• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Kompresor FIAC, imam neke čudne spojnice na regulatoru zraka.

Na starom regulatoru imam klasične brze spojnice.

Dali mi netko može reći kakav priključak treba ići na novi regulator.

Znam da ih mogu zamjeniti za brze spojnice ali me zanima što ide na ovaka priključak.
 

Prilozi

  • IMG_20201226_204846.jpg
    IMG_20201226_204846.jpg
    20.5 KB · Pregleda: 23
  • IMG_20201226_204942.jpg
    IMG_20201226_204942.jpg
    40.2 KB · Pregleda: 24
  • IMG_20201226_205035.jpg
    IMG_20201226_205035.jpg
    25.6 KB · Pregleda: 22
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
A sve zavisi, imaš i takvih priključaka dosta, viđam u onim setovima po pevecu i takvima taj priključak. Pogotovo oni federasti šlaufovi.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
To su ti tzv. talijanske spojnice. Prednost im je da imaju manje prigušenje (pad tlaka zraka) od brzih spojnica.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
A sve zavisi, imaš i takvih priključaka dosta, viđam u onim setovima po pevecu i takvima taj priključak. Pogotovo oni federasti šlaufovi.
Kupljenec to je sve za brze spojnice kao što sam imao na starom. Treća slika ovaj donji regulator... Ovakve nisam vidio nigdje zato i pitam.

ZJ, gdje to mogu kupiti kod nas ?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Znalo je biti u Pevcu na nekim alatima, no obično se to zamijeni standardnim brzim sponicama, jer ima ugrađeni ventil.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Problem je što te standardne brze nakon puno uštekavanja odlaze, a ove imaju ventil na ručno zatvaranje pa mi se zbog toga taj sistem sviđa.

Uvijek ih mogu prešarafati naravno :).
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,705
Ja sam imal takve priključke na malom kompresoru al su bili premalog unutarnjeg promjera priključci i crijeva pa se je pištolj mučil da odšarafi kotač na autu a kam nekaj teže.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Manje su praktične...a i kuglasti ventili ne traju vječno, tak da si na istom.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Nisu kuglični ventili jer mogu napraviti više od jednog kruga.

Baš izgledaju jako kvalitetno napravljeni.... A da su manje praktični s time se slažem.

Ovi nisu baš tako malog promjera, promjer je dosta velik a kompresor je 200 litara, 4 kW 400 V.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Pa i kuglasti ventili mogu u krug, samo su limitirani na ručkama, tak da imaju 2 položaja.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Možda ovo:
Upravo to imam na svojem trebam onaj muški dio koji ide na ovaj :)...

EDIT:

Mislim da sam našao što trebam, Hvala :) !

 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Pa i kuglasti ventili mogu u krug, samo su limitirani na ručkama, tak da imaju 2 položaja.
ZJ baš ću provjeriti dali je kuglasti, ali ako svakim okretom zrak više izlazi znači ipak da nisu kuglasti.

Kažem provjerit ću.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Pozdrav svima.

Molio bih preporuku zračnog udarnog pištolja za nasadne ključeve.

Prihvat 1/2" cola ali nešto s malo većim momentom ili 3/4".

Treba mi za skidanje kotača traktora, rada na poljoprivrednoj mehanizaciji, vijci m8 do m20.

Hvala ! Kompresor imam 200 litara, 4 kW FIAC tako da za dobavu zraka neće biti problema.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ljudi misle i jako griješe ak misle da imaju veliki kompresor da je to to za zračni alat, nije istina, bitan je protok zraka. Protok u minuti je najbitnije na zračnim alatima, moja neka preporuka ti bi bila, beta, cp, ili hazet. Te tri marke su mi se pokazale jako dobre, a ja sebi za doma gledam matador njemčki uzet.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Kupljenec, ovo što si napomenuo jako dobro znam ali nisam pitao za lekcije iz fizike, nju sam odavno položio.

Isto tako sam i napisao snagu motora, što je proporcionalno vezano - veća snaga veći protok zraka u jedinici vremena, naravno ne pričam o samogradnji već pričam o tvornički projektiranim kompresorima .

Hvala na savjetum znači CP je dobar preporuka je 1/2 ili 3/4 prihvat ?
Dali su kvarljivi i dal često odlaze ti pištolji ?
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Da oni su jako dobri, al bojim se da M20 nebude išlo sa 1/2 prihvatom, nemrem ti dalje niš reći jer bude opet ispalo da držim lekciju.
I CP je broj 1 u zračnim alatima, govorim o profi uporabi.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Ja sam dva 1/2 CP pištolja razderall, još jednog imam ali ga više ne koristim. Naravno, ni jedan nije došel novi k meni ali su stvarno super alati.
M20 nebu išlo s 1/2
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Kupljenec slobodno ti piši što misliš, nema držanja lekcija niti ljutnje pitao sam za pomoć oko jedne stvari a ti si otišao na sasvim nešto drugo....

Muha, Kupljenec hvala obojici na savjetu :)!

Možda bih uzeo aku iz Lidla za manje stvari, a za veće 3/4 na zrak.
 
Na vrh