• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,823
Ne kužim, ako se klip dizalice nasloni na nekakvu prepreku koju mora dizati, ja sam bio uvjeren da je sila kojom nastoji gurati u zrak tu prepreku, jednaka sili, kojom postolje dizalice stišće svoju bazu, temelj, dno...
Iz navedenog mojeg poimanja o hidrauličnim auto dizalicama, ja smatram da nema ama baš nikakve potrebe dizalicu okretati za 180 stupnjeva, odnosno naopačke, da bi s njom stisnuli nekog vraga, ili anđela, ili sebi prste.
Sam v pravu, ili v zabludi?
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,969
Ma jasno da je isto jaka kak god okreneš. Al zakaj se na cjepaču okreće cilindar tak kak se okreće? Meni je tak prirodnije 😎
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,075
Na mom cjepaču cilndar gura odozdo prema gore kaj baš i nije normalno.
E sad, logički je da je klipnjača uvijek dio koji putuje ali ovo su extremni uvjeti a tu nema pravila, sve je dozvoljeno.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,969
Već ak tolko eksperimentiramo onda je sve dozvoljeno 😂😂
To je sve po grunf sistemu..
Pred koju godinu sam i trudbenik kompresor složil na pogon prek kardana od traktora, zakaj nebi i dizalicu nopak okrenul 🔧🔧
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,075
Ako ti je tak lakše moreš.
Pogledaj video i presloži si ju da radi naopako.
Definitivno ti bu tak prirodnije raditi nego da dizalica putuje.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,969
Pregledal. I vjerujem da budem tak napravil. Pa da vidim kak bo funkcioniralo.
Fala na videu. I drago mi je da smo se skužili 😁
 

floion

Član
Tu od
18 Ruj 2013
Poruka
163
Nije euro prikljucak ni u jednog. Ne znam koje su marke stvarno. Nisam se susretao puno sa CO2. Da je inverter tu bi dominirao ili da je onaj sa trafom. Njih jako dobro poznajem i znam ih cak i napraviti. Pokusavam da preorjentisem posao pa bi mi trebali ovi aparati da bidi u funkciji. Inace drzimo veliki auto otpad koji bi sada preorjentisali u auto servis i to bi radili obuceni momci. Imam sve masine potrebne i sav alat. Samo me zezaju ova dva CO2 aparata
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,969
Ako nije eurokonektor onda vjeruje da nema elektromagnentni ventil. Nego mehaničko propuštanje plina preko tipke.
Rastavi dršku pištolja i provjeri, namjesti, podmaži 👍
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,590
U vezi ove dizalice u prenamijeni za prešu, ako se je okrene (i preradi) da može raditi naopačke. Ima jednu prednost i jedan nedostatak (ma nije nedostatak).
Prednost je da se postolje lakše fiksira na gornju prečku, da ne treba raditi klizače i da klip ima navoj u sebi (i puno jednostavnije) je za napraviti nastavke. Ha nabrojio sam tri prednosti naspram jednog nedostatka. A to je da se za pumpanje ručica mora tiskati prema gore. 😅
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,969
Čak se i to pumpanje može preradit. Samo se osloncu zamijeni mjesto 👍
Ako sam dobro presložio u glavi.
Eto. Ima više prednosti nego nedostataka 😁
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
ljudi molio bi pomoć, strgala mi se račna 1/2 i sad sam u potrazi za novom, koja bi po vašem iskustvu bila ok i di bi ju mogao kupiti.
 

Najnoviji postovi

Na vrh