da sve opadne onda tek počistiti sa ovakvim kefama. Ovo tvoje je mila majka😉ja bi to ša šlajfericom samo zbrusil.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Hvala obojici. :ppozdrav:

Postoji i opcija da kupim hamerite boju i odstranim samo hrđu koja se lako skida. Boja je otprilike duplo skuplja od npr. Kemoluxa ili Hardluxa profesional, a mora se primijeniti debeloslojno pa me to malo odbija.
 

fergomil

Aktivni član
Tu od
2 Ožu 2019
Poruka
257
Koliko sam razgovarao sa ljudima o tim bojama koje se nanose na hrđu ispada da nakon kratkog vremena hrđa ponovo probije, tako da dobro očistiti i obojati sa malo kvalitetnijom bojom je najbolji posao.
 

MF158

Član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
235
Mogu rec da je zglobna poluga vrhunska stvar i vrijedi svake kune, duplo je zgodnija neg sabirat cijevi i produzivat T komad
 

Prilozi

  • 20200817_110718.jpg
    20200817_110718.jpg
    42.5 KB · Pregleda: 55

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Fergomil,
čul sam i ja takve informacije, ali i one da se to događa samo ako je sloj pretanki. Na neki način sam se i sam u to uvjeril. Poklopac na šahtu od vode, na kojem se s donje strane jako dela kondenzat, sam bil pofarbal s hameritom i za par godina je prohrđal. Nakon toga sam prešel dvije ruke bez razređivanja. Prošlo je skoro 10 godina i još je ok.
Ova konstrukcija nadstrešnice koju sad trebam obnoviti je motirana prije 7 godina. Očito je nekaj fulano kod izrade (kupil sam je u firmi gde sam delal, odnosno na taj način sam si namiril diel dugovanja).
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Dečki jel ima ko iskustva sa moment, ili ti ga kilo ključem do 1000Nm? Gledam nekoga kupit do 1000eura,da je kolko tolko točan. Jer meni netreba Hazet ili Gedore baš.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,871
Koliko će ti puta trebati?
Puno love! Snašao bih se na drugi način i to bi bilo sigurno preciznije!
 
Na vrh