• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

Å¡pico

Član
Tu od
31 Srp 2013
Poruka
44
Hodore, slažem se s tobom. Ovisno za što se koristi, rezalica na rezni list je uvijek bolja i nekoliko puta skuplja opcija od rezalice na ploču (Maja). List ostavlja hladni rez, nema iskrenja, traje jako dugo (ako se pazi i poštuje tehnologija materijala).

Što se tiče alata općenito, nekada sam radio u firmi koja je uvozila električne alate. Pošto su moji imali građevinsku firmu, nabavio sam im sve elektro alate s doooobrim popustima. Uglavnom je to bila Makita, DeWalt, Metabo, Hitachi, Flex i Bosch.

Međutim, sve je (kao i u dosta drugih stvari) pitanje sreće.
Naime, kad sam nabavljao pojedini alat, direktno sam se kod proizvođača raspitivao o statistikama (broj kvarova, broj povrata, najčešći kvarovi...) i prema tome u kategoriji stroja uzeo najbolji. Ali, to nije pravilo hoće li stroj biti pouzdan.

Npr. Bosch 2-24, koja je jaako izdržljiva nam je otišla dva puta u garanciji, pa je brat kupio neku kinesku Hasta narančaste boje u Pevecu. Pošto je Kina, dečki ju nisu pazili nego su je gazili sve snage - nadživjela je Bosch.

Uglavnom, kod kineza je fora da možeš dobiti super stroj za nikakve novce, a kod brand strojeva možeš nositi stroj svakih par mjeseci u servis - sve je samo stvar sreće.

Pozdrav
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,313
List ostavlja hladni rez, nema iskrenja, traje jako dugo (ako se pazi i poštuje tehnologija materijala).Pozdrav
Imam ja istu na poslu i koristimo je već par godina.
Što se tiče rezanja, rez je hladan, ali svejedno ima iskrenja ali ne baš toliko uz izbacivanje špena. Disk je jako skup te se taj ne može brusiti i treba kupiti novi.
Jako loše je izveden škripac na tom stroju. Pila je namijenjenja isključivo rezanju šupljih tankostijenih profila.
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
Posljednje uređivanje:

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,313
Tračna pila je bolja solucija od stacionarne brusilice.
Mi smo koristili stacionarnu brusilicu samo za rezanje lisnatih opuga.
Ali sve ovisi, ako ti treba jednom mjesečno ili svaki dan.
Radio sam sa amaterskim i sa profesionalnim pilama. Razlika je velika.
Prilikom rada sa tim malim pilama, pri malo većem pritiskivanju, pila ne reže više ravno makar za kućne potrebe zadovoljava.
Moja preporuka je uzeti pilu sa što većom visinom rezne pile i aktivnim hlađenjem.
Tračna pila može rezati pune profile, brzina rezanja ovisi o materijalu, debljini i oštrini same pile.
Pilu možeš i prvi dan uništiti ako npr. režeš pod 45° i komad ti se okrene u škripcu, dakle puca i treba novi pila. Ako paziš, zna trajati...:D:
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Budem sad jedan dan kad kolegu ulovim u radioni usporedio s njegovim dal ovaj sta mulja!!
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,313
Lijepi ključ, ali bi trebao još jedan od za manje šerafe, od 10-40Nm :icon_super:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,328
Nebude muljal sad kad je novi ali s godinama ......
Moj početnićki je bil sličan. Prve dvije godine besprjekoran ali onda je počel okidati tek na 6-7 kila pa ga je trebalo nakon dužeg nerada probuditi. Posalije razbuđivanja je opet okidal od 2 i pol pa do kraja, ali kad se duže nije koristil opet ispočetka
Točnost mu je ostala u granicama normale, ionak kila sim ili tam. Najbitnije je da su svi na istu kilažu stegnuti
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Za moje potrebe ce bit dobar malo cemo ga isprobat i nek stoji do zime onda ce radit!!
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Zasto bi bila tajna bio u lidlu na akciji 129kn sta god sam kupio u lidlu od alata zadovoljan sam nadam se da me s kilo kljucem nece iznevjerit:(wasntme)::(wasntme):
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
obavezno samo odmah po zatezanju vijaka vrati ponovo na O ,ili pocetni polozaj kako vec.nategnuta opruga vremenom gubi bazdar i postaje netacan. nisam siguran dal je i kod mene takav ali vrlo slican jeste. nekoliko godina je u upotrebi ali funkcionise zasad precizno.
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Je li potrebno nabaviti ruski ključ za odvijanje velikih šarafa na traktorima i kamionima? Ima li tko iskustva s tim ključem?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,079
Torque multiplier, pojačalo momenta.
Korisna sprava, ali skupaaaa.
 

Metalko

Član
Tu od
28 Stu 2013
Poruka
236
Vidi ovo 3 planetarna reduktora zaredom.:mur:
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=7F_CvAXE8IY[/YT]
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Pitajte bilo kojeg kamionđiju da li treba ili ne,naročito kad dobro oksidira.
 

Najnoviji postovi

Na vrh