• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
ljudi molio bi pomoć, strgala mi se račna 1/2 i sad sam u potrazi za novom, koja bi po vašem iskustvu bila ok i di bi ju mogao kupiti.
Imam ruski set gedora, rasparen ali ima svega unutra. A tamo je i račna original iz tog seta.

Jednosmjerna s prebacivanjem, čini mi se da je to neuništivo. Ako si za dogovorimo se za neku ok cijenu.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Uvijek sam mislil i u skladu s tim delal da račne služiju za brzo pritezanje, a za konačno stezanje ide obično okasti kljuć ili druga ručka na gedoru. Otpuštanje također istim alatom kao i konačno stezanje.
 

dady

Član
Tu od
22 Sij 2015
Poruka
141
zanima me da li je kojim slucajem netko imao iskustva s lincos alatom, posebno s gedorama?? ili koje su gedore i ostali ručni alat po vama najbolji :D
Imam mali set gedora vec oko 2 god. Me dobro sluzi za osobne potrebe. Mozda nije kao unior, beta itd... Ali osobno mislim da je sigurno bolji nego ono sto se prodaje po facebooku itd...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,446
S račnom stezem, otpustam. Cesto bude i cijev na njoj. Za milovanje mi ne treba nego za posao. Moj glas ide jednosmjernoj
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Da jer ja delam sa altom, jer znaš kaj ja delam? Da znaš nebi se čudil, isto ko @iwanho ,podjebavat znaze to vam ide. Lako vama kad godišnje par šerafa stegnete, i otpustite i to ono sve M6 ili 8,i eventualno par šerafa za drvo sa križnom glavom PH1 ili 2.
Da vi ozbiljno koristite alat nebi tak govorili sigurno.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Ja isto s račnom stežem i otpuštam sve a puno puta sam stavljal cijev na nju.
Riječ je o račni proizvođača Unior za koju imam u rezervi dijelove a kak mi se čini došlo je vreme da ih i zamjenim jer je na jednom zubu počela preskakati, moram ju rastaviti pa vidjeti, možda opet pomogne čišćenje i podmazivanje kao i mnogo puta do sada.
Imam još jednu koja je u stalnoj upotrebi isto marke Unior ali ta je sitnog zuba i nju smo ubili tim načinom rada.
Kupil bum drugu jer mi se svida za negdje gdje je malo mjesta ali se nije pokazala ko ova krupnog zuba stara 20 i više godina.
Ove ostale kaj imam mi ne leže u ruci i s njima malo ili nikad ne radim pa neznam kaj mogu i kolko mogu.

Da je neznam kog proizvođaca ja bum i dalje s njom stezal i otpustal jer gubi se vreme na seljenje alata a i kilo ključ ima zube, dulju polugu i steze na 20 i više kila pa zubi drže.
Ne koristi se tolko ko račna ali drži.
Bitno je da kad se odpušta ili steže zub sjedne dobro na svoje mjesto.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Ma ne ljutim se, samo kažem kako je.
Evo ja znam da imam doma mješalicu za beton koja je stara 40 godina, i znam da se nebude pokvarila za mojeg života sigurno jer ju ne koristim, da ju koristim to nebi mogel reći. 😉
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
Stara nije fizički pukla nego sam ju posudio i netko ju je ostavio u kanti, a u kantu je napadala kiša i tako je stajala više dana, Možete misliti u kakvom stanju je bila kad sam ju dobio natrag. Ručka nije ništa dobila, ali mehanizam je bio komplet zahrđao, to sve sam otvorio, očistio, podmazao i sklopio, ali sad kod zatezanja se zna dogoditi da se glavni vijak odšarafi, onaj pokrov se odvoji i sve se rasklima. Ok je ona za tu i tamo nešto lakše, ali htio bi još jednu za svaki slučaj. Rađe bi uzeo novu nego rabljenu, ova matador mi se sviđa, još sam gledao i proxxon i neo tools isto mi se čine ok.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Proxxon isto nije loš.

Ja sam se mislio počastiti sa novim alatom za Božić, ali nažalost propalo mi jer nemaju dostavu prema HR.
Ova kolica sam mislio uzeti.


 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Da jer ja delam sa altom, jer znaš kaj ja delam? Da znaš nebi se čudil, isto ko @iwanho ,podjebavat znaze to vam ide. Lako vama kad godišnje par šerafa stegnete, i otpustite i to ono sve M6 ili 8,i eventualno par šerafa za drvo sa križnom glavom PH1 ili 2.
Da vi ozbiljno koristite alat nebi tak govorili sigurno.

Dok sam delal razgovaram s jednim kolegom i nakon nekog vemena veli on meni:
- Jesi ti to mene počel za**bavati?
- Ne, niti govora, samo sam nastavil u Vašem stilu.

Naj se srditi, nisam nič lošega mislil. 😉
Ak ti zaškripi, bum ti pomogel, ili barem pokušal pomoći, u okviru svojih mogućnosti, bez prethodne najave i bez obaveza.

Struka govori da se otpušta i steže sa krutom T polugom, ili ti ga T račnom, onda sa ovom nazubljenom, isto je kod brzih ključeva.

Uvijek sam mislil i u skladu s tim delal da račne služiju za brzo pritezanje, a za konačno stezanje ide obično okasti kljuć ili druga ručka na gedoru. Otpuštanje također istim alatom kao i konačno stezanje.
Ne smatram se posebnim stručnjakom, samo se vodim logikom. Svejedno, hvala ti na priznanju. :ppozdrav:
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Ma ne srdim se, al danas mi se od prijatelja tata rasrdil koji je u penziji već 3 leta, malo smo ga potkurili, pital sam ga ak zna koja je razlika onda bilo delat i danas, nije znal pa sam mu odgovril. Nekad je delalo 10 za jednoga a danas dela 1 za 10,ali to je istina. Nikad se niko nije fest mučil kak se danas muči radnička klasa.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Bilo je u Plodinama takvih račni po cijeni od oko 30kn pa sam je kupio iz znatiželje.
Naravno, bilo je na izlogu i one koje su jako loše ili uopće nisu radile tako da je trebalo provjeriti onu koja najbolje zvuči.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504

Kupljenec,​

ne znam koliko se zmenilo u zadnjih 6-7 let, ali oduvijek je bilo da posel oddelaju oni koji znaju i hoće (y) i navek bu onih kaj se vole, a znaju kak, prošvercati. (n) Neovisno o sistemu i vlasništvu (društveno ili privatno). Nažalost, kod nas ovi s palcem dolje obično boljše prejdeju u životu od onih koji oddelaju posel.

Možda se tata od tvojeg prijatelja opravdano rasrdil?
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
A neznam, speklo ga kad sam mu rekel kak se prije delalo po državnim poduzećima, kak se više počivalo nek delalo, kak je 10 ljudi delalo za 1,a danas dela 1 za 10,i muči se i niko ga ne poštiva. Ali neda si priznat da sam u pravu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,706
Vjerojatno je bil jedan od onih kaj su se izvlačili...jer da je bil jedan od onih koji su delali, bi se bil složil z tobom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh