• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Nudi mi se jedna ravna bušilica, starija ali gotovo ne korištena. Međutim krivnjom vlasnika vratilo rotora je malo savijeno. Trese poprilično, a i golim okom se vidi ekscentricitet. Moje pitanje jel se to isplati ravnati, jel je netko imao iskustva pa mi može preporučiti nekoga. Moja ideja bi bila uglaviti aksijalno osovinu, sa komparatorom ispitati i onda dal čekićem ili pod prešicu kakvu. Zna netko jel se namot zajedno sa limovima da svuči sa osovine?
$_72.JPG
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Kaj nitko nema nikakav prijedlog kako srediti stvar. Dolazi u obzir i neki privatnik, jer naime, nemam baš mogućnost to doma izvest. E sad jel bi neki kovinotokar dao da mu se čekića po stroju, nekako nisam siguran:icon_scratch:. A i nisam siguran jel se to može izvesti kad je namot gore.
Imam poznanika koji vikla motore i rekao je da može napraviti, ali samo fino balansiranje.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,326
Ja nekak mislim da to više nikad nebude okruglu rupu vrtalo, možda grešim, ali bojim se da je tak.
kak to poravnati da osovina ne pukne i da se ne sjebe rotor, stvarno neznam.

Ako ga s jedne strane primi u amerikaner, otraga podupre konjičem i na rotor stavi linetu pa proba onim kotačićem kaj ide umjesto noža... možda ali kolko bu to ravno
icon_scratch.gif
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Popravljali smo rotor anlasera (osovina bila vinjena) ali nije bilo dugog vijeka mislim da se ne isplati ravnati .
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,726
Jel to bušilica ili brusilica, jel nevidi se glava na slici. Jel se da nač polovni ispravni rotor.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Ti si to mislil sa rotacijom izvest? Ja sam više zamislil tokarilicu samo kao oslonac i mjerenje. Vjerujem da bi tu osovinu bez namota garant mogao riješiti neki puškar. Samo di ga naći.
img0030resized.jpg


@dlesa:
Greška u pisanju, o brusilici se radi, 26000 o/min. Stari je to model, tako da nisam siguran jel se može kupiti išta novo, a i ne ulaže mi se toliko. To je još u originalnoj kutiji, skoro pa ganjc novo, al sam svjestan da bi pita mogla biti skuplja od tepsije.
 
Posljednje uređivanje:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Koliko ja vidim je to biax i to ima oko 20000 obrtaja tak da ravnanje ne dolazi u obzir,šteta vremena.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Koliko ja vidim je to biax i to ima oko 20000 obrtaja tak da ravnanje ne dolazi u obzir,šteta vremena.


Ne znam, nisam obavezan to slagati, ali rekoh, da se raspitam.
Tak i mi to zovemo, al sam mislil da budem moral par postova objašnjavati kaj je to biax...:drink:.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Novi rotor ti je jedno od rješenja.
Drugo rješenje - dići ruke od toga.

Biax...slično, ali je zapravo ipak nekaj drugo.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Od potrage za rotorom sam odustao. Jedva se nađe kompletna brusilica po ebayu.
Nego jel se da isprešati rotor sa osovine. Možda probam sistemom kao što je kolega na ursusu ravnao ruku.:(wasntme):, a kad sastavim dam susjedu nek isproba.:icon_fU:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Neda. Zato sam ti i rekel da zamijeni rotor.
Mislil sam da je onaj vanjski dio, vreteno, zasebno od rotora. Očito nije :(
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Stara štemarica je u 8 leta odradila svoje.Prvo mi kamenčič koji je ušo kroz rešetku kojoj je isto več falilo malo plastike s.ebo vjeternicu ali još koji mjesec je radila sa postancima da se ohladi a prošli tjedan opet kamenčič s.ebo namotaj rotora i kaput.Garancija je več davno prošla pa sam opet kupio istu marku u bau bau pa ak i ova odradi barem pola od stare ja zadovoljan.:drink:
img host
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,326
Istu takvu sam imal ja.
Izbušila par rupa i proklizil je kuplung, dotegnuto ali nije bilo dugog vjeka, čim je malo zapela klizilo je.
Nakon toga je samo štemala ciglu i sitno nekaj betona za struju u kuči. Poslije toga štemanja više nije vrtjela ali je radila i tak stajala
Nakon nekog vremena je trebalo i na tavanu složiti struju, više nije niti štemala pa sam otišel dole po ispitivač struje pogledal četkice i prekidač.

Sama je sišla dole ali joj Kinez zaboravil krila ugraditi.
Dobro a nije kolegu koji je dolazil u letu zahvatila .... mada, za te novce kolko je koštala otplatila se, ali za neki ozbiljniji posel ona je pokojna za par sati, ni rezervne četkice koje s njom dođu ne stignu na red dojti
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Kod stare isto alpha tools sam samo svake toliko vremena nabio mast oko klipnjače i cilindra i to je prilično dobro i dugo šljakalo.Betona i kamena je dosta preradila a bušio sa njom baš i nisam dosta jer imam druge.Samo zanimljivo kod stare su bile rezerva četke pored kod ove ne.Izgleda da se ne isplati više ni četke menjat več odma po drugu mašinu.Videt ču kak če se ponašat ak ne bu dobra ču je pokvarit i reklamirat pa nešto dodat pa uzet bolju.:icon_fU:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,326
Ja sad imam Atlas Copko, to je stroj neuništivi.
Bum del sliku kad ju najdem kaj sam ja na nju nakalemil :mur: ali mala se ne srami
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja imam toolson sad vec 4God jako fina i izdrzljiva busilica a nije teska.
Kupljena u bauhausu.
Slicna je ovoj sa slike.jel ko od vas ima slicu ovoj ili toolson opcenito?

 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,326
Atlas Copco ti je AEG alat ;)
More biti, crvenim (naranđastim) slovima piše, ali stroj je nenadjebiv, a naročito za vreme u kojem je napravljen.
Dva borfutera, jedan za borere za željezo, a jedan za beton, brzo kopčanje borfutera, par onih kojekakvih položaja za štemanje i jedna brzina vrtnje ali očito dobro pogođena.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Zj jel ozbilno?
Na mojoj pise made in germany,kaj se i ainhell radi u njemackoj?
 

Najnoviji postovi

Na vrh